اینترنت زمان امتحان نهایی قطع می‌شود؟

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، محسن زارعی به مصوبات هیات وزیران و همچنین کارگروه استانداردسازی امتحانات نهایی اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران در خصوص حراست این وزارتخانه. فعالیت های داخلی مربوط به تضمین امنیت امتحانات از طریق دستگاه های امنیتی است. در استان ها این امر به هیئت تامین استان به ریاست استانداران واگذار شده و با هماهنگی های انجام شده و حضور متولیان امر، آزمایشات با استاندارد لازم انجام می شود و در ماه آینده شاهد انجام آزمایشات در سلامت کامل خواهیم بود. ماه ژوئن

برگزاری امتحانات کاملا الکترونیکی و بدون کاغذ تا سال ۱۴۰۷

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی آموزشی و آموزشی انجام آزمون های کاملا الکترونیکی و بدون کاغذ است، گفت: امسال امتحانات کنکور به صورت نیمه الکترونیکی برگزار می شود چرا که لازمه برگزاری آزمون های کاملا الکترونیکی راه اندازی به موقع مراکز استاندارد است. سخت افزاری که نیاز به امکانات دارد. طبق یکی از بندهای مصوب هیات وزیران، این مراکز باید تا سال ۱۴۰۷ مناسب سازی یا ساخته شوند که باید توسط سازمان تعمیرات مدارس انجام شود. در این راستا همچنین مقرر شد اعتبارات لازم از طریق سازمان برنامه – بودجه تامین شود.

لزوم یافتن راه حلی برای قطع نشدن اینترنت در حوزه های امتحانی

رئیس مرکز سنجش و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در خصوص قطع یا قطع اینترنت در حوزه های امتحانی نهایی در خرداد ماه سال جاری نیز گفت: در مصوبه هیات وزیران موضوع قطعی شدن سامانه اینترنت اصلا ذکر نشده بود. لازم است وزارت ارتباطات و کشور در دوران فارغ التحصیلی به فکر تبادل اطلاعات در پیام رسان ها باشند که این تبادل چگونه باید باشد. همچنین می‌توان این کار را طوری مدیریت کرد که شبکه‌های سودجو شناسایی و به موقع با آن‌ها برخورد شود، در غیر این صورت قطع اینترنت پیشنهاد خوبی نیست زیرا مردم را با مشکل مواجه می‌کند. امنیت امتحان را می توان با راه حل های دیگر تضمین کرد.

سهم ۵۰ درصدی نتایج تحصیلی پایه دوازدهم در کنکور ۱۴۰۳

تاثیر سوابق تحصیلی برای پایه های دهم و یازدهم موضوع دیگری است زارعی گفت: امسال برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده است. برای کنکور ۱۴۰۳ سهم کلاس دوم ۵۰ درصد است اما برای سال ۱۴۰۴ به ۶۰ درصد می رسد و در این زمینه پیشنهاد آموزش ۴۰ درصد در کلاس دوازدهم و ۲۰ درصد در ورودی های کلاس یازدهم تأثیر دارد.
وی ادامه داد: امتحانات نهایی و گزارش تحصیلی دانش آموزان پایه دهم و یازدهم برای سال های آینده اعتبار دارد، بنابراین دانش آموزان پایه یازدهم برای سال ۱۴۰۴ گزارش تهیه می کنند زیرا در سال ۱۴۰۴ سهم مرجع تحصیلی به ۶۰ درصد افزایش می یابد. که ترکیبی از پایه یازدهم و دوازدهم است. همچنین کارنامه تحصیلی ۱۴۰۵ برای هر سه کلاس دهم، یازدهم و دوازدهم معتبر خواهد بود.