آیفون ۱۶ باز هم با طراحی تکراری می آید! / تصاویر گوشی جدید اپل!

به گزارش باملین تصاویر جدیدی از آیفون ۱۶ منتشر شده است که طراحی دوربین پشتی مدل معمولی و پلاس آن را به همراه حسگر  LiDAR و دکمه‌ی اکشن نشان می‌دهد. با توجه به ظاهر تکراری این گوشی نسبت به مدل های ساخته شده قبلی توسط شرکت اپل، باز هم حاشیه های مختلفی برای آیفون ۱۶ درست شد.

 

آیفون 16

 

آیفون 16

 

آیفون ۱۶ ظاهرا چینش دوربین‌های آیفون ۱۲ را احیا می‌کند و به سنسور لایدار مجهز می‌شود.

اپل با معرفی سری آیفون ۱۵، فاصله‌ی بین مدل‌های استاندارد و پرو را کاهش داد. مدل استاندارد این گوشی از داینامیک آیلند و دوربین‌ بهبودیافته بهره می‌برد و از نظر مشخصات فنی بهتر از نسل قبل است.

اکنون تصاویر مدل مفهومی آیفون ۱۶ دردسترس قرار گرفته که طراحی دوربین پشتی مدل مدل استاندارد و پلاس این محصول را به‌همراه حسگر LiDAR و دکمه‌ی اکشن نشان می‌دهد.

مثل همیشه انتظار می‌رود آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس، ستاره‌های رویداد آینده‌ی اپل باشند و اکنون به‌نظر می‌رسد غول فناوری اهل کوپرتینو تغییرات جالبی را برای مدل‌های استاندارد نیز در نظر گرفته است.

جدیدترین مدل مفهومی آیفون ۱۶ را کاربری به‌نام Upintheozone طراحی کرده که پشت و جلوی این دستگاه را نشان می‌دهد. انتظار داریم نسل بعدی گوشی آیفون در سپتامبر ۲۰۲۴ از راه برسد.

اپل به‌تدریج تلاش‌های خود را در حوزه‌ی واقعیت افزوده گسترش می‌دهد؛ زیرا به‌زودی هدست ویژن پرو را روانه‌ی بازار خواهد کرد. این شرکت اخیراً با انتشار iOS 17.2 قابلیت ضبط ویدیوهای سه‌بعدی را به آیفون ۱۵ پرو اضافه کرد.

ویژگی مذکور از سخت‌افزار دوربین ارتقاءیافته‌ی آیفون ۱۵ پرو و حسگر LiDAR برای ثبت عمق اشیاء و افراد استفاده می‌کند. طرح مفهومی جدید آیفون ۱۶ نیز همان حسگر LiDAR را در مدل‌های استاندارد به‌تصویر می‌کشد.

همان‌طور که در تصاویر مفهومی مشاهده می‌کنید، حسگر LiDAR در جایگاهی قرار گرفته است که در مدل‌های پرو آیفون قرار دارد. اگر اپل این روند را دنبال کند، مدل‌های استاندارد برای اولین‌بار از زمان عرضه، با چنین قابلیتی روانه‌ی بازار خواهند شد.

 

با توجه به مدل مفهومی، طرح دوربین‌های پشتی آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس نیز بار دیگر از چینش عمودی استفاده می‌کند. این شرکت با معرفی آیفون ۱۳ به چینش مورب روی آورد و اگر طرح آیفون ۱۶ واقعیت داشته باشد بار دیگر ظاهری شبیه آیفون ۱۲ خواهد داشت.

مدل مفهومی آیفون ۱۶ همچنین نشان می‌دهد این گوشی مثل مدل‌های آیفون ۱۵ پرو به‌جای سوئیچ Mute از دکمه‌ی اکشن بهره خواهد برد که عملکردهای پیشرفته‌تری به‌ارمغان می‌آورد.

مدل‌های استاندارد درحال‌حاضر با سوئیچ Mute عرضه می‌شوند. علاوه‌براین گفته می‌شود اپل حسگر دوربین آیفون ۱۶ را ارتقاء خواهد داد و از پردازنده ۳ نانومتری سریع‌تر در آن‌ها استفاده خواهد کرد.

اپل می‌خواهد ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد را با iOS 18 معرفی کند. قیمت گوشی آیفون بعدی هنوز اعلام نشده است اما می‌دانیم در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ معرفی خواهد شد.