اپل برای آیفون، مودم ۶G اختصاصی قرار می دهد!

به گزارش باملین در شرایطی که توسعه مودم ۵G اپل در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید این پروژه هنوز منتفی نشده و اپل درواقع به توسعه مودم ۶G نیز چشم دوخته است. بااین‌حال، به‌این‌زودی‌ها نباید منتظر چنین مودمی باشیم.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، در یادداشت جدیدی اعلام کرده است که اپل همچنان به توسعه مودم‌های ۵G که با دکل‌های مخابراتی موجود قابل استفاده باشند، ادامه می‌دهد و این پروژه کاملاً لغو نشده است. پیش‌تر یک منبع آگاه مدعی شده بود که اپل این پروژه را کنار می‌گذارد.

اپل به‌دنبال توسعه مودم ۶G اختصاصی است

افزون‌براین، گرمن می‌گوید اپل آگهی استخدام یک معمار پلتفرم سلولار برای مدل‌سازی معماری مرجع ۶G را در وب‌سایت خود منتشر کرده است؛ بنابراین این شرکت نه‌تنها از خیر توسعه مودم موبایل نگذشته است، بلکه به حضور جدی‌تر در بازار نسل بعدی فکر می‌کند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود ۵G تا سال ۲۰۳۰ ادامه داشته باشد، به‌این‌زودی‌ها نباید منتظر نتیجه برنامه‌ریزی‌های کنونی اپل باشیم.

1

خبرنگار بلومبرگ درباره چرایی تأکید اپل بر توسعه مودم سلولار می‌گوید: «[توسعه] مودم‌ها فوق‌العاده دشوار است و به آزمایش‌هایی در سطح جهانی نیاز دارد. اما این قطعات برای ارائه کارکردهای اصلی گوشی‌ها بسیار ضروری هستند.»

اپل با توسعه مودم آیفون می‌تواند کنترل بیشتری روی گوشی خود داشته باشد و از پرداخت هزینه‌های سنگین به شرکت‌هایی مثل کوالکام که درحال‌حاضر مودم خود را از آن تأمین می‌کند، صرف‌نظر نماید.

اگرچه مهاجرت اپل از تراشه‌های اینتل به تراشه‌های اختصاصی خود در کامپیوترهای مک، جهش مهم و اثرگذاری برای این شرکت محسوب می‌شد، اما استفاده از مودم اختصاصی احتمالاً نمی‌تواند تا این اندازه اثرگذار باشد.

البته تا زمانی که نتیجه این تلاش‌ها به ثمر ننشیند، نمی‌توانیم تحلیل دقیقی دراین‌باره داشته باشیم. درنتیجه باید منتظر بمانیم تا ببینیم کوپرتینویی‌ها بالاخره می‌توانند مودم ۵G را تا انتهای نسل جاری روانه بازار کنند یا درنهایت باید در نسل بعدی منتظر مودم ۶G این شرکت باشیم.