استایل رترو مردانه و زنانه؛ بهترین انتخاب برای تیپ زمستانی را بشناسید!

اگر به حوزه مد و لباس علاقه مند باشید احتمالا نام سبک رترو را شنیده باشید. اگر بخواهیم یک مثال بارز از استایل رترو در استایل مردانه را یادآوری کنیم باید از سریال پیکی بلایندرز نام ببریم. استایل رترو شما را به دهه های قبل میلادی می برد و یک سبک کلاسیک محسوب می شود. این سبک از پوشش خیلی خاص است و در زمستان محبوبیت بیشتری دارد. در این مطلب از باملین می توانید با استایل رترو مردانه و زنانه آشنا شوید و بهترین نوع پوشش از سبک رترو را بشناسید.

استایل رترو دقیقا یعنی چی؟

وقتی که ما از استایل‌های دهه‌های گذشته الهام بگیریم و مشخصه‌ی ترند شده در یک دوره خاص زمانی را انتخاب کنیم به استایل رترو رو آورده‌ایم. این نوع استایل از آن جهت خاص است که حسی نوستالژی در ما و دیگران ایجاد می‌کند، در حالی که کاملا مدرن است. در واقع استایل رترو خط ارتباطی بین استایل‌های کلاسیک و مدرن ایجاد می‌کند و منجر به خلق استایلی نو می‌شود. به همین خاطر استایل رترو می‌تواند به شدت متنوع و با هر سلیقه منطبق باشد.

 

چرا استایل رترو تا این حد ما را جذاب می‌کند؟

استایل رترو جذابیت‌های موجود در دوره‌های گذشته را به روزرسانی می‌کند و وقتی ما این نوع استایل را انتخاب می‌کند، توسط خودمان برای دیگران یادآور خاطرات و زیبایی‌های دورانی هستیم که ممکن است خودمان نبوده باشیم ولی از دیگران شنیده باشیم. این احساس باعث می‌شود که از دید دیگران جذاب به نظر برسیم و همه را انگشت به دهان بگذاریم. در ادامه راه‌ها برای رسیدن به یک استایل رترویی را بررسی خواهیم کرد.

 

مد و فشن دوره‌های قبل را مرور کنید!

یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به استایل رترو، مرور استایل‌ها در دوره‌های مختلف است. با این کار ما می‌توانیم از استایل‌های دوره‌های قبل الهام بگیریم و لباس‌هایی که داریم یا قرار است تهیه کنیم را بر اساس آن‌ها با یکدیگر هماهنگ کنیم. در این میان اصلا لازم نیست که از صفر تا صد یک دست لباس رترویی را بخریم یا به خیاط سفارش دهیم تا برایمان بدوزد. به‌عنوان مثال پوشیدن یک پیراهن مردانه و سپس پوشیدن یک جلیقه یا ژیله با پترن‌هایی مثل لوزی یا راه راه می‌تواند ما را به استایل رترو نزدیک کند. اگر هوا بیش از حد سرد باشد می‌توانیم کت و بر روی آن اورکت بپوشیم و به این شکل جنجال به پا کنیم.

 

از کلاه‌ برت و ساسبند استفاده کنید!

چه چیزی بهتر از کلاه پوشیدن در فصل سرما است؟ گاهی پناه آوردن به یک مشخصه خاص از یک دوره زمانی فشن ترند شده، می‌تواند ما را به استایل رترو نزدیک کند؛ این یعنی ما می‌توانیم از کلاه برت به عنوان نشانه‌ای از استایل رترو استفاده کنیم. نه تنها کلاه برت، بلکه یک کیف به سبک قدیمی، یک اکسسوری یا هر چیز دیگر می‌تواند زیبایی سبک رترو را به استایل ما بیاورد. استفاده از ساسبند نیز نه تنها کاربردی است، بلکه حسی از گذشته را به استایل ما هدیه می‌کند که بی‌نظیر است.

 

از لباس‌های دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی استفاده کنید!

انتخاب یک لباس گرم از اصلی‌ترین کارهایی است که باید در فصل زمستان انجام دهیم آن هم به سبک رترو. نظرتان درباره پوشیدن کاردیگان‌هایی که مادربزرگ‌هایمان می‌پوشیدند چیست؟ منظور از کاردیگان همان ژاکت‌های کش باف پشمی است که گاهی می‌توانیم خودمان ببافیم. بعلاوه، این نوع از لباس یکی از لباس‌های ترند شده در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی است که نباید از آن غافل شد.

 

خانم‌ها دامن بپوشند!

مدت‌ها است که پوشیدن دامن را فراموش کرده‌ایم و به هنگام بیرون رفتن اولین انتخابمان پوشیدن شلوار است. اما، پوشیدن دامن‌های کلوش یا نیم کلوش بلند (یا هر مدل دامن بلند دیگری) می‌تواند جذابیت خاصی به استایل زمستانی ما بدهد. اگر نگران سرما هستیم بهتر است جنس پارچه دامنمان را گرم انتخاب کنیم و زیر دامن جوراب شلواری‌های کلفت بپوشیم. جوراب شلواری‌های سبک رترو که از گذشته الهام گرفته‌اند می‌توانند خال‌خالی، راه راه یا چهارخانه باشند. شاید باور نکنید، اما این نوع لباس شما را بیشتر از شلوار، گرم خواهد کرد.

 

رنگ‌های رترویی را به کار ببرید!

چه چیزی حیرت انگیزتر از رنگ‌های گرم در فصل زمستان؟ البته به راحتی نمی‌توان طیف رنگی خاصی را برای سبک رترو در نظر گرفت چرا که این سبک شامل هر دوره زمانی می‌شود. اما، بهترین بازه زمانی برای انتخاب رنگ در استایل رترو ۱۹۲۰ تا ۱۹۸۰ است. در این دوره ما هر چه بیشتر به سمت رنگ‌های گرم و کمتر روشن رفته‌ایم؛ این یعنی تا می‌توانید باید از رنگ‌هایی مثل نارنجی، زرد تیره، کرم چرک و غیره استفاده کنیم.