ارزانترین آپارتمان ها در تهران در کدام مناطق قرار دارند؟

ارزانترین آپارتمان در تهران را در بخش های جنوب، جنوب شرق و جنوب غربی منطقه ۲۲ پیدا کنید و از امکانات تفریحی و رفاهی آن بهره مند شوید. بخش های مذکور مناطق مختلفی در تهران را در بر میگیرد و افرادی که تمایل به خرید خانه با قیمت مناسب دارند می توانند در این زمینه اقدام کنند. با توجه به این که قیمت مسکن در سراسر کشور مخصوصا کلانشهر هایی مانند تهران با افزایش چشمگیری همراه بوده، مردم به دنبال خرید یا اجاره خانه هایی هستند که در عین زیبایی سبک و معماری؛ قیمت مناسب نیز داشته باشد.

مناطق متفاوت در تهران وجود دارد که امکان خرید خانه را با سرمایه مناسب فراهم نموده و شما می توانید با اندکی تلاش بیشتر صاحب خانه شوید. البته معیار های خرید خانه نیز می تواند در این امر تاثیر گذار باشد، به بیان دیگر در برخی پروژه های عمرانی با خرید بخشی از یک واحد شرایط برای خانه دار شدن بسیار ساده تر شده. به عنوان مثال در پروژه سپکو ۴ واقع در منطقه ۲۲ تهران، امکان خرید سه دانگ واحد با سند رسمی وجود دارد به این ترتیب می توانید با سرمایه کمتر صاحب خانه شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع و معرفی ارزانترین آپارتمان های تهران بپردازیم.

ارزان ترین مناطق تهران برای خرید آپارتمان

خرید خانه در تهران با توجه به چالش های موجود در بازار ملک و املاک تقریبا به یک آرزو تبدیل شده است. تورم و نوسانات قیمت با رشد سرسام آور سیر صعودی خود را در پیش گرفته و به افراد اجازه سرمایه گذاری در املاک را نمی دهد. بر این اساس صاحبان کسب و کار با فراهم آوردن شرایط خاص، امکان خرید خانه را برای قشر متوسط جامعه را نیز فراهم نموده اند.

یکی از مهم ترین روش ها برای صاحب خانه شدن، خرید از آپارتمان از مناطق ارزان است. با شنیدن عبارت ” ارزانترین آپارتمان در تهران ” ناخواسته مناطق جنوب شهر در ذهن افراد شکل می گیرد. محله هایی که همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده و خانه های نقلی ویلایی را در خود جای داده است. در این مناطق روند آپارتمان سازی بسیار کند پیش میرود زیرا افراد ساکن توان ساخت و ساز جدید را ندارد.

علاوه بر جنوب تهران، بخشی از مناطق غرب این استان نیز در زمره محله های ارزان قیمت قرار میگیرند و شما می توانید برای خرید خانه در این مناطق سرمایه گذاری کنید. بر اساس آمار دریافتی، ۱۸ درصد از مناطق غرب تهران جز محله های ارزان قیمت برای خرید خانه به شمار می آیند که شامل مناطق زیر هستند:

 • منطقه ۲
 • منطقه ۵
 • منطقه ۹
 • منطقه ۱۰
 • منطقه ۱۸
 • منطقه ۲۱
 • منطقه ۲۲

بخش هایی از این مناطق به دلیل داشتن شرایط متفاوت و ویژه جز مناطق ارزان قرار میگیرند و شما می توانید با سرمایه گذاری در املاک این منطقه به راحتی صاحب خانه شوید. از مهم ترین محله هایی که در این منطقه واقع شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سعید آباد
 • ابراهیم آباد
 • محله گلچین
 • شهرک طالقانی
 • یافت آباد جنوبی

برای خرید ارزانترین آپارتمان ها در تهران که در مناطق غرب این استان قرار دارند که با داشتن سرمایه معقول به شما امکان خرید واحد های دنج با امکانات رفاهی خوب را می دهد. در جدول زیر می توانید ارزان ترین محله ها را در مناطق مختلف مشاهده کنید.

مناطق شهرداری محله ها
منطقه ۲ شهرداری فرحزاد، طرشت
منطقه ۵ شهرداری حصارک، مرد آباد
منطقه ۹ شهرداری شمشیری، مهرآباد
منطقه ۱۰ شهرداری بریانک ، جی
منطقه ۲۱ شهرداری بزرگراه فتح ، وردآورد
منطقه ۲۲ شهرداری شهرک دانشگاه شریف

 

در مقابل مناطق ۱ و ۳ که جز خوش آب و هوا ترین مناطق شمالی تهران هستند، در دسته گرانترین آپارتمان ها در تهران به شمار می آیند. موقعیت لوکس، امکانات رفاهی فوق العاده، معماری های بسیار زیبا و چشم نواز از مهم ترین خصوصیات آپارتمان های مناطق شمالی به شمار می آیند.

چه عواملی در قیمت آپارتمان های تهران تاثیر گذار است؟

یکی از مهم ترین عوامل موثر در هنگام خرید آپارتمان، توجه به قیمت آن است. در واقع می توان قیمت آپارتمان را اصلی ترین موردی معرفی کرد که بر روی انتخاب افراد تاثیر می گذارد. قیمت ارزانترین آپارتمان ها در تهران با توجه به المان های خاصی سنجیده می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زمین

اگر سرمایه زیادی برای خرید آپارتمان ندارید، بهتر است به سراغ مناطقی بروید که زمین ارزان قیمت دارند. هرچه قیمت زمین پایین باشد، قیمت آپارتمان در آن منطقه نیز به تبع پایین تر است.

متراژ و عمر بنا

از دیگر عوامل موثر در قیمت خانه؛ مدت ساخت آن است، خانه هایی که بافت قدیمی تر دارند با قیمت کمتر به فروش می رسند. در کنار عمر بنا، متراژ خانه عامل دیگری است که تاثیر بسزایی در قیمت خانه و آپارتمان دارد. با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید می توانید در میان خانه هایی با متراژ کم و عمر ساخت بالا، بهترین انتخاب را داشته باشید.

محله و منطقه

یک خانه کوچک با بافت قدیمی گرانتر از یک خانه بزرگ است مشروط بر این که در مناطق بالا شهر باشد. منطقه و محله تاثیر گذار ترین عامل در قیمت خانه و آپارتمان هستند، به عنوان مثال شما برای خرید یک واحد ۶۰ متری در شهرک غرب یا سعادت آباد باید سرمایه بسیار زیادی داشته باشید این در حالی است که با نیمی از آن سرمایه می توانید در محله های جنوب تهران خانه ویلایی بزرگ خریداری کنید.

بر اساس آمار دریافتی از تحولات خرید و فروش مسکن در بازار معاملات، بیشترین قیمت آپارتمان در میان مناطق مختلف تهران به منطقه ۱ و کمترین و ارزانترین قیمت برای منطقه ۱۸ ثبت شده است.

نتیجه گیری

ارزانترین آپارتمان در تهران را می توانید در مناطق مختلف از این استان بیابید، به بیان دیگر در هر بخش از این استان محله هایی وجود دارد که قیمت آپارتمان های آن بسیار مناسب و ارزان است. روش دیگر برای خرید آپارتمان های ارزان در تهران، مراجعه به پروژه های در حال ساخت در مناطق مختلف است.

همانطور که در مطالب فوق عنوان شد، پروژه سپکو ۴ واقع در منطقه ۲۲ تهران امکان خرید خانه در متراژ ۳۰، ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ متر را برای افراد فراهم نموده و شما می توانید با پرداخت نیمی از هزینه یک واحد، صاحب سه دانگ از آن شوید که این یک موقع بسیار عالی برای صاحب خانه شدن است. در مجموعه دیار ۲۲ کلیه اطلاعات درباره نحوه ثبت نام و خرید واحد از این پروژه و دیگر پروژه های ساخت و ساز موجود است.