اشتباهی که می تواند کارت سوخت شما را غیرفعال کند! / اگر کارت سوخت غیرفعال شد چه کار کنیم؟

به گزارش باملین کارت سوخت ها دارای رمز هستند و همانند کارت های عابربانک از محدودیتی برای اشتباه وارد کردن رمز برخوردار هستند. گاهی اوقات ممکن است شما دچار فراموشی شده و رمز کارت سوخت را ۳ بار اشتباه وارد کنید و با غیرفعال شدن کارت سوخت مواجه شوید. در این صورت باید برای فعالسازی رمز کارت سوخت، اقدام کنید. به محض مفقودی کارت سوخت، باید بلافاصله به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و آنرا غیرفعال کنند.

 

رمز کارت سوخت

رمز کارت سوخت‌های جدید ۴ رقم آخر کد ملی افراد است اما کارت‌های قدیمی و در دوره اول که بسیاری کارت سوخت داشتند، برای کارت خود رمزی تعیین می‌کردند.

در صورت فراموشی، افراد باید به یکی از دفتر نواحی شرکت پالایش نفت، مراجعه کنند.

اما اگر شخصی ماشین خود را به صورت دست دوم خریداری نماید باید کارت را از صاحب ماشین تحویل بگیرد و رمز آن را نیز یادداشت کند. حالا اگر به هر دلیلی مالک از دادن رمز خودداری کند؛ شخص باید با مدارک شناسایی و مدارک و سند خودرو به دفاتر پلیس+۱۰ رفته و درخواست سوزاندن و دریافت کارت سوخت المثنی نماید.

بعد از فراموشی رمز کارت سوخت باید چکار کنیم؟

اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش کردید نگران نباشید! برای بازیابی آن باید به نواحی شرکت ملی پخش نفت بروید. گاهی حتی بعضی افراد قصد تغییر رمز کارت سوخت خود را دارند در این صورت هم باید به شرکت ملی پخش نفت مراجعه کنند. توجه داشته باشید در این شرایط به دلیل اینکه کارت دست‌تان است دیگر نیازی به صدور المثنی آن نمی‌باشد.

تغییر رمز کارت سوخت

برای تغییر رمز کارت سوخت خود باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:

  1. حضور مالک اصلی کارت یا وکیل او همراه با وکالت نامه
  2. مدارک شناسایی مالک کارت سوخت و یا وکیل
  3. مدارک شناسایی وسیله نقلیه
  4. اصل کارت سوخت
  5. تکمیل فرم تغییر رمز