الان زمان مناسبی برای کویرگردی است؟ / قیمت تور کویر در اسفند ۱۴۰۲ + جدول

باملین – : کویر همیشه یکی از مکان هایی بوده که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. از آنجایی که دیدن طبیعت و مناظر سرسبز لذت بخش است، دیدن کویر و خوابیدن در زیر آسمان صاف کویر می تواند یکی از بهترین سفرهای هر فردی در زندگی باشد.

تور کویر همیشه طرفداران زیادی داشته است. به خصوص در این فصل که هوا سرد است بهترین زمان برای رفتن به کویر را دارید.

یکی از مهمترین و اولین مواردی که در سفر به کویر باید به آن توجه کرد، بررسی بهترین زمان برای سفر است. چون کویر آب و هوای خاصی دارد. می توانید تصور کنید که از آنجایی که کویر با خشکی و گرما آمیخته است، همیشه باید منتظر آفتاب داغ و سوزان باشیم. این ایده درست است، اما در کنار روزهای گرم، شب های سرد و خشک نیز وجود دارد. فراموش نکنید که این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید در فصول گرم سال به کویر بروید، آفتاب طاقت فرسایی را در پیش دارید. بنابراین بهترین فصل برای سفر به کویر می تواند پاییز تا اوایل بهار باشد. به علاوه، با سفر در فصل زمستان، فرصت خواب زمستانی حیوانات را دارید و نگرانی کمتری در مورد برخورد با حیوانات بیابانی خواهید داشت.

برای سفر به کویر چه بپوشیم؟

برای سفر به کویر باید چند لباس همراه داشته باشید. ابتدا با لباس های نخی، رنگ های روشن، گشاد و ترجیحا با آستین بلند شروع می کنیم. شرایط آب و هوایی کویر و گرمای آن به گونه ای است که توصیه می کنیم هنگام پیاده روی و گشت و گذار در کویر از تعریق زیاد و پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید، لباس های نخی و گشاد بپوشید تا راحت باشید. در عین حال با آستین های بلند خود از پوست خود در برابر آفتاب سوختگی محافظت می کنید.

لباس گرم بپوش؛ زیرا برخلاف آنچه فکر می کنید و با وجود آفتاب داغ و سوزان در روز، شب سردی در انتظار شماست. پیشنهاد می کنیم حتی اگر قصد ندارید شب را در کویر بگذرانید، باز هم لباس گرم همراه خود داشته باشید; زیرا باران های سیل آسای ناگهانی در کویر می تواند شما را شگفت زده کند.

کفش مناسب پیاده روی بپوشید. پوشیدن صندل می تواند منجر به خطر نیش خزندگان شود. بنابراین، اگر در تور کویر شرکت کرده اید، حتما کفش هایی به همراه داشته باشید که از پاهای شما در برابر حشرات و شن محافظت می کند، به خصوص برای گذراندن شب در کویر.

دستمال، روسری یا روسری و عینک را فراموش نکنید. در بیابان گاهی طوفان شن شروع می شود و برای محافظت از دهان و بینی به روسری نیاز دارید. علاوه بر این، عینک هایی که از ورود شن و ماسه به چشم جلوگیری می کنند.
کلاه را فراموش نکنید؛ زیرا می تواند در کنار یک لایه ضد آفتاب محافظ خوبی برای پوست شما باشد.

این چیزها را با خود به بیابان نبرید!

با استفاده از تجربیات دیگران و راهنمای بیابان، خوب است بدانید که در سفری هستید که تجمل گرایی جایی ندارد. پس بهتر است از پوشیدن این وسایل خودداری کنید.

– شلوار جین و لباس های تنگ
– جواهرات و لوازم با ارزش
– وسایل الکترونیکی غیر ضروری – نمک و ماسه به آنها آسیب می رساند.

هزینه سفر به کویر

هزینه سفر در کویر بسته به وسیله نقلیه، مدت اقامت و غیره متفاوت است. برای مثال سفر به کویر مصر، پایتخت کویر ایران از ۱۸ تا ۲۰ اسفند برای هر نفر ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است. در ضمن تور رویایی کویر مصر به آبشار نمک پتاس برای یک شب و دو روز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

تور کویر ۱ شب ۲ روزه ابوزید آباد برای هر نفر یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان درج شده است.

قیمت سایر تورهای کویر را در جدول زیر بخوانید;

*لازم به ذکر است قیمت های درج شده در جدول مربوط به سایت های فروش آنلاین می باشد و ممکن است به دلیل نوسانات قیمت و سایر عوامل با قیمت های امروزی متفاوت باشد.*

قیمت ویژه تور تورکی اسفند ۱۴۰۳
جزئیات تور تاریخ حرکت و بازگشت زمان از کار افتادن حمل و نقل قیمت هر نفر (تومان)
کویر مرنجاب ۱۰ تا ۱۱ مارس ۱ شب و ۲ روز اتوبوس VIP 32 نفره ۱,۵۹۰,۰۰۰
کویر ابوزید آباد تا باغ فین کاشان ۱۱ مارس یک روز اتوبوس توریستی ۴۴ مسافری ۹۵۰۰۰۰
صحرای مصر ۹ تا ۱۱ مارس ۱ شب و ۲ روز اتوبوس VIP 32 نفره ۲,۷۵۰,۰۰۰
کویر رویایی مصر در کنار آبشار نمک ۹ تا ۱۱ مارس ۱ شب و ۲ روز اتوبوس VIP 32 نفره ۲,۲۰۰,۰۰۰
صحرای ابوزید آباد ۱۰ تا ۱۱ مارس ۱ شب و ۲ روز اتوبوس VIP 32 نفره ۱,۷۵۰,۰۰۰
طبس به کال جنی ۱۵ تا ۱۸ مارس ۲ شب و ۳ روز اتوبوس VIP 32 نفره ۴,۲۵۰,۰۰۰
کویر کاراکال و یازجردی ۱۶ تا ۱۸ مارس ۱ شب و ۲ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۲,۳۵۰,۰۰۰
صحرای ابوزید آباد ۱۷-۱۸ مارس ۱ شب و ۲ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۱,۷۵۰,۰۰۰
ویژه چهارشنبه سوری کمپ بیابانی ۲۴ تا ۲۵ مارس ۱ شب و ۲ روز خودرو شخصی ۳,۸۹۰,۰۰۰