اگه مژه هاتون به هم میچسبه از این راهکارها استفاده کنید! | روش های جلوگیری از چسبندگی مژه ها

احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مژه هایتان به هم می چسبد و جلوه خوبی ندارد. چسبندگی مژه ها از جمله عواملی است که زیبایی چشم را تحت تاثیر قرار می دهد و باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا از این چسبندگی جلوگیری کنید. راه های مختلفی وجود دارد تا بتوانید مژه های کشیده تر و پرپشت تری داشته باشید. در این مطلب از باملین روش های جلوگیری از چسبندگی مژه ها و مراقبت از آنها را می آموزید.

 

چگونه از چسبندگی مژه ها جلوگیری کنیم؟

ریمل ها که یکی از ابزارهای پر استفاده در زیبا جلوه دادن مژه ها می باشد. اما برخی از مواقع بعد از استفاده از ریمل مژه های ما به هم می چسبد و نه تنها چشمانمان زیبا نمی شود بلکه با این کار زیبایی طبیعی خود را نیزاز دست می دهیم . برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

استفاده از ریمل تاریخ مصرف گذشته

ریمل یکی از محصولاتی است که بعد از سه ماه استفاده مواد داخل آن شروع به خشک شدن می کنند و بعد از استفاده به علت جرم ، مژه ها به هم می چسبند.

ریمل زدن نادرست

زدن ریمل روی هم موجب چسبیدن مژه ها می شود.

پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد

علت اصلی چسبیدن مژه ها به هم پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد است .

استفاده از ریمل بی کیفیت

برخی ریمل ها به دلیل داشتن ترکیباتی درون خود موجب به هم چسبیدگی مژه ها می شوند.

رفع چسبندگی مژه ها و نکات ریمل زدن مژه ها

حواستان به تاریخ مصرف ریمل باشد

همه لوازم آرایشی بعد از یک مدت تاریخ مصرف گذشته می شوند و استفاده از آنها عوارضی به دنبال دارد . ریمل از لوازم آرایشی است که طول عمر کوتاهی دارد و بعد از سه ماه خشک می شود و در صورت استفاده سبب چسبیدن مژه ها به هم می شود.

از این زمان به بعد باکتری ها نیز در ریمل شروع به فعالیت می کنند، پس بهتر است آن را دور بیاندازید . می توانید از بوی ریملتان تشخیص دهید که تاریخ انقضای آن گذشته است یا خیر .

ریملتان را در محل مناسبی نگهداری نمایید

لوازم آرایش اگر در جایی باشند که حرارت محل زیاد باشد ، سریع فاسد شده و منقضی می شوند. بنابراین بهتر است ریمل و دیگر وسایل آرایش خود را در جای خنک خشک و دور از تابش نور خورشید قرار دهید . بهترین محل نگهداری برای ریمل های ضد آب، یخچال است.

برای جلوگیری از ورود میکروب درب ریمل را محکم ببنید

برای افزایش عمر ریملتان و جلوگیری از ورود میکروب ها و ذرات خارجی به آن ، پس از اینکه کارتان با ریمل تمام شد، درب آنرا به خوبی ببندید.

برس ریمل را تمیز کنید

برای جلوگیری از چسبیدن مژه ها به هم و بد شکل شدن مژه هایتان باید بعد از استفاده از ریمل و قبل از بستن در آن ، برس را با دستمال کاغذی پاک کنید زیرا علت اصلی چسبیدن مژه ها به هم پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد است . شما می توانید برس ریملتان را نیز عوض کنید.

ریمل را چند بار روی هم نزنید

برای زیباتر شدن مژه هایتان نباید ریمل را زیاد روی مژه هایتان بزنید بلکه زدن ۲ یا ۳ لایه ریمل کافی است . استفاده چند لایه از ریمل و ضخامت زیاد مژه ها سبب چسبیدن آنها به هم می شود.

مژه های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید

چنانچه بخش دنیای مد نمناک توضیح داده است قبل از شروع کشیدن ریمل، با دست یا شانه مژه ، مژه های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید اما هیچ گاه از سنجاق یا سوزن برای اینکار استفاده نکنید زیرا بسیار خطرناک است و ممکن است سبب آسیب به چشم ها گردد. سپس پرایمر را روی مژه ها بزنید.

طریقه درست ریمل زدن را بیاموزید

ریمل زدن را از کمی بالاتر از ریشه مژه ها آغاز کرده و به سمت بالا برس بکشید تا مژه های شما به هم نچسبد.

آرایش قبلی مژه ها را پاک کنید

اگر بر روی مژه های ریمل زده تان که از میکاپ قبلی باقی مانده دوباره ریمل بزنید ، مژه ها به هم می چسبند پس ابتدا میکاپ قبلی را پاک کنید و سپس ریمل بزنید.

ریمل با کیفیتی را انتخاب کنید

ریمل ها انواع مختلفی دارند . در انتخاب نوع برس ریمل مصرفی و همچنین برند آن دقت کنید و ریمل هایی استفاده کنید که دارای برس دراز با دندانه های یکسان و نزدیک به هم باشد تا از چسبیدن مژه ها به هم جلوگیری کند.ریمل هایی که برس های فاصله دار دارند سبب می شوند توده ای از مواد در یک جا جمع شوند و مژه های شما را به هم بچسبانند.

از پرایمر استفاده کنید

در شروع آرایش مژه ها از یک پرایمر استفاده نمایید زیرا پرایمر مژه های شما را برای زدن ریمل آماده می کند.