استفاده از ابزار جدید هوش مصنوعی چقدر هزینه دارد؟

به گزارش باملین، دیجیاتو نوشت: OpenAI اشتراک جدیدی را برای ChatGPT راه‌اندازی کرده که ChatGPT Team نام دارد و برای تیم‌های کوچک‌تر طراحی شده است. استارتاپ آمریکایی مدعی شده که این طرح با وجود ChatGPT و همچنین ابزارهای مدیریتی موجود، یک فضای کاری اختصاصی برای تیم‌های حداکثر ۱۴۹ نفره ارائه می‌کند. همچنین تمام کاربران ChatGPT Team به آخرین مدل‌های OpenAI، یعنی GPT-4 ،GPT-4 with Vision و DALL-E 3 در کنار ابزارهای تجزیه‌وتحلیل، ویرایش و استخراج این استارتاپ دسترسی پیدا خواهند کرد.

براساس گزارش تک‌کرانچ، طرح ChatGPT Team همچنین به افراد یک تیم اجازه می‌دهد تا چت‌بات‌های خود را بسازند و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. درواقع این طرح جدید همراه با فروشگاه ChatGPT در دسترس کاربران قرار گرفته است. OpenAI ادعا کرده که ساخت GPTها نیازی به کدنویسی ندارد و می‌توانند به‌اندازه دلخواه کاربران ساده یا پیچیده باشند.

استفاده از ابزار جدید هوش مصنوعی چقدر خرج دارد؟

OpenAI همچنین به‌عنوان یک مزیت اضافی برای مشتریان ChatGPT Team اعلام کرده که آن‌ها به‌مرور زمان به ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید دسترسی پیدا خواهند کرد.

هزینه اشتراک  ChatGPT Team

هزینه طرح ChatGPT Team ماهانه ۳۰ دلار است، اما اگر بخواهید آن را به‌صورت سالانه خریداری کنید، هر ماه برای شما ۲۵ دلار هزینه خواهد داشت، یعنی گران‌تر از طرح ChatGPT Plus که ۲۰ دلار در ماه هزینه دارد. اما ChatGPT Team نسبت به ChatGPT Enterprise که ۶۰ دلار برای هر ماه هزینه دارد، بسیار ارزان‌تر است.

استفاده از ابزار جدید هوش مصنوعی چقدر خرج دارد؟

با وجود این شرایط به‌نظر می‌رسد که ChatGPT Team برای مشتریان تجاری کوچک و متوسط طراحی شده است؛ شرکت‌هایی که قصد دارند با پرداخت هزینه معقولانه‌ای از ویژگی‌های پولی ChatGPT استفاده کنند. همچنین این طرح برای OpenAI نیز احتمالاً سودآور خواهد بود. براساس نظرسنجی که به‌تازگی توسط ResumeBuilder انجام شده است، ۴۹ درصد از شرکت‌های شرکت‌کننده از ChatGPT برای اهدافی مانند کدنویسی، تولید محتوا و خلاصه‌نوسی اسناد استفاده می‌کنند. همچنین ۳۰ درصد از این شرکت‌ها قصد دارند در آینده به استفاده از چت‌بات محبوب OpenAI روی بیاورند.