این ۵ شهر به استان تهران اضافه میشوند!

به گزارش باملین خبرهایی مبنی بر اضافه شدن ۵ شهر به استان تهران منتشر شده که بر اساس صحبت های ارسلان ملکی در برگزاری نشست در راستای تامین زمین برای مکان یابی شهرک های مسکونی استان تهران است.

 

ارسلان ملکی با اشاره به مشکلات بازار مسکن و انباشت تقاضا در استان تهران، گفت: یکی از سیاست‌های ما در دولت سیزدهم برای حل مشکل مسکن در کلان‌شهرها از جمله در استان تهران ساخت شهرک‌های جدید مسکونی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در همین راستا مکان‌یابی مقدماتی بیش از پنج شهرک مسکونی در استان تهران به نتیجه رسیده است.

مالکی ادامه داد: در نشست امروز گزارش مشاور برای بررسی آخرین وضعیت شهرک‌های مسکونی استان تهران ارائه شد.

وی در خصوص مکان و آخرین وضعیت پیشرفت این شهرک‌ها اظهار کرد: گزارش مکان‌یابی این اراضی در این جلسه از طرف مشاور ارائه و تصمیمات لازم در خصوص تسریع مراحل تصویب این اراضی مطرح شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اضافه کرد: برخی از این زمین‌ها در مرحله تصویب در شورای برنامه‌ریزی و برخی از آنها در مرحله تصویب در شورای عالی شهرسازی هستند.

وی با توجه به اهمیت حل مشکل مسکن در کشور و اولویت آن در برنامه‌های دولت سیزدهم خواستار پیگیری مداوم برای تسریع در اخذ مصوبات لازم برای شروع عملیات اجرایی در این اراضی شد.