امسال این مدل دکوراسیون منزل را کنار بزارید! | المان های از مد افتاده در دکوراسیون داخلی منزل

همانطور که در صنعت مد و پوشاک و صنایع دیگر برخی چیزها مد می شوند و پس از مدتی از مد می‌افتند، در دکوراسیون منزل هم برخی از طرح های دکوراسیون از مد می افتند. اگر دوست دارید منزل شیک و زیبا و به روزی داشته باشید باید سعی کنید از المان های منسوخ شده در دکوراسیون داخلی منزل دوری کنید. در این مطلب از باملین قصد داریم از مد افتاده های دکوراسیون در سال جدید را معرفی کنیم تا بتوانید خانه شیک تر و جذاب تری داشته باشید.

۱- طراحی پلان باز

طراحی پلان باز در سال های اخیر بسیار پرطرفدار شده است. این طراحی شامل یک اتاق بسیار بزرگ و باز با فضاهای مجزا و عملکردهای مختلف است که معمولا اتاق نشیمن، ناهارخوری و آشپزخانه را با هم ترکیب کرده و یک فضای مشترک ایجاد می کند. در حالی که این روند سال هاست بسیار پرطرفدار شده است، به نظر می رسد در سال جدید طرفداران خود را از دست خواهد داد.

روند جایگزین: در سال جدید دکوراسیون داخلی بیشتر بر روی فضاهای کوچکتر و چیدمان صمیمی تر میز و صندلی متمرکز خواهد شد و شاهد اتاق ها و دیوارهای بیشتری خواهیم بود. طراحی پلان بسته محیط دنج تر و صمیمی تری برای گردهمایی دوستان و اعضای خانواده ایجاد خواهد کرد. می توانید از انواع سبک ها و پالت های رنگی برای طراحی هر اتاق استفاده کنید.

 

۲- پالت های رنگی سفید و خاکستری

ترند بعدی دکوراسیون که باید در سال ۲۰۲۴ با آن خداحافظی کنید، پالت رنگی سفید و خاکستری است. این پالت رنگی که در سال های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است، در سال جدید طرفداران خود را از دست خواهد داد.

روند جایگزین: اگر عاشق رنگ های خنثی هستید، رنگ های گرم تر مانند بژ، کرم، قهوه‌ای و خاکی را در رنگ آمیزی دیوار، مبلمان، لوازم جانبی، آثار هنری و فرش بگنجانید. همچنین انتظار می رود شاهد سایه های آبی و سبز بیشتری در سال جدید باشیم.

 

۳- لوازم تزئینی رنگی

دوران استفاده از لوازم تزئینی رنگارنگ گذشته است. در سال ۲۰۲۴ تزئینات رنگی و متفاوت را نخواهید دید. با دیوارهای رنگ روشن و تزئینات رنگی خداحافظی کنید.

روند جایگزین: به جای استفاده از رنگ سفید و تزئینات رنگارنگ، چیدمان منزل خود را با روند «شستشوی رنگ» که در سال ۲۰۲۴ در حال ظهور است، وفق دهید. تزئین دیوارها، تزئینات، سقف و درها با یک رنگ، ظاهری منسجم تر و تازه تر در فضای داخلی اتاق شما ایجاد می کند.

 

۴- سرویس مبلمان هم سان

سرویس مبلمان همسان نیز در سال جدید طرفداران زیادی نخواهد داشت. اگرچه خرید و تزئین مبلمان همسان ممکن است آسان و راحت باشد، اما فضایی ناخوشایند ایجاد می‌کند.

روند جایگزین: به جای مبلمان هم سان، تزئین فضای خانه با انواع سبک های مبلمان و قطعات دکوری مختلف ترند خواهد شد. می توانید با ترکیب مبلمان قدیمی و جدید و مبلمان دوره های مختلف طیف گسترده‌ای از عناصر طراحی از جمله بافت‌ها، الگوها و رنگ‌ها را به فضای خانه بیاورید.

۵- تابلوهای کلمه

تزئین دیوار با تابلوهای کلمه دیگر در سال جدید ترند نیستند. وقت آن رسیده که در سال جدید این تابلوها را کنار بگذارید.

روند جایگزین: به جای استفاده از تابلوهای کلمه، از تابلوهای نقاشی رنگ روغن، قطعات تزئینی قدیمی و عتیقه، قطعات سفالی، برنجی و چینی برای تزئین دیوار اتاق خود استفاده کنید.