آسان ترین روش اخذ ویزای توریستی استرالیا در سال ۲۰۲۴

به گزارش باملین استرالیا کشوری توریستی و مهاجر پذیر با وسعتی بسیار بزرگ است که جاذبه‌های گردشگری آن توجه بسیاری از افراد را برای سفر به این کشور جلب کرده است. بخش عمده‌ای از درآمد این کشور از طریق صنعت توریسم فراهم می‌شود و سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان و به خصوص ایران است. اگر شما نیز قصد سفر به این کشور را دارید، باید ویزای توریستی استرالیا که سابکلس ۶۰۰ محسوب می‌شود را اخذ کنید. در واقع ویزای توریستی این کشور تنها برای گردشگری و بازدید از  دوستان و آشنایان ساکن استرالیا می‌باشد و کاربرد دیگری ندارد. در این راهنما از توریک با ساده‌ترین نحوه دریافت ویزای توریستی استرالیا همراه باشید!

 

شرایط عمومی ویزای توریستی استرالیا

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی استرالیا حداکثر یک سال بوده و مدت زمانی که طول می‌کشد پرونده آن مورد بررسی قرار گیرد، حدود ۱ تا ۴ ماه است. افرادی که نسبت به دریافت این نوع ویزا اقدام می‌کنند، اجازه کار و یا بهره‌مندی از امکانات پزشکی را ندارند. از جمله مزیت‌های دریافت این نوع از ویزای توریستی، می‌توان به شرکت در دوره‌های آموزشی و … اشاره کرد که طول دوره حداکثر ۳ ماه می‌باشد. ویزای توریستی استرالیا در زیرمجموعه ویزاهای موقت این کشور قرار می‌گیرد و این بدان معناست که پس از اتمام اعتبار ویزا، متقاضیان باید کشور را ترک کنند، چرا که امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری و یا تحصیلی وجود نداشته و اگر متقاضی دریافت این نوع ویزاها باشید، باید به صورت مجدد نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

 

شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا

وزارت امور خارجه استرالیا، قوانین و شرایطی برای صادر کردن ویزای استرالیا در نوع توریستی تعیین کرده است  که متقاضیان برای درخواست باید تمامی این شرایط را دارا باشند، در غیراین‌صورت درخواست آن‌ها ریجکت خواهد شد.

شرایط لازم برای درخواست ویزای استرالیا:

 • متقاضیان دریافت ویزای استرالیا، باید تاریخچه سفری مناسب داشته و حداقل به چند کشور خارجی سفر کرده باشند. منظور از داشتن تاریخچه سفری مناسب، تنها سفر به کشورهای حوزه شینگن نیست و هر سفر خارجی به کشورهایی نظیر ترکیه، امارات، سنگاپور و … یک تاریخچه سفری مناسب محسوب می‌شود.
 • در صورتی که متقاضیان دعوت‌نامه معتبری از سوی بستگان و آشنایان خود داشته باشند، شانس آن‌ها برای دریافت ویزای استرالیا بیشتر خواهد شد.
 • افرادی که متقاضی دریافت ویزای توریستی این کشور هستند، برای هر روز اقامت خود باید حداقل بین ۶۰ تا ۸۰ دلار استرالیا تمکن مالی ارائه کنند تا ویزا برای آن‌ها صادر شود. توجه داشته باشید که مبلغ اعلام شده با توجه به هزینه‌های اقامت و مخارج روزانه در استرالیا حساب شده است.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط و نحوه صدور ویزای توریستی استرالیا به وب سایت گردشگری توریک مراجعه کرده و با کارشناسان مجرب این مجموعه در تماس باشید!

 

انواع ویزای توریستی استرالیا

رایج‌ترین انواع ویزای استرالیا، ویزای توریستی این کشور است که برای گردشگری و بازدید از دوستان و آشنایان مقیم این کشور صادر می‌شود. با توجه به جدیدترین آماری که وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی استرالیا منتشر کرده است، ویزای توریستی این کشور شامل موارد زیر است:

 • ویزای ترانزیت ساب کلاس ۷۷۱
 • مجوز الکترونیکی ساب کلاس ۶۰۱
 • ویزای کار و تعطیلات ساب کلاس ۴۶۲
 • ویزای توریستی (Visitor) ساب کلاس ۶۰۰
 • ویزای تعطیلات کاری ساب کلاس ۴۱۷
 • مجوز الکترونیکی ساب کلاس ۶۵۱

توجه داشته باشید که تمامی این نوع ویزاها در دسته ویزای توریستی این کشور قرار می‌گیرد اما شهروندان ایرانی امکان درخواست برای همه زیرکلاس‌های ویزای توریستی این کشور را ندارند و تنها می‌توانند برای تعداد محدودی از دریافت این نوع ویزاها درخواست دهند. در ادامه به توضیح مختصری در رابطه با هر یک از ساب کلاس‌های ویزای توریستی استرالیا می‌پردازیم تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید.

 • ویزای ترانزیت ساب کلاس ۷۷۱ استرالیا: این نوع از ویزا به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا در یک بازه زمانی ۷۲ ساعته در محوطه فرودگاهی این کشور حضور داشته باشند و استرالیا را به سمت مقصدی دیگر ترک کنند. دریافت این نوع از ویزا کاملاً رایگان است و اغلب برای شهروندان تمامی کشورهای خارجی صادر می‌شود.
 • ویزای توریستی الکترونیکی ۶۰۱ استرالیا: مدت زمان اعتبار این نوع از ویزای توریستی حداکثر ۳ ماه بوده و اغلب به غیر از یک هزینه ۲۰ دلاری، هزینه‌ اضافه‌ای برای آن دریافت نمی‌شود. اما توجه داشته باشید که این نوع از ویزای استرالیا تنها برای شهروندان ۳۴ کشور صادر می‌شود که  ژاپن، سنگاپور، ایتالیا، یونان و آمریکا جزو آن‌ها هستند.
 • ویزای کار و تعطیلات ساب کلاس ۴۶۲: ویزای ساب کلاس ۴۶۲ ، یک نوع ویزای توریستی با اعتبار یکساله است  که به متقاضیان ۱۸ تا ۳۰ ساله که قصد سفر به استرالیا را دارند امکان کار قانونی در استرالیا و تحصیل کوتاه‌ مدت  و تامین هزینه‌های گردشگری و اقامت را فراهم می‌کند. این نوع از ویزای استرالیا برای شهروندان ۲۸ کشور از جمله آمریکا، ترکیه و جمهوری چک صادر می‌شود و متاسفانه شهروندان ایرانی امکان اپلای برای این نوع از ویزا را ندارند.
 • ویزای توریستی ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا: یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع ویزاهای توریستی استرالیا، ویزای ساب کلاس ۶۰۰ است که  اغلب به صورت سینگل و مولتی و با مدت زمان اعتبار ۳، ۶ و ۱۲ ماهه صادر می‌شود. این نوع از ویزای توریستی برای تمامی متقاضیان واجد شرایط کشورهای خارجی از جمله ایران قابل دریافت است.
 • ویزای تعطیلات کاری ساب کلاس ۴۱۷: ویزای ساب کلاس ۴۱۷ شباهت زیادی با ویزای کلاس ۴۶۲ دارد. اما یک تفاوت میان این دو نوع ویزا وجود دارد و آن این است که متقاضیان برخی از کشورها با حداکثر  ۳۵ سال سن نیز می‌توانند برای دریافت ویزای ساب کلاس ۴۱۷ نیز اقدام کنند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا نیز ۱۲ ماه است و شهروندان می‌توانند حداکثر تا سه بار نسبت به دریافت آن اقدام کنند. شهروندان ۱۹ کشور  از جمله آلمان و فرانسه امکان اپلای برای این نوع از ویزای استرالیا را دارند و صدور این ویزا برای شهروندان امکان پذیر نیست.
 • ویزای توریستی eVisitor ساب کلاس ۶۵۱: مدت زمان اعتبار این نوع از ویزای گردشگری و توریستی استرالیا حداکثر ۳ ماه بوده و به صورت رایگان برای متقاضیان  ۳۶ کشور از جمله اتریش، دانمارک، سوئیس و انگلیس و … صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استرالیا

برای دریافت ویزای توریستی این کشور متقاضیان باید مدارکی را به سفارت ارائه دهند تا پس از بررسی کامل آن‌ها ویزای توریستی استرالیا توسط سفارت صادر شود. لیست مدارک مورد نیاز برای اپلای ویزای توریستی به صورت زیر می‌باشد:

 • اسکن رنگی از تمامی صفحات  پاسپورت جدید و صفحات مهر شده پاسپورت‌های قدیمی
 •  ترجمه رسمی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 •  ترجمه رسمی سند ازدواج  یا طلاق
 •  ترجمه رسمی کارت پایان خدمت برای متقاضیان ۱۸ تا ۵۰ ساله
 •  تکمیل و ارائه فرم های مورد نیاز سفارت
 •  ریز پرینت و گردش حساب ۶ ماهه از حساب بانکی جاری با مهر و امضای رییس شعبه
 • ارائه  نامه تمکن مالی
 •  ترجمه رسمی اسناد ملکی

توجه داشته باشید که تمامی مدارک ذکر شده در بالا باید توسط یک دارالترجمه معتبر به انگلیسی ترجمه شده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه برسد. ارائه تمامی این مدارک برای دریافت ویزای کانادا نیز صدق می‌کند. متقاضیان دریافت ویزای استرالیا، کانادا و سایر کشورهای خارجی باید مدارک ذکر شده در بالا را به همراه ترجمه رسمی و معتبر به سفارت کشور مورد نظر ارائه داده و منتظر جواب درخواست ویزای خود بمانند.