انواع ایمپلنت اشترومن

هر چند ایمپلنت یک روش درمانی مؤثر است که سالهاست از آن استفاده می شود؛ اما اگر کیفیت ایمپلنت مناسب نباشد، ممکن است نتیجه مطلوب و ماندگاری نداشته باشد. انواع ایمپلنت اشترومن ساخت کشور سوئیس هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند. به همین علت دندانپزشکان حرفه ای که ترجیح می دهند همیشه از بهترین متریال استفاده کنند، این نوع ایمپلنت را توصیه می کنند. انواع ایمپلنت اشترومن دارای کیفیت بالایی هستند و می توان آن ها را برای مدت زمان طولانی و با زیبایی و حالتی طبیعی استفاده کرد.

ایمپلنت اشترومن

انواع ایمپلنت اشترومن و تفاوت آن ها

برند اشترومن به عنوان بهترین ایمپلنت دندان توانسته است سهم بزرگی از بازار را در اختیار بگیرد. این ایمپلنت به خوبی جوابگوی نیاز افرادی است که می خواهند ایمپلنت باکیفیت و دارای عمری طولانی را تحویل بگیرند. این نوع ایمپلنت در کیفیت های مختلف ساخته می شوند و قیمت های آن ها نیز متفاوت است. با این وجود کیفیت ایمپلنت های معمولی آن هم بالا و قابل قبول است. در ادامه انواع ایمپلنت اشترومن را بررسی می کنیم تا بیشتر با آن ها آشنا شوید.

برای کسب اطلاع از جدیدترین قیمت ایمپلنت اشترومن می توانید از صفحه ( https://markazimplant.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa/ ) دیدن فرمایید .

ایمپلنت اشترومن اکتیو SLActive®

برای افرادی که در معرض خطر بیشتری هستند و جوش خوردگی ایمپلنت برای آن ها ممکن است طولانی مدت تر به نظر برسد، این نوع ایمپلنت توصیه می شود. انواع ایمپلنت اشترومن از نوع slactive یا اکتیو در مایع قرار دارد و دارای سطحی آبدوست است. مایع اطراف ایمپلنت باعث می شود تا سطح ایمپلنت فعال باقی بماند و دوره بهبودی را به مقدار زیادی کاهش می دهد.

ایمپلنت اشترومن اکتیو SLActive®

همانطور که می دانید در انواع ایمپلنت باید چند ماه طول بکشد تا استخوان فک بهبود یابد. بعد از آن روکش روی آن قرار می گیرد. اما در بهترین ایمپلنت دندان با برند اشترومن این مدت زمان کوتاه تر می شود و حتی اگر شرایط مساعد باشد بعد از ۲ هفته می توان قالب گیری را انجام داد.

انواع ایمپلنت اشترومن روکسالید یا Roxolid®

انواع ایمپلنت اشترومن دارای کیفیت های متنوعی است. جنس ایمپلنت روکساید از آلیاژ فلزی است. قسمت اعظم آن از تیتانیوم و ۱۵ درصد آن هم از زیرکونیوم ساخته شده است. تیتانیوم دارای استحکام زیادی است؛ اما هنگامی که با زیرکونیوم ترکیب شده و این نوع آلیاژ را می سازد، استحکام آن به مراتب افزایش می یابد. از نظر زیست سازگاری و پیوند خوردن ایمپلنت با استخوان این آلیاژ مانند تیتانیوم است و شرایط مناسبی دارد. نداشتن عوارض در انواع ایمپلنت اشترومن با حساسیت بالایی بررسی شده است. پس می توانید با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید.

در بین انواع ایمپلنت اشترومن ایمپلنت روکسالید دارای اندازه کوچک تری است. ایمپلنتی که دارای پایه کوچک تری هستند، زمان بازسازی کاهش می یابد و بهبود استخوان سریع تر انجام می گیرد.

ایمپلنت اشترومن تیتانیومی

در بین انواع ایمپلنت اشترومن، نوع تیتانیومی آن از استحکام کمتری برخوردار است. در این نوع ایمپلنت فقط از فلز تیتانیوم استفاده شده است. ترکیب زیرکونیوم و تیتانیوم استحکام بیشتری به ایمپلنت می دهد. با این وجود افرادی که قصد دارند تا از ایمپلنتی با قیمت مناسب تر استفاده کنند و برند خوبی را هم برگزینند، انواع ایمپلنت اشترومن تیتانیوم انتخابی خوب است. البته اطمینان داشته باشید که ایمپلنت های سوئیسی توانسته اند کیفیت بالایی داشته باشند و نسبت به بسیاری از برندهای موجود در بازار بهتر هستند.

دسته بندی انواع ایمپلنت اشترومن از نظر سطح قرارگیری

نمی توان گفت که بهترین ایمپلنت دندان دقیقاً کدام مورد است. ممکن است برخی از ایمپلنت های خوب با توجه به شرایط بیمار قابل استفاده نباشند. ایمپلنت اشترومن بر اساس سطحی که قرار می گیرند، با هم تفاوت دارند. در ادامه این مورد را هم بررسی می کنیم.

دسته بندی انواع ایمپلنت اشترومن از نظر سطح قرارگیری

ایمپلنت دندانی در سطح بافت

ایمپلنت دارای سطح پایه خاصی بوده و جنس آن به گونه است که سرعت بیشتری در روند بهبود استخوان فک ایجاد می کند. این نوع کاشت اغلب با موفقیت همراه است و می توان آن را در طی یک جلسه انجام داد. حتی در صورتی که ریشه دندان هنوز وجود داشته باشد، می توان همزمان با کشیدن دندان، آن را در فک جا داده و کاشت انجام شود. ایمپلنت هایی از این نوع که در سطح بافت هستند، جنس سطح آن ها SLA است و استفاده از آن ها ایمن و بدون عارضه است.

ایمپلنت اشترومن از نوع سطح استخوان

ایمپلنت های دندانی سطح استخوان انعطاف پذیری بالایی دارند و قرارگیری تاج روی آن ها بسیار طبیعی و زیبا خواهد بود. این ایمپلنت ها نیز به سرعت بهبود می یابند و طول عمر بالایی دارند. استفاده از آن ها باعث می شود تا نگرانی از بابت زیبایی ظاهری و تناسب دندان با حالت طبیعی خود نداشته باشید. بهترین و معروف ترین ایمپلنت های دندانی سطح استخوان، انواع ایمپلنت اشترومن اکتیو و روکسالید هستند. به جرئت می توان گفت که این دو نوع ایمپلنت جزو بهترین ایمپلنت هایی است که در بازار دندانپزشکی موجود هستند.

قیمت انواع ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت های اشترومن کیفیت بسیار بالایی دارند و طبیعتاً نسبت به سایر برندهای موجود در بازار قیمت بالاتری هم خواهند داشت. با این وجود به نسبت طول عمر، کیفیت و شرایطی که دارند، این قیمت بسیار منصفانه است. استفاده از ایمپلنت اشترومن تیتانیوم مناسب ترین قیمت را دارد و برای کسانی که قصد دارند تا از ایمپلنتی با قیمت مناسب بهره ببرند، به علت کیفیت خوبی که دارد بهترین انتخاب است.

کدام نوع ایمپلنت اشترومن برای من مناسب است؟

ممکن است سؤالی برایتان پیش آید که کدام نوع ایمپلنت برایتان مناسب خواهد بود؟ بهتر است بدانید که فقط کیفیت بالای ایمپلنت نمی تواند نشان دهنده این باشد که بهترین انتخاب برای شماست. قبل از انجام ایمپلنت نیاز است شرایط شما توسط دندانپزشک بررسی شود. همچنین مواردی مانند وضعیت لثه و استخوان فک، ریشه دندان احتمالی و حتی سبک زندگی بیمار همگی باید مورد بررسی قرار گیرند. با این حال باید ابتدا جلسه مشاوره ای با دندانپزشک خود داشته باشید و با توجه به این شرایط تصمیم گیری برای جاگذاری ایمپلنت مناسب برایتان فراهم شود.

البته ناگفته نماند که هزینه در دسترستان هم اهمیت زیادی دارد و در صورتی که بتوانید هزینه های مربوط به ایمپلنت های باکیفیت را پرداخت کنید، می توانید از این خدمات استفاده کنید. انواع ایمپلنت اشترومن با قیمت مناسب و کیفیت بالا در دسترس هستند. در چند نوع ایمپلنت اشترومن که معرفی شدند، می توان گزینه ای مناسبی برای شما پیدا کرد.

منبع : straumann implant ، اشترومن