این ۵ اشتباه در استفاده از رژ لب میتونه باعث بالا رفتن سن شما بشه!

رژ لب از مهمترین و اصلی ترین اقلام آرایشی است که با استفاده درست از آن می توانید زیباتر و جذاب تر شوید. اما اگر به درستی از رژ لب استفاده نکنید، سنتان بیشتر از چیزی که هست نشان داده می شود. شما باید برای انتخاب یک رژ لب خوب نکات مختلفی را مورد توجه داشته باشید. از رنگ پوست گرفته تا رنگ های دیگری که در آرایش خود از آنها استفاده می کنید را مد نظر قرار دهید و سعی کنید بهترین رنگ رژ لب را انتخاب کنید و پس از آن با ترفندهای آرایشی آشنا شوید تا به درستی از رژ لب استفاده کنید. در این مطلب از باملین قصد داریم اشتباهات رایج در استفاده از رژ لب را بررسی کنیم.

 

 

۱- رژ لب خیلی تیره

استفاده از رژ لب خیلی تیره یا خیلی روشن می تواند وسوسه انگیز به نظر برسد. اما مهم است که با افزایش سن در انتخاب رنگ رژ لب دقت بیشتری به خرج دهید. با افزایش سن، لب‌ها نازک‌تر می‌شوند و رژلب های تیره تر نازکی و چین و چروک های اطراف لب را بیشتر نمایان کرده و در نتیجه شما را بزرگتر از سنتان نشان می دهند. در عوض رنگ های روشن تر مانند صورتی، مرجانی و برخی رنگ های نود ظاهر لب ها را پرتر و جوان تر کرده و برای خانم های مسن مناسب تر هستند.

 

۲- عدم استفاده از خط لب

بسیاری از افراد از خط لب استفاده نمی کنند. زیرا این کار آنها را به یاد تصاویر زنان قدیمی با خط لب تیره و رژ لب روشن می اندازد! با این حال، یک خط لب مناسب می تواند ظاهری زیبا و صیقلی برای لب های شما به ارمغان بیاورد و به اصلاح و حالت دهی فرم لب ها کمک می کند. از خط لبی استفاده کنید که با رنگ رژلب شما همخوانی داشته باشد. استفاده از خط لب کمی تیره تر از رژ لب نیز می تواند به پرتر به نظر رسیدن لب ها کمک کند. خط لب های ضد آب نیز گزینه مناسبی برای حفظ رنگ رژ لب و حتی براق تر به نظر رسیدن لب ها خواهند بود.

۳- انتخاب فرمول اشتباه

رژ لب های مات در حال حاضر به طور فزاینده ای محبوب هستند، اما این رژ لب ها ممکن است لب ها را خشک تر و سن شما را بالاتر از آنچه که هست، نشان دهند. از طرفی یک رژ لب کرمی و نرم کننده می تواند علاوه بر تغذیه لب ها، به جوان تر به نظر رسیدن شما کمک کند. در مقابل رژ لب های خیلی براق هم برای خانم های میانسال و مسن مناسب نیست. زیرا موجب جلب توجه بیش از حد لب ها خواهند شد. این نوع رژ لب ها برای دختران جوان و کم سن و سال مناسب هستند.

۴- انتخاب سایه نادرست برای هر رنگ پوست

درک ته رنگ پوست به انتخاب بهترین سایه رژ لب کمک زیادی می کند. برای این کار کافی است مچ دست خود را در مقابل آفتاب بگیرید و رنگ رگ هایتان را بررسی کنید. اگر رنگ رگ های شما سبز است، تناژ پوستتان خنثی، اگر رگ هایتان بنفش هستند، تناژ پوستتان گرم و اگر آبی هستند، تن پوستتان سرد است. اگر ته رنگ پوست شما سرد است، رژ لب هایی که ته رنگ آبی دارند، برای شما مناسب است. اگر پوست شما ته رنگ گرم دارد، از رژ لب هایی که ته رنگ نارنجی دارند، استفاده کنید. برای تشخیص ته رنگ رژ لب آن را روی مچ یا ساعد دست خود آزمایش کنید. رژ لب هایی که ته رنگ آبی دارند، رنگ هایی عمیق تر و غنی تر دارند و رژ لب هایی که ته رنگ نارنجی دارند، روشن تر و پرجنب و جوش تر خواهند بود.

۵- بی توجهی به هیدراتاسیون و لایه برداری

لب های شما مانند سایر قسمت های صورت و بدن به لایه برداری و آبرسانی نیاز دارند. هنگامی که رژ لب را روی لب های خشک می زنید، ممکن است مقداری از آن درون خشکی و ترک لب ها فرو روند و موجب ناهموار به نظر رسیدن لب ها و پیرتر به نظر رسیدن چهره شما شوند. هر شب از یک بالم لب مرغوب برای آبرسانی به لب ها و هر هفته از یک اسکراب لب مناسب برای لایه برداری لب های خود استفاده کنید. با این کار لب هایی سالم تر، جوان تر و زیباتر خواهید داشت.