این ۲۰ مدل موی قدیمی زنانه باز هم مد شده اند | به سبک سلبریتی های قدیمی مدل موی خود را انتخاب کنید!

مدل موهای قدیمی زنانه که بیشتر در فیلم های سینمایی دهه ۱۹۵۰ میلادی دیده اید باز هم مد شده اند. احتمالا شناخته شده ترین مدل موی قدیمی زنانه، مدل موی مرلین مونرو باشد که بارها و بارها در این سال ها ترند شده و از مد افتاده است. اما باز هم در سال ۲۰۲۴ این مدل مو و بسیاری از مدل های قدیمی دیگر ترند شده اند و خانم ها به سراغ آنها می روند. از مدل موهای صاف گرفته تا مدل موهای بلند و فر و کوتاه و … که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. در این مطلب از باملین می توانید ۲۰ مدل موی زنانه قدیمی که باز هم مد شده اند را مشاهده کنید.

 

 

۱- فرق کج

در این مدل مو فرق سر تقریبا از انتهای یکی از چشم ها باز می شد و فرهای بزرگ و برجسته در انتهای موها خودنمایی می کرد. مدل موی لورن باکال یکی از بهترین مثال ها برای این مدل مو در این دوران است.

 

 

 

۲- مدل موی مرلین مونرو

موهای فر در این دوران بسیار محبوب بودند و اکثر خانم هایی که موهای کوتاه و متوسط داشتند، موهایشان را فر می کردند. مرلین مونرو، بازیگر مشهور امریکایی اغلب اوقات موهای کوتاه خود را به این شکل حالت می داد، به همین دلیل از این مدل مو با عنوان مدل موی مرلین مونرو یاد می شود.

 

۳- فرهای کوتاه

مدل موی پیکسی فرفری نیز در دهه ۱۹۵۰ بسیار پرطرفدار بود. مدل موی الا فیتزجرالد از این موضوع حکایت دارد.

 

۴- باب یک طرفه

مدل موی باب یک طرفه، یکی دیگر از مدل موهای پرطرفدار این دهه است که برای تزئین موهای متوسط مورد استفاده قرار می گرفت. مدل موی گریس موناکو از این مساله حکایت دارد.

 

۵- آپدو حاشیه دار

مدل موی آپدو در دهه ۱۹۵۰ از محبوبیت خاصی برخوردار بود. آدری هپبورن بازیگر بریتانیایی اغلب موهای خود را با این مدل حالت می داد.

 

۶- پیکسی حاشیه دار

این مدل موی الیزابت تیلور شاید در ابتدا خیلی شبیه به مدل موی مرلین مونرو به نظر برسد، اما حاشیه ها و میزان کوتاهی، این مدل را از مدل موی مرلین مونرو متمایز می کند.

 

۷- باب وینتیج

اگرچه از زمان محبوبیت این مدل مو بیش از ۱۰۰ سال می گذرد، اما انواع مدل موهای باب همچنان هم محبوب هستند. این مدل موی لیلی کالینز با انتهای گرد خود ما را به یاد بازیگران هالیوود قدیم و زرق و برق های استایل آنها می اندازد.

 

۸- فر درشت

یکی دیگر از مدل موهای مدرن الهام گرفته از مدل موهای قدیمی، فرهای درشت و امواج S شکل هستند که استایل هالیوودی کلاسیکی را بر روی موهای پریانکا چوپرا ایجاد کرده اند.

 

۹- باب کوتاه مجعد

مدل موی باب مجعد همیشه پرطرفدار بوده است و اغلب در فرش قرمز دیده شده است. در این تصویر مدل موی هالی بری را مشاهده می کنید که به صورت باب نامتقارن کوتاه شده است و با امواج پریشان خود زیبایی چهره استخوانی او را دوچندان می کند.

 

۱۰- امواج بلند هالیوودی

این مدل مو هنوز هم بسیار پرطرفدار است. مدل موی بازیگر استرالیایی مارگوت رابی نمونه‌ای عالی برای این مدل موی بلند منحصربه فرد است.

 

۱۱- باب گرد

در حالی که مدل‌ موهای صاف و مربعی در دهه ۹۰ پرطرفدار شدند، در دهه ۵۰ این مدل ها اغلب به صورت گرد و فرهای درشت طراحی می شدند. مدل موی کری واشنگتن در مراسم اسکار ۲۰۲۳ ما را به یاد حس و حال دهه ۱۹۵۰ می اندازد.

 

۱۲- TWIST

مدل موی امیلی بلانت با پیچ و تاب هایش ما را به یاد مدل موی victory rolls در دهه ۱۹۵۰ می اندازد و حس و حال سبک وینتیج را برای ما زنده می کند.

 

۱۳- موج های ساحلی

موهای موج دار ساحلی و سست سیه‌نا میلر در این تصویر تنوعی مدرن از یک مدل موی محبوب دهه ۵۰ را در ذهن ما تداعی می کند، در حالی که همچنان حس و حال قدیمی خود را حفظ کرده است.

 

۱۴- نان جلویی

یکی دیگر از مدل موهای دهه ۱۹۵۰ که هنوز هم پرطرفدار است، موهای پیچیده شده از قسمت جلو تاندیو نیوتن است که حال و هوای قدیمی دهه ۱۹۵۰ را به یاد ما می آورد.

 

۱۵- دم اسبی بلند

یکی از نمونه های عالی مدل موی دم اسبی بلند با حس و حال دهه ۵۰ استایل براق و فوق العاده جذاب اوا لونگوریا است که به کمک یک سرم یا اسپری براق کننده مو، زیبایی دوچندانی به این مدل مو بخشیده است.

 

۱۶- باب بلند

مدل موی باب بلند کریسی تیگن با فرق کج و ظاهر پرپشت خود حس و حال سبک وینتیج را به یاد ما می آورد. برای حالت دادن و افزایش حجم این مدل مو، استفاده از سشوار مناسب ترین گزینه است.

 

۱۷- امواج ظریف

امواج ظریف و شل موهای ریس ویترسپون هنوز هم در بسیاری از مدل موهای هالیوودی دیده می شود.

 

۱۸- فرهای جانبی

ریشه های صاف و فرهای آزاد که با استفاده از سنجاق در یک طرف جمع شده اند، هنوز هم پرطرفدار هستند و جذابیت خاصی به چهره اسکارلت جوهانسون بخشیده اند.

 

۱۹- فرهای حجیم

این فرهای حجیم موهای جنیفر لوپز هنوز هم در مراسم فرش قرمز یک مدل موی بسیار پرطرفدار است. این سبک مو از آن دسته سبک های کلاسیک است که در دهه ۱۹۵۰ بسیار مورد توجه قرار می گرفت.

 

۲۰- آپدو حجیم

آپدو یک استایل زیبا و متفاوت است که در آن مدل موهای شما از بالا به پایین به صورت مرتب و متمایل آرایش می‌شوند. این استایل ظاهری مرتب و شیک را برای شما به ارمغان می آورد. مانند موهای آپدو حجیم کاترین هیگل جذابیت و زرق و برق دهه ۱۹۵۰ را به یاد ما می آورد.