این ۲۰ مدل آرایش دهه ۱۹۷۰ دوباره مد شده است!

سبک ها و مدل های آرایشی و حتی مدل موهای مربوط به دهه ۷۰ میلادی دوباره ترند شده اند و افراد زیادی به خصوص سلبریتی ها از این نوع آرایش استفاده می کنند. به طور کلی صنعت مد و پوشاک و آرایش در حال تجربه یک چرخه است که تمام مدهای گذشته دوباره ترند می شوند. به عنوان مثال اگر این روزها دقت کرده باشید در لباس های مردانه دوباره شلوارهای پیله دار مد شده اند که مربوط به دهه ۶۰ می شود. در این مطلب از باملین هم قصد داریم ۲۰ مدل آرایش زنانه مربوط به دهه ۷۰ میلادی که دوباره مد شده اند را معرفی کنیم.

 

 

۱- مژه های برجسته

به گزارش راهنماتو، زیبایی و آرایش چشم ها در سال ۱۹۷۰ یک روند اصلی آرایش بود و مژه های ضخیم و حجیم طرفداران زیادی داشتند؛ مانند مژه های افسانه ای خواننده و بازیگر امریکایی دایانا راس که واقعا زیبا بودند. برای دستیابی به این مژه های رویایی می توان از مژه مصنوعی، فر مژه و ریمل حجم دهنده کمک گرفت.

 

 

۲- پوست برنزه

ظاهر و رنگ پوست خنثی و برنزی فارا فاست بازیگر امریکایی یکی از نمادهای آرایشی جذاب دهه ۱۹۷۰ است. برای داشتن این رنگ پوست گرم و جذاب کافی است از بهترین برنزه کننده ها کمک بگیرید.

۳- سایه چشم صورتی ملایم

شِر، خواننده و بازیگر سرشناس امریکایی با سایه چشم صورتی ملایم خود یکی از زیباترین و ملایم ترین سبک های آرایش را در دهه ۱۹۷۰ داشت.

۴- سایه چشم آبی

یکی از سبک های آرایشی که دهه ۱۹۷۰ را به یاد ما می آورد، سایه چشم آبی است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید، آرایش چشم دوآ لیپا در کنار آرایش خنثی سایر قسمت های صورت جذابیت خاصی به چهره او بخشیده است.

۵- خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی در آرایش دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی ظاهری بی نظیر برای چشم ها به ارمغان می آورد. این سبک آرایش لیلی کالینز واقعا چشمگیر است که پس از ۵۰ سال هنوز از این تکنیک استفاده کرده است.

۶- آرایش بنفش

علاوه بر آبی، رنگ های دیگری مانند بنفش و سبز نیز جزو رنگ های پرطرفدار در آرایش دهه ۱۹۷۰ بودند. در این تصویر اپرا وینفری هنرپیشه و مجری امریکایی را مشاهده می کنید که در مراسم فرش قرمز از رنگ بنفش برای آرایش استفاده کرده است.

۷- گونه های برجسته

گونه ها و لب های هلویی در کنار آرایش چشم قهوه ای کم رنگ انتخابی محبوب برای آرایش در دهه ۱۹۷۰ بود. رنگ هایی که هنوز هم محبوب هستند و مصداق آن را می توان سبک آرایش جما چان هنرپیشه و مدل انگلیسی عنوان کرد.

۸- خط چشم دوبل

خط چشم دوبل یکی دیگر از خط چشم های گرافیکی بود که در این دهه بسیار محبوب شد و هنوز هم پرطرفدار است. در این تصویر خط چشم دوبل جنل مونی در کنار یک رژ لب قرمز پررنگ آرایش کلاسیکی را به ارمغان آورده است.

۹- سایه بالدار

سایه چشم بالدار در دهه ۱۹۷۰ مدت ها مورد توجه بود و در سال های اخیر نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید، آرایش چشم سلما هایک زیبایی خاصی به چهره او بخشیده است.

۱۰- رژ لب قرمز

لب های قرمز، سبک آرایش کلاسیکی است که در طول دهه های گذشته، از جمله دهه ۱۹۷۰ میلادی مورد توجه قرار گرفته است. این رنگ رژ لب در آن زمان بیشتر با سایر تن های آرایش روشن و تند ترکیب می شد و امروزه بیشتر با آرایش های کم رنگ تر همراه می شود. مانند سبک آرایش نیکول کیدمن که در این تصویر مشاهده می کنید.

۱۱- آرایش چشم اسموکی کلاسیک

آرایش چشم اسموکی کلاسیک همراه با مژه های حجیم چندین دهه است که در میان ستارگان موسیقی و سینما محبوب شده است. مانند این سبک آرایش چشم جنیفر لوپزدر مراسم فرش قرمز.

۱۲- رژ لب و رژگونه مرجانی

مرجانی یک انتخاب عالی برای رژگونه و رژ لب است که طراوت و شادابی خاصی را برای چهره شما به ارمغان می آورد. این سبک آرایش مندی مور نیز در دهه ۱۹۷۰ بسیار محبوب بود.

۱۳- خط چشم بالدار

هیچ چیز نمی تواند آرایش چشم را به اندازه خط چشم بالداری که با ظرافت و مهارت کشیده شده باشد، بی نقص کند. مانند این سبک خط چشم تاندیو نیوتن در مراسم اکران فیلم «همه چاقوهای قدیمی» در ۹ مارس ۲۰۲۲ که از گذشته تا کنون پرطرفدار بوده است.

۱۴- سایه قهوه ای دودی

سایه چشم قهوه ای دودی یک سبک آرایش کلاسیک است که به عنوان یکی از انتخاب های محبوب افراد در مراسم فرش قرمز به شمار می رود. این سبک آرایش چشم در کنار رژگونه و رژ لب صورتی زیبایی خاصی به چهره ایدینا منزل بخشیده است.

۱۵- مژه های سه بعدی

مژه های سه بعدی برجسته و براق مدت‌هاست که یک سبک آرایشی پرطرفدار است و انتخابی همیشگی بسیاری از افراد برای شرکت در مراسم فرش قرمز می باشد. در این تصویر مژه های فوق العاده بلند و پرپشت اوا لونگوریا با سایه دودی و رژ لب نود ترکیب شده است.

۱۶- پوست براق

پوست براق و درخشان مدت هاست مورد توجه خانم ها قرار گرفته است و دهه ۷۰ نیز از این قاعده مستثنی نبود. در این تصویر پوست براق بلیک لایولی با گونه‌های برنزی و سایه چشم و رژلب قهوه ای زیبایی خاصی به چهره او بخشیده است.

۱۷- چشمان گربه ای

چشمان گربه ای واقعا زیبا هستند. این سبک آرایش چشم کلاسیک برای انواع چشم بادامی، درشت، گرد و حتی پلک‌های افتاده قابل اجراست و ظاهر فوق العاده ای را برای چشمان شما به ارمغان می آورد. مانند آرایش چشم اولیویا وایلد که با سایه های خنثی ترکیب شده است.

۱۸- سایه چشم دودی ظریف

سایه چشم دودی را می توان با پالت های رنگی مختلف ترکیب کرد. مانند این سبک آرایش امیلی بلانت که ترکیب فوق العاده ای با سبک آرایش ملایم و رژ لب نود ایجاد کرده است.

۱۹- رژ لب توت فرنگی

علاوه بر رژ لب های خنثی و کم رنگ، لب های بنفش و توت فرنگی نیز در دهه ۱۹۷۰ بسیار پرطرفدار بودند. مانند این سبک آرایش میندی کالینگ که با آرایش چشم دودی ملایم ترکیب شده است.

۲۰- سایه چشم شتری

سایه های گرم شتری و به ویژه سایه چشم اخیرا در صنعت مد بسیار محبوب شده اند. مانند این سبک آرایش ان هتوی که دهه ۱۹۷۰ را فریاد می زند!