آموزش زاویه سازی صورت با آرایش | لوازم آرایشی زاویه سازی صورت چه چیزی لازم داریم؟

زاویه دهی به صورت می تواند جذابیت صورت شما را دوچندان کند. شاید عده زیادی برای زاویه سازی فک دست به جراحی و تزریق ژل بزنند، اما شما می توانید به راحتی با استفاده از لوازم آرایشی برای خود زاویه فک ایجاد کنید. البته قبل از هر چیز باید بدانید لوازم آرایشی زاویه سازی صورت چه چیزی لازم دارید و پس از آن با تهیه آنها، از ترفندهای آرایشی برای زاویه سازی استفاده کنید. در این مطلب از باملین به آموزش زاویه سازی صورت با آرایش می پردازیم.

 

 

زاویه سازی فک با آرایش و ترفندهای آرایشگری

زاویه سازی فک یا زاویه فک، به میزان انحنای خط فک در صورت اشاره دارد. این زاویه نسبت میان خطوط خط فک و خط مشخصی مانند خط پایانی لبه فک یا خط رسیدن فک به گونه است.

زاویه سازی فک که به روش های مختلف جراحی و غیر جراحی انجام می شود، می‌تواند شکل صورت را تغییر دهد و زیبایی صورت را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از تکنیک های ساده زاویه دار کردن فک، ترفندهای آرایشی است که معمولاً در آرایش حرفه‌ای و آرایشگری استفاده می‌شود تا صورت را به شکلی متناسب و زیبا تر به نظر برساند.

زاویه سازی فک با کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت یک تکنیک آرایشی است که با استفاده از تیره و روشن کردن بخش‌های مختلف صورت، ویژگی‌های صورت را تاکید یا آن‌ها را تضعیف می‌کند. این تکنیک معمولاً با استفاده از رژلب، کانسیلر، پودر و براش‌های آرایشی انجام می‌شود. کانتورینگ صورت می‌تواند ظاهری باریک‌تر، تناسب‌دارتر و تعریف شده‌تر به چهره بدهد. این تکنیک در صنعت آرایش حرفه‌ای، فیلم‌سازی، عکاسی و حتی در استفاده روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کانتورینگ اولین مرحله در ایجاد خط فک برجسته است. برای داشتن یک خط فک طبیعی واقعی، بسیار مهم است که کانتورهای خود را در مکان‌های مناسب اعمال کنید. هنگام کانتورینگ خط فک، از رنگ پودر یا کرمی استفاده کنید که یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگی استفاده شده برای استخوان گونه یا بینی خود باشد.

کانتور را از لبه فک خود شروع نکنید؛ بهتر است از پشت گوش خود آغاز کنید تا ظاهری طبیعی بوجود آورید. با استفاده از یک برس، کانتور را با حرکات کوتاه و به سمت پایین تا وسط چانه خود محو کنید و این فرآیند را در سمت دیگر فک خود تکرار کنید.

استفاده از پودر گریم

کرم‌ها و پودر‌های گریم برای برجسته‌سازی و تعریض استخوان گونه، بینی و خط فک استفاده می‌شوند. اگر هدف شما ایجاد یک خط فک حرفه‌ای و ظریف است، حتماً از کرم و پودر گریم برای این منظور استفاده کنید.

زاویه سازی فک با هایلایتر

هایلایت کردن نیز به اندازه کانتورینگ برای دست‌یابی به خط فک مطلوب بسیار مهم است. ترکیب تیرگی کانتور با هایلایتر باعث جذب توجه به خط فک شما می‌شود و آن را به صورت واضح و مشخص نمایان می‌سازد.

حتماً از یک هایلایتر بدون براقیت استفاده کنید. هایلایتری که رنگی نزدیک به رنگ طبیعی پوست صورت شما دارد، بهترین نتیجه را برای ایجاد خط فک به ارمغان می‌آورد.

استفاده نکردن از براق کننده ها

هیچ فردی به طور طبیعی خط فکی براق ندارد. استفاده از شاینر یا براق کننده برای ایجاد خط فک، به عنوان یک ترفند، کاملاً نامناسب است. برخی از محصولات آرایشی که در حالت طبیعی شاین ندارند، اما در معرض نور برق می‌زنند؛ بنابراین اگر مطمئن نیستید که یک محصول براق یا مات است، قبل از خرید آن، لیست مواد تشکیل دهنده آن را بررسی کنید.