آیا نوشیدن آب لیمو واقعا باعث لاغری می شود؟

نوشیدن آب لیمو می‌تواند به هضم غذا کمک کند، دوز سالمی از ویتامین C به بدن شما برساند، شما را هیدراته نگه دارد و به کاهش وزن سالم شما کمک کند.

 

تکنیک کاهش وزن با نوشیدن آب لیمو

به گزارش باملین، بدنی که مواد مغذی کافی دریافت می‌کند، کمتر هوس خوردن غذا‌های ناسالم را تجربه می‌کند که ارزش غذایی پایینی دارند. علاوه بر این، لیمو حاوی نوعی فیبر به نام پکتین است که یک مطالعه نشان داد که می‌تواند به میزان قابل توجهی اشتها و دریافت کالری را کاهش دهد.

 

داشتن یک روال ثابت و عادت به نوشیدن آب لیمو با یک رژیم غذایی متعادل و یک سبک زندگی سالم، کلید کاهش وزن موثر است. با تغذیه سالم منظم، آبرسانی و ورزش، روتینی را ایجاد می‌کنید که به بخشی از سبک زندگی شما تبدیل می‌شود و احتمال بازگشت به عادات کمتر سالم را کاهش می‌دهد.

نوشیدن آب لیمو می‌تواند به کنترل قند خون کمک کند

ترکیب ترکیبات طبیعی لیمو، از جمله فیبر محلول، ممکن است سطح قند خون را تثبیت کند. تحقیقات نشان می‌دهد که لیمو یک ماده غذایی با شاخص گلیسمی پایین است. بنابراین، نوشیدن آب لیمو می‌تواند به کنترل سطح قند خون شما کمک کند و میل به غذا‌های شیرین را کاهش دهد.

نوشیدن آب لیمو نه تنها طعم و مزه می‌بخشد، بلکه ممکن است به کنترل اشتهای شما نیز کمک کند. در حین انجام این کار، غذا خوردن آگاهانه را تمرین کنید و از نوع غذایی که می‌خورید و همچنین اندازه سهم آگاه باشید.

 

نوشیدن آب لیمو می‌تواند از هضم سالم پشتیبانی کند

طبق یک مطالعه در سال ۲۰۲۲ که در Food Technology & Biotechnology منتشر شد، آب لیمو باعث افزایش تولید شیره‌ها و آنزیم‌های گوارشی می‌شود؛ این اثر می‌تواند منجر به روند هضم نرمتر و بهبود جذب مواد مغذی شود. یک سیستم گوارشی با عملکرد خوب برای حفظ وزن سالم ضروری است و آب لیمو می‌تواند راهی با طراوت برای حمایت از این جنبه از سلامت گوارش باشد.

روز خود را با یک فنجان آب لیمو گرم شروع کنید و این کار را با فشار دادن لیمو در آب گرم و نوشیدن آن با معده خالی انجام دهید که باعث می‌شود بعد از یک خواب خوب، بتوانید به راحتی بدن خود را هیدراته نگه دارید.

 

نوشیدن آب لیمو می‌تواند بدن شما را قلیایی کند

لیمو علیرغم اسیدی بودن، پس از متابولیزه شدن، اثر قلیایی بر بدن دارد. اعتقاد بر این است که یک محیط قلیایی برای ذخیره چربی کمتر مساعد است و از مدیریت وزن سالم پشتیبانی می‌کند.

نوشیدنی‌های شیرین یا سایر نوشیدنی‌های پر کالری را با آب لیمو جایگزین کنید، زیرا طعم طبیعی و دلنشین آن جوانه‌های چشایی شما را بدون هرگونه کالری اضافی راضی می‌کند.

نوشیدن آب لیمو می‌تواند سلامت پوست را بهبود بخشد

پوست شفاف و سالم اغلب با تندرستی کلی از جمله مدیریت وزن همراه است.

مطالعات نشان می‌دهد که آنتی اکسیدان‌های موجود در لیمو، به ویژه ویتامین C، می‌تواند به سلامت پوست شما کمک کند. یک چهره درخشان می‌تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند و از ذهنیت مثبت در سفر کاهش وزن شما حمایت کند.

نوشیدن آب لیمو می‌تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد

بر اساس یک بررسی در سال ۲۰۱۹، هیدراتاسیون مناسب، همراه با خواص طبیعی افزایش انرژی توسط لیمو، می‌تواند انرژی شما را در طول روز افزایش دهد. هیدراته ماندن برای حفظ سطح انرژی در طول روز بسیار مهم است و به شما امکان می‌دهد فعالیت بدنی بیشتری انجام دهید و حتی کالری بیشتری بسوزانید.

نوشیدن آب لیمو شما را هیدراته نگه می‌دارد

افزودن لیمو به آب می‌تواند هیدراتاسیون بدن را لذت بخش‌تر کند و شما را تشویق کند تا آب بیشتری بنوشید. توجه به هیدراتاسیون کافی می‌تواند به انتخاب نوشیدنی‌های سالم‌تر منجر شود و مصرف گزینه‌های پر کالری و شیرین را کاهش دهد.

در اصل هیدراتاسیون کافی تضمین می‌کند که بدن شما بهترین عملکرد را خواهد داشت، زیرا آب در بسیاری از عملکرد‌های فیزیولوژیکی مانند انقباض ماهیچه ها، حمل و نقل مواد مغذی و تنظیم دما نقش دارد.

نوشیدن آب لیمو می‌تواند متابولیسم شما را افزایش دهد

تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیب هیدراتاسیون و ترکیبات طبیعی موجود در لیمو، مانند پلی فنل ها، ممکن است به افزایش جزئی در میزان متابولیسم کمک کند. یک متابولیسم خوب و کارآمد برای سوزاندن کالری و حمایت از تلاش‌های کاهش وزن ضروری است.

نوشیدن آب لیمو می‌تواند سم‌زدایی بدن را افزایش دهد

لیمو به دلیل خواص سم زدایی خود شناخته شده است و ترکیب آن در آب می‌تواند از فرآیند‌های سم زدایی طبیعی بدن پشتیبانی کند. تحقیقات نشان می‌دهد که اسید سیتریک موجود در لیمو می‌تواند کبد را برای از بین بردن سموم تحریک کند.

نوشیدن آب لیمو می‌تواند سیری را افزایش دهد

فیبر موجود در لیمو، یعنی پکتین و مصرف آب می‌تواند حس سیری را تقویت کرده و سیری را افزایش دهد. طبق تحقیقات، نوشیدن آب قبل و در حین غذا باعث افزایش احساس سیری می‌شود که به نوبه خود می‌تواند به جلوگیری از پرخوری شما کمک کند.

نوشیدن آب لیمو می‌تواند هوس غذایی را مهار کند

تندی طبیعی آب لیمو می‌تواند جوانه‌های چشایی را بدون نیاز به شکر یا شیرین کننده‌های افزوده راضی کند. انتخاب آب لیمو به جای نوشیدنی‌های شیرین یا میان وعده‌ها می‌تواند به کاهش کالری و قند کلی شما کمک کند که هر دو از کاهش وزن سالم شما حمایت می‌کنند.