اگه میخوای یه حموم لاکچری و زیبا داشته باشی این کارها رو انجام بده!

دکوراسیون حمام به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما اگر اطلاعات کافی در مورد نوع چیدمان حمام داشته باشید می توانید یک حمام معمولی را به یک حمام لوکس و بی نظیر تبدیل کنید. قطعا حمام محیطی است که می تواند آرامش شما را فراهم کند و پس از یک روز کاری سخت، زیر دوش یا داخل وان خستگی خود را در کنید. برای جذاب تر شدن حمام به برخی از المان ها و رعایت برخی از نکات نیاز دارید. در این مطلب از باملین به شما راهکارهایی را آموزش می دهیم که حمام خود را به یک حمام لوکس و بی نظیر تبدیل کنید.

 

۱- از بی نظمی خلاص شوید

لوازم آرایشی، حوله‌های قدیمی و انواع محصولات پوستی را درون حمام تلنبار نکنید. محصولات غیرضروری را از حمام خارج کنید و با مرتب کردن فضای حمام استرس را از محیط دور کنید. سازماندهی موثر فضای حمام اولین قدم برای داشتن یک حمام آرامش بخش است.

۲- از روانشناسی رنگ ها کمک بگیرید

رنگ ها تاثیر زیادی بر خلق و خوی ما دارند. با در نظر گرفتن این موضوع یک پالت رنگی مناسب برای حمام خود انتخاب کنید. اگر می‌خواهید فضای حمام شما به گونه‌ای باشد که حس آرامش را به افراد القا کند، از سایه های مختلف آبی، بنفش و سبز برای رنگ آمیزی فضای حمام خود استفاده کنید.

 

۳- از نور قابل تنظیم استفاده کنید

نور مناسب یکی دیگر از نکات موثر بر خلق و خو است که می تواند حمام شما را به یک محیط آرامش بخش تبدیل کند. نور قابل تنظیم، مانند دیمرها و چراغ‌های LED در کنار شمع‌های معطر مانند شمع اسطوخودوس و بابونه آرامش خاصی را به فضای حمام شما می آورند.

 

۴- بافت را به فضا بیاورید

بیشتر قسمت های حمام با سطوح سختی مانند کاشی و سرامیک پوشانده شده اند. با اضافه کردن عناصر متضاد و بافت دار مانند حوله های مخمل، حوله های حمام و تشک های حمام باکیفیت حس راحتی و آرامش فضا را چندین برابر کنید. حوله های تا شده و تمیز ما را به یاد حمام هتل های لوکس می اندازند و ناخودآگاه حس آرامش را در فضا القا می کنند.

 

 

۵- از سنگ طبیعی استفاده کنید

سنگ های طبیعی بهترین انتخاب برای حمام های اسپا هستند؛ وان های آب گرمی که تجربه استحمام شما را بسیار لذت‌بخش‌تر و مؤثرتر می کنند. علاوه بر ترکیب سنگ ها به رنگ آنها نیز توجه کنید. سنگ های طبیعی به رنگ‌های سفید ملایم، بژ، خاکستری و آبی را به عنوان کفپوش انتخاب کنید. سطوح سنگی صاف را در کنار عناصر خشن تر مانند سنگریزه‌ها یا کاشی‌ها به کار ببرید. این کار جذابیت و عمق بصری خاصی به فضا می افزاید. از طرفی سطوح صیقلی ممکن است لغزنده باشند، بنابراین برای ایمنی بیشتر توصیه می شود از روکش های بافت دار استفاده کنید.

 

۶- از عناصر طبیعی کمک بگیرید

سنگ تنها عنصری نیست که می تواند حمام را به فضایی آرامش بخش تبدیل کند. با استفاده از عناصر طبیعی مانند گیاهان و قطعات چوبی آرامش طبیعت را به فضای حمام خود بیاورید. استفاده از گیاهان طبیعی در حمام فواید سلامتی بسیاری برای ما دارد که از جمله آنها می توان به کاهش استرس، تنفس بهتر و بهبود خلق و خو اشاره کرد.

 

۷- از آروماتراپی استفاده کنید

آروماتراپی یا رایحه درمانی نوعی درمان شفابخش است که از عصاره گیاهان طبیعی برای ارتقای سلامت و تندرستی استفاده می‌کند. از شمع‌های معطر، انواع اسانس ها و نمک‌های حمام برای بهبود سلامت بدن، ذهن و روح خود در حمام استفاده کنید. رایحه هایی مانند اسطوخودوس، بابونه و اکالیپتوس از جمله رایحه های آرامش بخشی هستند که برای آروماتراپی عالی هستند.

 

 

۸- درب حمام را تعویض کنید

یکی از کلیدهای اصلی داشتن یک حمام آرامش بخش ایجاد فضایی آرام و عاری از حواس‌پرتی و سر و صدا است. درب قدیمی حمام خود را با یک درب جدید و محکم جایگزین کنید. با این کار یک عایق صوتی مناسب ایجاد کرده و فضایی آرامش بخش در حمام خود خلق خواهید کرد.