اینفلوئنسرهای چینی وارد زنجان شدند

من گزارش میدم باملین به گزارش ایرنا، اینفلوئنسرهای چینی که از چهار گروه ۷ تا ۱۰ نفره هر کدام با مواد غذایی، فرهنگی و … تشکیل شده است. سوژه ها وارد کشور ما شده اند و گروه غذایی به این استان سفر کرده است.

این گروه قبل از سفر به زنجان میزبان استان های قزوین و گیلان بود که استان زنجان سومین مقصد آنهاست.

این گروه پس از ورود به شهر زنجان از بنای تاریخی خشکشویی شهر زنجان بازدید کردند و با انواع نوشیدنی های سرد و گرم، غذاهای ثبت شده ملی و سنتی استان زنجان آشنا شدند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده این گروه باید از اماکن مهم تاریخی این استان از جمله معبد داش کسن و گنبد سلطانیه زنجان بازدید کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی استان زنجان در این باره گفت: ایران سلام طرحی است که در آن ۲۰ اینفلوئنسر جوان چینی با بیش از ۶۰ میلیون فالوور شبکه های اجتماعی به مناطق مختلف ایران سفر می کنند.

سید سعید صفوی افزود: این اینفلوئنسر با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در چهار موضوع طبیعت و تنوع اقلیم، تاریخی و فرهنگی، جاده ابریشم و غذا تولید محتوا و به نمایش گذاشتن جاذبه های گردشگری کشورمان می پردازد.

وی در دیدار با این گروه چینی که غذاهای ثبت شده در زنجان را سرو می کردند، گفت: ایران و چین دارای ویژگی های مشترک فرهنگی زیادی هستند که می توان از این ویژگی ها استفاده کرد.

این مسئول با بیان اینکه چین زادگاه اژدها است و نماد سال جدید کشورمان نیز به این امر اختصاص دارد، ادامه داد: این استان دارای آثار تاریخی فراوان و غذاهای متنوع است که بازدید از این مکان ها می تواند به شناخت بهتر آنها کمک کند. برای کمک به شما

اینفلوئنسرهای چینی نیز تمایل خود را برای بازدید از آثار تاریخی با چشیدن غذاهای مختلف و ابراز رضایت ابراز کردند.

این گروه پس از اقامت در زنجان به استان آذربایجان شرقی سفر کردند.