این اشتباهات را در استفاده از سنجاق سر انجام ندهید! | اشتباهات سنجاق سر که همیشه مرتکب میشویم

برای استفاده از سنجاق سر چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ سنجاق سر در آرایش و زیبایی مو تاثیر زیادی دارد و کاربردهای مختلفی هم در این زمینه دارد. در واقع مدل موهای مختلفی که پیچیدگی زیادی دارند را می توانید با کمک سنجاق سر به خوبی روی سرتان پیاده کنید. البته اشتباهات مختلفی در استفاده از سنجاق سر رایج شده است که شاید از آنها بی اطلاع باشید و به این ترتیب به موهای خود صدمه وارد کنید. در این مطلب از باملین به بررسی این اشتباهات می پردازیم.

 

 

اشتباهات سنجاق سر که همیشه مرتکب میشویم

سنجاق سرها ابزارهای کاملاً دم دستی و کاربردی هستند. فقط باید یاد بگیرید که به روش صحیح از آن ها استفاده کنید. در استفاده از آن ها بیش از حد عجله نکنید و راهکار های مناسب را در پیش بگیرید تا بتوانید حداکثر استفاده را داشته باشید.

زدن اشتباه سنجاق سرها

آیا هنگامی که سنجاق سر را روی سر استفاده می کنید، متوجه می شوید که این سنجاق ها به یک طرف خم شده اند؟ خب پس معلوم شد که از آن ها اشتباه استفاده کرده اید. این اشتباه کاملا رایج است بنابراین سعی کنید سنجاق سر را دقیقاً با همان شکل خودش روی سر قرار دهید و آن را به یک طرف خم نکنید.

زدن اشتباه سنجاق، قسمت شیاردار رو به بالا

برخلاف تصور همه قسمت شیاردار سنجاق سر باید رو به پایین و در تماس با پوست سر باشد تا ثبات سنجاق روی سر بیشتر و به نگهداشتن موها کمک شود. قسمت صاف لیز می خورد و خوب روی موها نمی ماند.

استفاده از سنجاق سر بدون هیچ محافظ اضافه

اگر از سنجاق سر های پلاستیکی استفاده می کنید که در انتهای خود دارای قسمت های گرد هستند و سپس موهای شما از داخل این گردی خارج شدند، بهتر است که سنجاق سرها را از موهای خود بیرون بیاورید زیرا ممکن است موهای شما کشیده شود. سنجاق سر زمانی خوب عمل می کند که موی شما داخل دایره انتهای سنجاق قرار گرفته باشد.

انتخاب رنگ اشتباه

معمولاً اکثر افراد سعی می کنند سنجاق سر هایی را انتخاب کنند که رنگی متناسب با موی آن ها دارد و روی مو، خودش را نشان نمی دهد. کافی است که رنگِ کمی روشن تر یا تیره تر از مو های خود را برای سنجاق انتخاب کنید تا ظاهر زیبا تری داشته باشید.

استفاده از سنجاق سر برای تمیز کردن آلودگی‌های گوش

بسیاری از افراد از سنجاق سر برای خارج کردن ماده اضافی از داخل گوش استفاده می کنند. در واقع آن را شبیه به یک گوش پاک کن به کار می گیرند اما انجام این کار نه تنها به سلامت گوش شما آسیب وارد می کند، بلکه بسیار هم خطرناک است و ممکن است در پرده گوش تان خطرات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد.

استفاده از سنجاق سر فقط به عنوان ثابت نگه داشتن موها

البته که سنجاق باعث ثابت نگه داشتن موها می شود اما می توانید از آن ها برای زیباتر کردن ظاهر مو استفاده کنید؛ به شرطی که رنگ ها و سایزهای جدیدی از سنجاق سر ها را انتخاب کنید. با استفاده از سنجاق سر می توانید موهای دم اسبی زیبا تری هم داشته باشید.

استفاده از تعداد زیادی سنجاق سر

مراقب باشید که از تعداد زیادی سنجاق سر روی موهای خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است فلز سنجاق بیش از حد روی موهای شما سفت شود و نتواند مو ها را در یک ناحیه جمع کرده و ثابت نگه دارد. پس در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید.

استفاده از سنجاق سر روی موهای خیس

استفاده از سنجاق سر روی مو های خیس به شدت غلط و اشتباه است زیرا باعث کشیدگی و ریزش مو ها می شود. پس حتما قبل از استفاده از آن ها موهای خود را خشک کنید.

باز کردن دهانه سنجاق

برای زدن سنجاق بر روی مو نیازی به باز کردن دهانه سنجاق نیست و با زاویه دهانه، به راحتی موها داخل آن می روند.

استفاده از سنجاق بدون زدن تافت

برای لیز نخوردن سنجاق قبل از آنکه سنجاق را به موها بزنید روی آن اسپری تافت بزنید. برای اینکه سنجاق مدتی طولانی در یک جا محکم شود، داخل سنجاق را نیز تافت بزنید تا به موها بچسبد.

تلاش برای قرار دادن مقدار زیادی مو داخل سنجاق سر

انجام این کار کاملاً غلط است. بسیاری از افراد سعی می کنند حجم زیادی از مو را وارد یک سنجاق سر کنند که همین باعث خم شدن سنجاق و از بین رفتن آن می شود. پس بهتر است که با تقسیم بندی متناسب و متعادل، مو ها را داخل سنجاق سر قرار دهید.