اگه میخوای به سبک پیکی بلایندرز تیپ بزنی باید این لباس ها رو بشناسی!

قطعا شما هم قبول دارید که فیلم و سریال ها و حتی تیپ سلبریتی ها می تواند تاثیر زیادی در استایل مردم و صنعت مد داشته باشد. نمونه بارز این موضوع هم استایل پیکی بلایندرز بود که صنعت مد را متحول کرد و یکی دو سالی می شود که مردان زیادی به فکر استفاده از این نوع استایل هستند. شاید کمتر کسی در سال ۲۰۱۳ که این سریال منتشر شد تصور میکرد مردم به سوی این نوع پوشش گرایش پیدا کنند. اما در این سال ها در ایران هم افراد زیادی را دیدیم که به این نوع استایل علاقه نشان داده اند. در این مطلب از باملین مهمترین المان ها و لباس های استایل پیکی بلایندرز را معرفی میکنیم.

۱٫ شلوار هیتلری در سریال پیکی بلایندرز

 

در میان شلوارهای کلاسیک، شلوار هیتلری با پیلی‌هایی که در قسمت بالایی شلوار دارند و فاق شلوار نسبتا بلندشان نزدیک‌ترین شلوارها، به شلوارهایی هستند که در سریال پیکی بلایندرز می‌بینیم. گاهی ممکن است پاچه‌ی شلوارهای هیتلری کمی چسبان باشد، اما بهتر است برای نزدیک شدن به استایل شلبی شلوارهایی با پاچه راسته بپوشیم.

 

 

کمر شلوارهای هیتلری به گونه‌ای طراحی می‌شود که دکمه یا بند شلوار به پهلو نزدیک‌تر بوده و به جای یک دکمه از چهار دکمه استفاده می‌شود. البته از آن جایی که در سریال پیکی بلایندرز جلیقه‌ها بر روی کمر شلوار قرار گرفته‌اند نمی‌توانیم آن را ببینیم و صد در صد مطمئن شویم که شلوارشان هیتلری است یا نه!

 

۲٫ کلاه توئید یا نیوز بوی در سریال پیکی بلایندرز

 

کلاه‌های توئید یکی از جذاب‌ترین اکسسوری‌هایی هستند که ما در اکثر موارد آن را بر سر شلبی می‌بینیم. جالب این است که کلاه توئید در زبان انگلیسی Newsboy cap نام دارد. دلیل این مساله نیز این است که در قرن بیست میلادی عموما پسرکان روزنامه‌فروش یا کسانی که در طبقه کارگر بودند از این کلاه استفاده می‌کردند.

 

اما، حالا کلاه توئید یکی از محبوب‌ترین کلاه‌ها در میان مردم است. اگر هیچ کدام از لباس‌های شلبی را نتوانیم پیدا کنیم یا مجبور باشیم برای تهیه کردنش هزینه زیادی کنیم، کلاه برت می‌تواند به عنوان نشانه‌ای از الهام بخش بودن شخصیت شلبی برای ما در استایلمان حضور داشته باشد و ما را به او نزدیک کند.

 

۳٫ پیراهن وینچستر در سریال پیکی بلایندرز

پیراهن‌های وینچستر یکی از آن پیراهن‌های جذابی هستند که در اکثر مواقع بر تن شلبی و در سریال پیکی بلایندرز می‌بینیم. در واقع، پیراهن وینچستر به آن دست از پیراهن‌ها گفته می‌شود که دور آستین و یقه آن با بدنه پیراهن در تناقض است. بدنه پیراهن را عموما با پارچه‌های راه راه، چهارخانه و غیره می‌دوزند.

 

برای پیراهن وینچستر عموما از یقه‌های مردانه استفاده می‌کنند که گاهی گوشه‌های آن گرد است و در هر دوصورت برای استفاده از کراوات‌های ژاکارد یا پاپیون (که هر دو از اکسسوری‌های مورد استفاده در سریال پیکی بلایندرز هستند) مناسبند.

 

۳+۱٫ پیشنهاد ویژه راهنماتو، استفاده از اکسسوری‌های پیکی بلایندرزی

یکی از مورد توجه‌ترین اکسسوری‌هایی که در سریال پیکی بلایندرز به کرات دیده می‌شود، زنجیرهای آلبرت است. این زنجیر‌های زیبا به لبه جلیقه وصل شده و انتهای آن بر جیب جلیقه قرار می‌گیرد. این اکسسوری زیبا از زمان پرنس آلبرت در دوران ویکتوریا به صنعت مد وارد شده و عموما سمتی از زنجیر یک ساعت جیبی قرار می‌گیرد که به استایل شما زیبایی خاصی می‌بخشد.