اگر ناخن در اثر کاشت صدمه دید با این روش های خانگی ازش مراقبت کنید! | مراقبت از ناخن بعد از کاشت

کاشت ناخن در این روزها خیلی رواج پیدا کرده و بسیاری از خانم ها به سراغ این کار می روند. اما استفاده از کاشت ناخن به صورت طولانی مدت می تواند آسیب های جدی به ناخن های شما وارد کند و عوارض خاصی دارد. سوهان زدن و آماده سازی ناخن ها پیش از کاشت و ژلیش ناخن به مرور منجر به آسیب رسیدن به کوتیکول و در نتیجه ضعیف شدن، خشکی و پوسته پوسته شدن ناخن ها خواهد شد. حتی برداشتن ناخن ها می تواند باعث ضعیف شدن ناخن ها شود. در این مطلب از باملین نکات مهم برای نگهداری ناخن ها پس از کاشت را توضیح میدهیم.

 

 

۱- ناخن هایتان را کوتاه کنید

پس از حذف ناخن یا ژلیش ناخن هایتان را کوتاه کنید. با این کار بخشی از قسمت های آسیب دیده را از بین خواهید برد. از طرفی ناخن‌های بلند بیش از ناخن های کوتاه مستعد شکستن هستند. با کوتاه کردن ناخن های خود از گیرکردن آن ها بر روی اشیاء مختلف و خرد شدنشان جلوگیری خواهید کرد و آزادی عمل بیشتری نیز خواهید داشت. همچنین سعی کنید لبه های ناخنتان را گرد کنید. زیرا ناخن های نوک تیز و مربعی نیز مستعد شکستن هستند.

۲- از مرطوب کننده ناخن استفاده کنید

از روغن کوتیکول برای تقویت ناخن ها و پوست اطراف آنها استفاده کنید. این ماده با برخورداری از ترکیبات طبیعی مانند اسانس‌های روغنی، روغن‌ها و کره‌های گیاهی به مرطوب سازی ناخن و پوست اطراف آن کمک کرده و سلامتی را به آنها بازمی گرداند.

۳- از ماسک دست استفاده کنید

ماسک های دست نوعی درمان اختصاصی برای تقویت پوست دست و ناخن ها هستند. این ماسک ها درست مانند ماسک های صورت عمل می کنند، بخوبی بر روی پوست می نشینند و رطوبت و مواد مغذی را به پوست و ناخن های شما منتقل می کنند. این ماسک ها معمولا از مواد مفیدی مانند آلوئه ورا، روغن جوجوبا، عصاره چای سبز و حلزون ساخته شده اند.

۴- از محلول های تقویت کننده ناخن استفاده کنید

اگر می خواهید یک درمان قوی تر و اختصاصی تر را دنبال کنید، می توانید از یک محلول تقویت کننده ناخن استفاده کنید. این محلول ها به دلیل دارا بودن مواد بسیار مغذی در مدت زمان کوتاهی ناخن های ضعیف و آسیب دیده را درمان می کنند و نسبت به استفاده از ماسک و مرطوب کننده سریع تر نتیجه می دهند. با استفاده از یک محلول تقویت کننده مناسب به افزایش رشد و استحکام ناخن های خود کمک کنید.

۵- رژیم غذایی مناسبی داشته باشید

با رعایت یک رژیم غذایی متعادل از فراهم کردن مواد مغذی برای ترمیم ناخن هایتان مطمئن شوید. از جمله ویتامین ها و مواد مغذی ضروری برای تقویت و رشد ناخن ها می توان به بیوتین یا ویتامین B7، سایر ویتامین‌های گروه B مانند B12 و B9، آهن، منیزیوم، پروتئین، اسیدهای چرب امگا ۳، ویتامین C و زینک اشاره کرد.

۶- مدتی به ناخن هایتان استراحت دهید

اگر قصد کاشت یا ژلیش مجدد ناخن هایتان را دارید، فورا این کار را انجام ندهید و سعی کنید حداقل به مدت ۴ هفته به ناخن هایتان استراحت دهید. با این کار به ناخن هایتان فرصت رشد مجدد و بهره مندی از اقداماتی مراقبتی و تغذیه ای را خواهید داد.