از کجا بفهمیم شمارمون چنده؟ / فهمیدن شماره سیمکارت خودمون

از کجا بفهمیم شمارمون چنده؟ شاید گاهی اوقات به دلایل مختلف شماره سیم کارتی که در گوشیتان قرار گرفته است را ندانید و یا شماره خودتان را فراموش کرده باشید. همچنین گاهی ممکن است سیم کارتی را تازه خریده اید و قصد دارید بفهمید شماره آن چند است ولی سیم کارت شما اعتبار ندارد و نمی توانید از طریق تماس با دیگران شماره خود را بفهمید. در این مطلب از باملین قصد داریم نحوه فهمیدن شماره سیمکارت را آموزش دهیم.

 

 

طریقه فهمیدن شماره سیم کارت در گوشی آیفون

ساده‌ترین و بی‌دغدغه‌ترین نحوه فهمیدن شماره سیم‌کارت داخل گوشی موبایل، از طریق تنظیمات گوشی است. در این بخش پیدا کردن شماره سیم‌کارت داخل گوشی از تنظیمات گوشی آیفون را خدمتتان آموزش می‌دهیم:

  1. به بخش تنظیمات گوشی (Setting) بروید.
  2. از روی منوی باز شده، گزینه‌ی phone را انتخاب کنید.
  3. در صفحه‌ی جدید، در مقابل گزینه‌ی My Number شماره شما نمایش می‌شود.

 

طریقه فهمیدن شماره سیم کارت در گوشی اندروید

برای طریقه فهمیدن شماره سیم‌کارت داخل گوشی های اندروید مانند گوشی سامسونگ یا شیائومی موارد زیر را دنبال کنید:

  1. به بخش تنظیمات (setting) بروید.
  2. گزینه about Device (درباره دستگاه) یا sim cards and mobile networks (سیم کارت‌ها و شبکه‌های تلفن همراه) را باز کنید.
  3. در قسمت My phone number شماره موبایل (هر دو سیم کارت) نمایش داده می‌شود.

 

کد دستوری نشان دهنده شماره سیم کارت ایرانسل

طریقه فهمیدن شماره سیمکات ایرانسل بدون اینکه به تنظیمات گوشی بروید، با وارد کردن کد دستوری *۹۱# نمایش داده می‌شود. فقط اگر گوشی شما دو سیم کارته است، حواستان باشد که سیم کارت پیش فرض تماس‌ها سیم کارت ایرانسل باشد. همچنین با کد دستوری *۷۳۳# شماره هر نوع سیم‌کارتی که پیش فرض تماس باشد، نمایش داده می‌شود.

 

کد دستوری پیدا کردن شماره سیم کارت همراه اول

طریقه فهمیدن شماره سیم‌کارت همراه اول نیز بسیار ساده است. شما می‌توانید با وارد کردن کد دستوری *۹۹# شماره سیم کارت همراه اول روی گوشی خود را مشاهده کنید. همانطور که در بخش قبلی گفتیم، در گوشی‌های دو سیم کارته حواستان باشد که سیم کارت پیش فرض تماس‌ها، سیم کارت همراه اول باشد.

 

کد دستوری پیدا کردن شماره سیم کارت رایتل

برای فهمیدن شماره سیم‌کارت رایتل همانند سایر اپراتورها، با یک کد دستوری ساده قابل اجرا است. کد دستوری *۷۳۳*۲# برای مشاهده‌ی شماره تمامی اپراتورها جواب می‌دهد. البته اگر کد *۷۳۳# را هم با گوشی ای مثل آیفون ۱۵ شماره گیری کنید، با انتخاب خرید شارژ، در ابتدا شماره سیم کارت مورد نظر (سیم کارت پیش فرض تماس در گوشی‌های دو سیم کارته) رؤیت می‌شود.

 

پیدا کردن شماره سیم کارت ایرانسل با کد ملی

برای پیدا کردن شماره سیم‌کارت تلفن همراه با کد ملی هیچ روشی جزء مراجعه حضوری به نمایندگی اپراتور مورد نظر نیست. مگر اینکه شما پوکه سیم‌کارت را داشته باشید که در صورت تماس با اپراتور مورد نظر و یا اپلیکیشن اختصاصی بتوانید شماره سیم‌کارتی که به نام شما است را بیابید. البته ممکن است با مراجعه به اپلیکیشن ایرانسل من و یا تماس با شماره ۷۰۰ (از طریق یک سیمکارت ایرانسل) و ارائه شماره سریال روی پوکه، بتوانید شماره سیم‌کارت خود را بیابید.

 

شماره سیم کارت های به نام من

برای یافتن شماره سیم کارت‌هایی که بنام شما است، می‌توانید به سامانه استعلام تعداد سرویس‌های مشترکین اپراتورهای مخابراتی مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی، با ارسال پیامکی شماره سیم‌کارت‌هایی که بنام شما است را گزارش می‌دهد.