آبشار کمردوغ؛ نگینی در قلب زاگرس

به گزارش باملین به قلم الی گشت آبشار کاماردوشکیبه عنوان نگینی در دل طبیعت بکر یاسوج، با زیبایی خیره کننده و طعم بی نظیر خود، سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

این آبشار در روستای کمردو قرار دارد. با چشمه های جوشان و چشم اندازهای خیره کننده از جنگل ها و کوه های اطراف، تجربه ای فراموش نشدنی را برای بازدیدکنندگان رقم می زند.

از بهار تا پاییز، درختان شکوفه و گل های رنگارنگ زیبایی آبشار را دو چندان کرده و خاطره ای شگفت انگیز را در ذهن گردشگران به جا می گذارد.

نام مستعار عروس آبشارهای ایرانی کامارداگ برازنده است. چرا که با ارتفاع ۱۰۰ متر و عرض بیش از ۶۰ متر به عنوان هفتمین آبشار مرتفع ایران به عظمت و زیبایی خود می بالد.

آب این آبشار از چشمه های کوهستانی به دست می آید. در سال جاری است و طعم شور و رنگ دوغ مانند آن از ویژگی های منحصر به فرد این آبشار است.

به آبشار کاماردو، دریاچه های کوچک و بزرگی وجود دارند که به شما امکان شنا و لذت بردن از طبیعت را می دهند. همچنین آبشار مصنوعی ساخته شده در قسمت جنوبی، زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است.

تجربه خوردن ماهی کبابی تازه در کنار آبشار. این یکی از جاذبه های دیگر برای سفر به این منطقه است.

تصاویری از صخره ها و آبشارها کوهنوردی و صخره نوردی در میان طبیعت بکر اطراف یکی از فعالیت هایی است که می توانید در سفر به آبشار کمرداگ از آن لذت ببرید.

بهترین زمان برای بازدید از این آبشار فصل بهار و تابستان است و در این فصول آبشار با وجود کم آبی زیبایی خیره کننده خود را نشان می دهد.

در طول پاییز، رنگ های جذاب درختان و برگ ها منظره ای دیدنی را به وجود آورده است. اما در فصل زمستان به دلیل شرایط آب و هوایی دسترسی به آبشار دشوار است.

برای اقامت در این منطقه، می توانید در اطراف آبشار چادر بزنید یا در هتل های شهر دهدشت یا خانه های روستایی اقامت کنید.

برای یک سفر راحت و دلپذیر به آبشار کمردو، وسایلی مانند چادر، کیسه خواب، غذا، آب آشامیدنی، کفش مناسب، کلاه، عینک آفتابی، لباس فصلی و داروهای لازم همراه داشته باشید.

آبشار کاماردوشکی با زیبایی های بی نظیر و جاذبه های طبیعی مقصدی ایده آل برای سفری فراموش نشدنی در دل طبیعت یاسوج است.

آبشار کامارداگ؛  نگینی در دل زاگرس

آبشار کمردوغ در روستای کمردوغ واقع شده است.

این آبشار با ۱۰۰ متر ارتفاع و بیش از ۶۰ متر عرض، هفتمین آبشار مرتفع ایران است.

طعم شور و رنگ دوغ مانند آب از ویژگی های منحصر به فرد این آبشار است.

در کنار آبشار استخر، آبشار مصنوعی و امکانات باربیکیو وجود دارد.

بهترین زمان برای بازدید از آبشار بهار و تابستان است.

برای اقامت در این منطقه می‌توانید در اطراف آبشار چادر بزنید یا در هتل‌های شهر دهدشت و یا در خانه‌های روستاییان اقامت کنید.

وسایلی مانند چادر، کیسه خواب، غذا، آب آشامیدنی، کفش مناسب، کلاه، عینک آفتابی، لباس فصلی و داروهای لازم همراه داشته باشید.