اگر این ۳ ویژگی را در موهایتان دیدید؛ دکلره نکنید! | دکلره برای این موها ممنوع

با نزدیک شدن به عید نوروز خانم های زیادی به فکر رنگ کردن مو هستند و برای این کار به سمت دکلره مو می روند تا نتیجه بهتری را رقم بزنند. اما می دانید دکلره مو می تواند چه بلایی بر سر موهایتان بیاورد؟ دکلره مو باید بر اساس جنس و نوع مو صورت گیرد و بهتر است قبل از هر کاری بدانید که آیا جنس موهای شما برای دکلره مناسب است یا خیر. در این مطلب از باملین به بررسی این موضوع می پردازیم و ۳ ویژگی که باعث می شوند دکلره مو به موهای شما آسیب بزند را معرفی کنیم.

 

 

چه نوع موها را نباید دکلره کرد؟

خیلی از خانم‌ها علاقه زیادی به تغییر رنگ موی خود دارند. این به معنی دوست نداشتن رنگ موهای خودشان نیست، بلکه تنوع به عنوان فاکتوری برای تغییر حال، همیشه خوب عمل می‌کند. در بازار رنگ مو و هایلایت و لولایت و آمبره و بالیاژ که این روزها تعدادشان خیلی هم زیاد شده است انتخاب کار سختی است و اینکه بخواهید موهایتان را دست نخورده نگه دارید هم دشوار است!

همه ما می‌دانیم که استفاده از رنگ‌های شیمیایی آسیب‌های زیادی هم به دنبال دارد، اما رنگ به تنهایی آنقدر مضر نیست که دکلره کردن می‌تواند موهای شما را نابود کند! مواد قوی شیمیایی و مهمتر از آن نوع مواد و مهارتی که برای استفاده از آنها به کار گرفته می‌شود اهمیتش بیشتر است. شما می‌توانید در شرایطی که موهای سالمی دارید، به آنها خوب رسیدگی می‌کنید و از مواد مناسبی هم برایتان استفاده می‌شود یک رنگ فوق‌العاده داشته باشید! در مقابل هم می‌شود موهای شما با زور و اجبار به رنگی که می‌خواهید دربیایند (یا حتی اصلا شبیه هم نشوند!) و بعد از دو بار شستشو تمام موهایتان خرد شده یا آنقدر در هم گره بخورند که مجبور شوید حاصل سال‌ها زحمت و رسیدگی را با قیچی پایین بریزید! انتخاب شما کدام است؟!

آیا اگر بدانید یک رنگ مو به شما آسیب خواهد زد باز هم برای اینکه عید نوروز در پیش است، یا قرار است به عروسی بروید باز هم آنها را تغییر رنگ خواهید داد؟! آیا آرایشگر شما این نکته را متذکر می‌شود که رنگ کردن برای شما سم است و باز هم کار خودتان را انجام می‌دهید؟ آیا تنوع و تغییر را به هر طریقی می‌پسندید؟! آیا درنظر دارید که موی خوشرنگ موقعی دلچسب و زیباست که مو سالم باشد؟ موهای آسیب دیده و وز شده و در هم گره خورده هرچقدر هم رنگ خوبی داشته باشند اما زشت دیده می‌شوند، این را قبول ندارید؟!

عید نوروز نزدیک است. اکثر خانم‌ها به خاطر شلوغ شدن آرایشگاه‌ها درصدد تنظیم وقت هستند تا برای تعطیلات و سفر و دید و بازدید ظاهر متفاوت و زیباتری داشته باشند اما بهتر است بدانید اگر شما هم در فکر رنگ و دکلره هستید اگر این سه مورد را داشته باشید به هیچ عنوان نباید به سراغ این کار بروید! درست است که دوست دارید اما همه دوست داشتن‌ها نمی‌توانند به واقعیت بپیوندند!

اگر آرایشگر شما منصف و با وجدان باشد در این سه حالت به هیچ وجه برای شما کار دکلره انجام نمی‌دهد و اگر هم به شما حرفی نزدند خودتان یادتان باشد که با این ویژگی‌ها به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید:

  • اگر روی موهایتان حنا گذاشته‌اید

خیلی از خانم‌ها به خیال اینکه حنا رنگی طبیعی است و برای کیفیت مو و سلامتش مناسب است از آن استفاده می‌کنند. بهتر است بدانید حتی اگر رنگ حنای شما هم از بین برود ولی تا زمانی که کل منطقه‌ی حناشده‌ی موردنظر کوتاه نشود نمی‌توانید از دکلره استفاده کنید. نه فقط باعث آسیب زدن به موی شما خواهد شد بلکه رنگ موردنظرتان هم تامین نمی‌شود.

  • اگر موهایتان را کراتینه کرده‌اید

این روزها صاف کردن موها خیلی مد شده است. کراتینه هم باعث صافی مو می‌شود و هم تا حدود زیادی کار درمانی روی آن انجام می‌دهد. اگر کراتینه کرده‌اید بهتر است دور دکلره کردن را خط بکشید. مواد کراتینه قوی است و مواد دکلره از آن هم قوی‌تر، پس مدتی صبوری کنید و به سمت دکلره کردن حرکت نکنید. زیبایی موهای سالم شما اهمیت بیشتری از رنگ آنها دارد!

  • اگر رنگ شرابی یا پرکلاغی دارید

استفاده مکرر و پشت سر هم از رنگ پرکلاغی و شرابی باعث می‌شود پیگمنت‌های موی شما تغییر کند و در مقابل رنگ باز کردن مقاومت بیشتری بطلبد. اگر کمر به قتل موهایتان بسته‌اید در این شرایط دلتان دکلره بخواهد! قطعا آرایشگر حرفه‌ای و با مهارت هم این کار را برای شما انجام نخواهد داد!