بالیاژ قشنگتره یا آمبره؟ تفاوت آمبره و بالیاژ و سامبره

بالیاژ قشنگتره یا آمبره؟ فرق آمبره و بالیاژ و سامبره چیه؟ شاید این اسم ها رو تا به امروز شنیده باشید و هیچ وقت تجربه آنها را نداشته باشید. روش های مختلفی برای رنگ کردن مو وجود دارد که بالیاژ، آمبره و سامبره از مهمترین آنهاست. آمبره از جدیدترین روش های رنگ مو است که فقط قسمت پایین مو آمبره می شود و آسیبی به ریشه مو وارد نمی شود. اگر تفاوت آمبره و بالیاژ و سامبره را نمی دانید با این مطلب از باملین تا انتها همراه باشید.

 

 

آمبره

از محبوب ترین متد‌های رنگ که طرفداران بسیاری دارد رنگ مو آمبره است. دکلره کردن موها در رنگ مو آمبره یکی از اصلی ترین مراحل است. موها را به این دلیل که رنگ قبلی از بین برود دکلره می‌کنند اما باید مراقب باشید موهایتان خیلی دکلره نشود و ریشه ی اصلی موهایتان پیدا باشد.

روش رنگ کردن موها به روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره‌تر باشد و رنگ موها هر چه به ساقه می‌رود به رنگ روشن در می‌آید.

بالیاژ

بالیاژ در واقع تکنیک رنگ کردن موها به صورت آزادانه و با دست است. بالیاژ یک لغت فرانسوی می‌باشد و حالت پیشرفته روش سنتی یعنی فویل می‌باشد بدین معنی که در این روش از فویل استفاده نمی شود.

آرایشگران فرانسوی این روش را در دهه ۶۰ ابداع کردند. مزیت این مدل رنگ نسبت به دیگر روش‌ها این است که تغییری با رشد مو و بیرون زدن ریشه‌ها در ظاهر شما ایجاد نمی شود و نیازی به ریشه گیری نیست. از تکنیک بالیاژ می‌توان برای آمبره و سامبره نیز استفاده نمود.

سامبره

رنگ موی سامبره نسبت به آمبره جدید تر می‌باشد و ترکیبی از آمبره و بالیاژ است. در روش آمبره رنگ تیره از ریشه‌ها شروع و با نزدیکی به ساقه، رنگ مو روشن‌تر می‌شود، اما در سامبره این تغییر روشنایی ملایم تر صورت می‌پذیرد.

نکته‌هایی درباره آمبره و سامبره کردن مو

  • خانم‌هایی که از دکلره کردن کل مو هراس دارند، با اطمینان خاطر می‌توانند از این تکنیک استفاده نمایند.
  • آمبره و سامبره از ترکیب ۳ رنگ یا بیشتر تشکیل می‌گردد.
  • در این روش باید ریشه روشن‌ترین درجه را داشته باشد و ساقه مو تیره‌ترین درجه رنگ را دارا باشد.
  • زیبایی آمبره و سامبره به همخوانی رنگ‌های ترکیبی بستگی دارد.
  • در تکنیک آمبره و سامبره شما می‌توانید همزمان چندین رنگ مختلف از سرد و گرم را روی موهای خود بگذارید.
  • این رنگ مو برای خانم‌هایی که می‌خواهند تغییری در نیمه ی دوم مو ایجاد کنند، مناسب است.