این ۴ نوع پارچه رو توی فصل سرما داشته باشید!

تنوع لباس در فصل زمستان از هر فصل دیگری بیشتر است. شما می توانید انواع و اقسام پالتو ها، شال گردن ها، مانتو، بافت و … با رنگ های متنوع را در فصل سرما بپوشید و ست های جذابی بزنید. در این مطلب از باملین قصد داریم ۴ نوع پارچه که باید در فصل سرما داشته باشید تا فرد جذاب تر و خوش استایل تری باشید را به شما معرفی کنیم.

      ۱٫  پارچه کشمیر؛ لوکس به نظر می‌رسه!

یکی از خاص‌ترین پارچه‌های موجود در بازار ایران که توجه بسیاری از ما را به دلیل زیبایی، گرما و لطافتش جلب می‌کنند، پارچه‌های کشمیری است. اگرچه متریال بافت این نوع پارچه از مرکز آسیا گرفته می‌شود؛ اما به دلیل جذابیتی که دارند در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. متریال این نوع پارچه از موی بزها به دست می‌آید و این باعث می‌شود که ضمن گرم شدن، احساس سبک‌بالی داشته باشیم. این جنس پارچه مناسب برای زنان و مردان است؛ اما به دلیل لطافتش یکی از انتخاب‌های همیشگی زنان بوده است. برای شست و شوی این پارچه لوکس، بهتر است از آب سرد استفاده کنیم و اگر در اثر ساییدگی گوله گوله شد، با برس مخصوص گوله‌ها را برداریم.

     ۲٫   پارچه موهر؛ ظریف اما گرمه!

اگر پارچه از موهای بز آنگورا گرفته شده باشند، نتیجه نهایی پارچه موهر خواهد شد که در عین زیبایی بسیار گرم است. شناسایی اصل یا فیک بودن این نوع پارچه زیاد سخت نیست؛ کافی است یک تار مویی که از لباس بیرون آمده است را بسوزانیم؛ اگر بوی کزخوردگی به مشاممان رسید باید بدانیم که پارچه لباس اصل است. اگر الیاف‌های به کار رفته در این نوع پارچه مصنوعی باشد ممکن است شما را دچار حساسیت کند. بعلاوه، ممکن است که فورا بوی نامطبوعی بگیرد و مجبور باشیم زود به زود آن را بشوییم. بافت سبک این نوع پارچه زیبا باعث می‌شود که از آن برای دوخت انواع شال، کلاه، جوراب و هر نوع اکسسوری دیگری استفاده کنند. این پارچه بیشتر مناسب برای لباس‌هایی است که زیر کت و کاپشن می‌پوشیم چراکه به راحتی می‌تواند بدن ما را گرم نگه دارد.

      ۳٫  پارچه ابریشمی یا بروکیدز؛ پر از نقش و نگاره!

پارچه ابریشمی یکی از مجلل‌ترین نوع پارچه‌ها در اعصار متفاوت بوده است. این پارچه خاص به این دلیل که از نخ ابریشم بافته می‌شود؛ می‌تواند بدن را گرم نگه دارد. بعلاوه، در میان پارچه‌های مختلف زمستانی، این نوع از پارچه قابلیت این را دارد که انواع نقش و نگار را بر روی آن بیندازیم. به عنوان مثال بسیاری از ساری‌های زیبای هندی، از جنس ابریشم هستند و زیبایی چشم‌نواز آن‌ها غیرقابل انکار است. این پارچه زینتی، می‌تواند استایل شما را به طور کلی دگرگون کند و تاثیر آن به حدی است که از آن برای تولید اکسسوری‌های مجلل بسیاری از کاخ‌ها نیز استفاده شده است. در برخی موارد نیز از این نوع پارچه برای خرج کار استفاده می‌کنند تا یک بخش از لباس را چشم‌گیرتر نشان دهند.

     ۴٫   پارچه شانل؛ یه پارچه‌ی دورو!

یکی از ویژگی‌های اساسی این نوع از پارچه که مناسب فصول سرد است، استفاده از نخ‌های طبیعی و مصنوعی در تولید این پارچه است. در واقع به این نوع نخ، چینل می‌گویند و یکی از خاصیت‌های آن این است که پارچه نهایی، پارچه‌ای است که از هر دو طرف آن می‌توان برای دوخت لباس استفاده کرد. به همین خاطر است که برخی از خیاط‌های باسلیقه از این نوع پارچه برای دوخت لباس‌های خلاقانه‌ی دورو استفاده می‌کنند. این پارچه نسبت به اکثر پارچه‌های مناسب فصل سرد، ایستایی بسیار بالای دارد، به همین خاطر جلوه‌ای شیک به لباس می‌بخشد و برای دوخت بسیاری از کت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پارچه نسبتا گرم است و اگر زیر آن آسترکشی داشته باشد گرمتر نیز خواهد شد.