آموزش استفاده درست از رژ لب | اگه اینطوری رژ لب بزنی همیشه جذاب و خاص باقی میمونی!

آرایش کردن امروزه به یک مهارت مهم تبدیل شده و شما نیاز به مهارت و دانش کافی برای استفاده از رژ لب دارید. میکاپ آرتیست های امروزی دیگر شباهتی به آرایشگرهای گذشته ندارند. اگر شما هم می خواهید جذاب تر شوید و آرایش درستی داشته باشید، باید آموزش استفاده درست از رژ لب را بخوانید و نحوه صحیح رژ لب زدن را یاد بگیرید. در این مطلب از باملین قصد داریم به این آموزش بپردازیم و نکات مهم درباره رژ لب زدن را بیان کنیم.

 

 

آموزش استفاده درست از رژ لب

 

آرایش لب در صورت خیلی مشخص است. یکی از محبوبترین لوازم آرایشی در دنیا هم رژلب است و اکثر خانم‌ها در کیف آرایششان چندین و چند رنگ و مدل رژلب دارند. این واقعیت را باید در نظر داشت که هنگام حرف زدن لب‌های شما خیلی به چشم می‌آید پس حتما هنگام آرایش کردن و رژلب زدن این چند نکته را در نظر بگیرید. مطمئن باشید نه کار سختی است، نه هزینه‌ای می‌طلبد، فقط کمی دقت می‌خواهد! شما هم دارید! مطمئن باشید!

  • آرایش کردن یک جور نقاشی است! وقتی قرار است رنگ آمیزی انجام بدهید حتما قبل از آن طرح را با مداد می‌کشید، غیر از این است؟ پس حتما قبل از اینکه رژلب بزنید با خط لب دور لبتان را مشخص کنید. این کار باعث می‌شود رژلب شما پخش نشود و زیبایی بیشتری را به لب‌های شما می‌دهد.
  • اگر لب شما به هر دلیلی پوسته پوسته شده است قبل از اینکه رژلب بزنید حتما از بالم لب استفاده کنید. این کار باعث می‌شود لب شما نرم بشود. حتی اگر رژلب شما مایع و چرب هم باشد بالم لب لازم دارید.
  • اگر دوست دارید لب بزرگتری داشته باشید به صورت مصنوعی آن را با رژلب بزرگتر جلوه ندهید! این کار کاملا آرایش شما را غیرطبیعی نشان می‌دهد.

  • اگر لب‌هایتان بزرگ است از رژلب‌های مات استفاده کنید و اگر لب‌های باریک دارید حتما از رژلب براق استفاه کنید. اگر برای لب‌های بزرگ رژ براق بزنید باعث بزرگتر شدن لب‌های شما می‌شود و این نقص در آرایش شماست.
  • برای رژلب زدن از وسط لب شروع به کار کنید و به سمت اطراف لب ادامه بدهید.
  • رنگ‌های تیره برای لب‌های برجسته خیلی مناسب هستند. رنگ‌های روشن هم برای لب‌های کوچک بهتر است استفاده شود.
  • اگر دوست دارید لب شما برجسته‌تر به نظر برسد بعد از یک بار رژلب زدن مقداری پنکیک روی لبتان بزنید و بعد مجدد رژلب بزنید. این کار هم به برجستگی لب کمک می‌کند و هم موجب ماندگاری بیشتر رژلب خواهد شد.