با این ترفند‌ها اعتماد به نفس تان را بالا نشان دهید

باملین: این روز‌ها بسیاری برای تبدیل شدن به بهترین نسخه‌ی خود دست به عمل‌های زیبایی مختلف می‌زنند؛ و گرچه این کار هیچ ایرادی ندارد، اما روش‌های دیگری هم برای اینکه احساس بهتری نسبت به خود پیدا کنیم وجود دارد. محققان می‌گویند ما می‌توانیم با وانمود کردن به اعتماد به نفس بالا، این ویژگی را در خود تقویت کنیم.

در ادامه از ترفند‌هایی در رابطه با زبان بدن خواهیم گفت که کمک می‌کنند احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

ژست شماره ۱

حتی بااعتماد به نفس‌ترین افراد هم ممکن است وقتی قرار باشد در یک جلسه ایده‌ی تازه‌ای را مطرح کنند، مضطرب و عصبی شوند. چنین موقعیت‌های اجتماعی‌ای هر کسی را می‌تواند درگیر اضطراب کند.

برای اینکه بتوانید این ژست را به درستی و بدون خودنما به نظر رسیدن اجرا کنید، لازم است که از قبل آن را تمرین کنید. وقتی نوبت صحبت کردن شما شد، بلند شوید، دستان تان را روی میز بگذارید و به جلو خم شوید. وقتی در ارتفاعی بالاتر از بقیه قرار بگیرید، قدرتمندتر و مقتدتر به نظر می‌رسید. داشتن تماس چشمی را هم فراموش نکنید.

ژست شماره ۲

هر رابطه‌ای با بده بستان همراه است. گاهی باید از بعضی چیز‌ها دست بکشید تا صلح و آرامش برقرار شود. با این حال، اگر همیشه این شما هستید کوتاه می‌آیید، بهتر است این ژست را امتحان کنید.

بایستید و پشت تان را صاف کنید، چانه تان را بالا دهید و شانه هایتان را هم عقب ببرید. مطمئن شوید که شانه‌های رو به جلو نیستند، چون ممکن است نشانه‌ی ضعف تلقی شود. دستان تان نباید پشت بازوهایتان قرار بگیرند، چون ممکن است سرد به نظر برسید. به جایش، دستان تان روی بازوهایتان قرار دهید. حالا آماده اید تا پای موضع تان بمانید.

ژست شماره ۳

تصور کنید دارید خود را برای یک مصاحبه کاری آماده می‌کنید. مدت‌ها منتظر چنین فرصتی بوده اید، اما یک چیز کم است: اعتماد به نفس بالایی که بگوید: «من این شغل را می‌گیرم». تحقیقات نشان داده نحوه‌ی نشستن متقاضیان ممکن است در موفقیت یا عدم موفقیت آن‌ها در استخدام شدن مؤثر باشد.

گذاشتن دست‌ها جلوی شکم، ضربدری کردن مچ پا‌ها و پایین آوردن چانه همگی نشانه‌ی کمبود اعتماد به نفس تلقی می‌شوند. به جای این کار، وقتی مقابل مصاحبه کننده قرار گرفتید، سعی کنید بنشینید و به پشتی صندلی تکیه دهید. از گذاشتن دست‌ها جلوی بالا تنه خودداری کنید تا قفسه سینه تان باز باشد. یک دست تان را روی پشت صندلی بگذارید و دیگری را روی دسته‌ی صندلی. با این ژست یک حس قدرت و قاطعیت از خود متصاعد می‌کنید.

ژست شماره ۴

ژست‌های قدرتمند برای این هستند که اعتماد به نفس شما را در هر موقعیتی که ممکن است احساس تهدید شدن کنید، بالا ببرند. حتی اگر می‌دانید که هیچ خطر واقعی‌ای وجود ندارد، صحبت کردن با یک شخص برای اولین بار، شرکت در مصاحبه‌ی شغلی، یا مجبور شدن به نه گفتن به یک شخص می‌تواند به نوعی یک چالش باشد.

این یکی از آن ژست‌های ظریف، اما قدرتمند است. برای اجرای آن باید انگشتان خود را از هم باز کنید و نوک انگشتان دو دست به یکدیگر بچسبانید. این حرکت این پیام را می‌دهد که شما به صحبت‌های شخص مقابل تان علاقمند هستید و با دقت به آن گوش می‌دهید.

ژست شماره ۵

اعتماد به نفس ما هم می‌تواند دچار نوسان شود و برخی روز‌ها افت کند، بخصوص وقت‌هایی که دست به کار‌هایی می‌زنیم که زحمت بیشتری می‌طلبند و پر ریسک هستند. اینکه در اولین قرار عاشقانه تان احساس اضطراب کنید امری طبیعی است. قبل از اینکه از ملاقات با شخصی جدید به کلی منصرف شوید، با این ژست «زن شگفت انگیز» درون تان را بیدار کنید.

بایستید و پاهایتان را به اندازه‌ی عرض لگن باز کنید. دستان تان را روی لگن تان قرار دهید و سینه تان را جلو دهید. چانه تان باید رو به بالا باشد، چون نشانه‌ی اعتماد به نفس بالا تلقی می‌شود. دست کشیدن به گردن، خم کردن سر به پایین یا جویدن ناخن‌ها می‌تواند نشانه‌ی معذب بودن و تسلیم و مطیع بودن تلقی شود.