از شهرستان اندیکا خوزستان چه می‌دانید؟

به گزارش باملین، آنطور که الی گشت می نویسد، در شمال شرقی استان خوزستان، جایی در دل رشته کوه زاگرس، سرزمینی بکر و شگفت انگیز به نام اندیکا قرار دارد. این شهر با قدمتی ۴ هزار ساله، مهد تمدن باستان عیلام بوده و امروزه به عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری ایران شناخته می شود.

اندیکا با طبیعت بکر و دیدنی های تاریخی متعدد خود هر گردشگری را مجذوب خود می کند. جنگل های انبوه بلوط، کوه های سر به فلک کشیده، رودخانه های خروشان و آبشارهای زیبا تنها بخشی از زیبایی های این سرزمین است.

مرکز شهر اندیکا شهر کالا کاجه است. این شهر در فاصله ۲۱۷ کیلومتری اهواز قرار دارد و از طریق جاده های آسفالته به راحتی قابل دسترسی است.

نام ایندیکا در گذشته «اندیکو» بوده که در زبان لری به معنای «کوه زیبا» است. این نام به درستی بیانگر زیبایی و عظمت این سرزمین است.

شهرستان اندیکا دارای ۵۹۵ آبادی و آبادی، ۶ آبادی و ۲۰۰ اثر تاریخی است. این تنوع فرهنگی و تاریخی هند را به مقصدی جذاب برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ تبدیل کرده است.

در زیر به برخی از جاذبه های گردشگری شهر اندیکا اشاره می کنیم:

روستای موری: این روستا با طبیعت سرسبز و خانه های سنگی خود منظره ای باورنکردنی از کوه ایجاد کرده است. رودخانه ای که از کنار این روستا می گذرد باغ ها و باغات اطراف را سیراب می کند و زیبایی آن را دو چندان می کند.

• آبشار طوف کوما: این آبشار زیبا در بخش شمالی روستای موری قرار دارد و از ارتفاعات تراز سرچشمه می گیرد. طبیعت بکر و پوشش گیاهی متنوع این منطقه را به مکانی جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است.

• منطقه گردشگری سوسن سرخاب: این منطقه به دلیل داشتن مناظر زیبا و هوای مطبوع به بهشت ​​گمشده خوزستان معروف است. جنگل های انبوه، کوه ها، چشمه ها و رودخانه ها از جمله زیبایی های این منطقه است.

کوه تاراز: این کوه مرتفع که به بهشت ​​برفی خوزستان معروف است، حتی در فصول گرم سال نیز می تواند مکانی خنک و دلپذیر برای گشت و گذار باشد.

اندیکا علاوه بر جاذبه های ذکر شده دارای جاذبه های دیگری از جمله قلعه خواجه، پل نگین، تنگه للر، دشت شیمبار و امامزاده عبدالله می باشد.

سفر به اندیکا تجربه ای فراموش نشدنی از طبیعت بکر، تاریخ و فرهنگ غنی ایران را برای شما به ارمغان می آورد.

اندیکا در شمال شرقی استان خوزستان قرار دارد.

این شهر دارای طبیعت بکر و دیدنی های تاریخی بسیاری است.

مرکز شهر اندیکا شهر کالا کاجه است.

ایندیکا به دلیل تنوع فرهنگی و تاریخی مقصدی جذاب برای گردشگران است.

برخی از جاذبه های گردشگری اندیکا عبارتند از: روستای موری، آبشار توف کما، منطقه گردشگری سوسن سرخاب و کوه تاراز.