این دومین خودروی ملی کشور ترکیه است! + عکس

به گزارش باملین به نقل از دیجیاتو،  شرکت توگ می‌گوید T ۱۰ F تنها یک خودرو نیست، بلکه یک وسیله ارتباطی هوشمند و قابل اتصال به‌حساب می‌آید. سدان توگ T ۱۰ F که عنوان دومین خودرو ملی ترکیه را یدک می‌کشد، پس از کراس‌اوور توگ T ۱۰ X معرفی شده است. زبان طراحی هر دو خودرو مشترک است که ازجمله آن می‌توان به جلوپنجره با خطوط کروکی اشاره کرد. شرکت ترک این سبک از طراحی را شبیه به گلبرگ‌های گل لاله می‌داند. این خودرو فرم فست‌بک دارد و سقف مشکی‌رنگ پانوراما نیز بر جذابیت ظاهری آن افزوده است.

 

فضای داخلی توگ T ۱۰ F محیطی فناورانه را به تصویر می‌کشد. درون این سدان برقی کلاستر دیجیتال ۱۲.۳ اینچی و همچنین نمایشگر سرگرمی عریض ۲۹ اینچی را می‌توان دید. یک نمایشگر ۸ اینچی نیز در قسمت پایین داشبورد برای کنترل سیستم تهویه درنظر گرفته شده است. گرمکن فرمان، شیفتر وضعیت حرکت چرخشی و شارژر بی‌سیم تلفن همراه نیز در کابین این خودرو دیده می‌شوند. حجم صندوق‌عقب این خودرو نیز ۵۰۰ لیتر است که با جمع‌کردن صندلی‌های عقب، به ۱۳۵۰ لیتر افزایش می‌یابد.

 

مشخصات فنی دومین خودروی ملی ترکیه

نسخه پایه توگ T ۱۰ F به‌صورت دیفرانسیل عقب عرضه می‌شود که تک موتور الکتریکی آن با ۲۱۵ اسب‌بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور روی محور عقب قرار دارد. شتاب صفر تا صد رسمی این نسخه ۷.۲ ثانیه است.

نسخه قوی‌تر توگ T ۱۰ F با دو موتور الکتریکی روی محورهای جلو و عقب عرضه می‌شود که درمجموع ۴۲۹ اسب‌بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کنند. این تیپ به‌لطف گشتاور بیشتر، در ۵.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

دومین خودرو ملی ترکیه وارد میدان شد

باتری استاندارد توگ T ۱۰ F ظرفیتی معادل ۵۲.۴ کیلووات‌ساعت دارد که برد آن مطابق چرخه WLTP، حدود ۳۵۰ کیلومتر است.

بااین‌حال مشتریان می‌توانند این خودرو را با باتری بزرگ‌تر ۸۸.۵ کیلووات‌ساعتی نیز سفارش دهند که برد ۶۰۰ کیلومتری را برای راننده فراهم می‌کند. این خودرو از شارژ سریع ۱۸۰ کیلوواتی DC پشتیبانی می‌کند که قادر است در کمتر از نیم ساعت، میزان انرژی پکیج باتری‌ها را از ۲۰ به ۸۰ درصد برساند.