آبشار ارتکند کجاست؟

به گزارش اختاز آنلاین به نقل از صد آنلاین، آبشار ارتکند یکی از جاذبه های طبیعی و بکر واقع در نزدیکی شهر مشهد است و یکی از زیباترین مناظر طبیعی این منطقه به شمار می رود. این جاذبه دیدنی در منطقه کلات نادری قرار دارد و با آبشارها و تنوع زیستی چشمگیر خود همه ساله مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.
آبشار آرتکند با ارتفاع و شیب مناسبی که دارد نه تنها یک مکان دیدنی طبیعی است، بلکه مکانی مناسب برای رصد و استراحت است. این آبشار با صدای دلنشین جاری شدن آب محیطی آرام را برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند و به آنها این فرصت را می دهد که از دغدغه های روزمره فرار کنند و از زیبایی های طبیعت لذت ببرند.

آبشار آرتکند باغ بهشتی مشهد کجاست؟

آبشار ارتکند یکی از جاذبه های طبیعی منحصر به فرد قلات نادری مشهد از چند قسمت تشکیل شده است که هر کدام جاذبه خاصی دارند. خود آبشار از دو آبشار دیگر تشکیل شده است. ابتدا از اولین آبشار دیدن می کنیم که در داخل غاری قرار دارد و همین امر باعث جذابیت گردشگری می شود. اما زیبایی این آبشار فقط به اینجا محدود نمی شود زیرا آبشار آرتکند در نزدیکی صخره ای قرار دارد که آن را زیباتر و جذاب تر کرده است. پس از عبور از آبشار اول به آبشار دوم می رسیم که بالاتر از آبشار اول است و در انتهای یک دره قرار دارد. در نزدیکی آن یک جاده غلتکی وجود دارد که امکان صعود به بالای آبشار را فراهم می کند. اما لازم به ذکر است که این آبشار مسیر سختی دارد و تنها افرادی با توانایی های بدنی بالا می توانند از آن بازدید کنند.
منطقه کلات نادری در حدود ۱۶۰ کیلومتری مشهد قرار دارد و یکی از شهرهای مرزی ایران محسوب می شود که در مجاورت ترکمنستان قرار دارد. این منطقه به دلیل مسیر زیبا و مناظر بی نظیر و غذاهای محلی لذیذش در بین گردشگران محبوب است.
از غذاهای محلی کلات نادری می توان به آش کوریا اشاره کرد که از ترکیب سبزی کوهی کوریا، بلغور و گوشت گوسفندی تهیه می شود. همچنین آش اوماج با عدس، رب به نام اوماج و سبزی در فصول سرد سال تهیه می‌شود و آش جوشپره یا سمبوسه با کشک از دیگر غذاهای خوشمزه این منطقه است.