با این ترفندها در زمستان همیشه حمام گرم دارید!

حمام رفتن در فصل زمستان و به طور کلی در روزهای سرد سال به یک معضل تبدیل شده است. احتمالا برای شما هم پیش آمده که با ورود به حمام یخ میزنید و سرمای عجیبی به بدن شما وارد می شود که قطعا این سرما موجب سرماخوردگی شما خواهد شد. فکر می کنم تنها راهکاری هم که به ذهنتان می رسد استفاده از آب داغ حمام است. اما در این مطلب از باملین قصد داریم ترفندهایی را به شما آموزش دهیم تا همیشه در فصل سرما حمام گرمی داشته باشید.

۱- حمام را مرطوب نگه دارید

حمام یکی از مرطوب ترین مناطق خانه است. در حالی که این سطح از رطوبت گاهی اوقات ممکن است منجر به بروز مشکلاتی شود، اما می تواند به گرم شدن هوای حمام کمک کند. می توانید با نگهداری گیاهان مناسب حمام به بالا رفتن رطوبت این بخش از خانه و در نتیجه گرم تر شدن فضای آن کمک کنید. سانسوریا یکی از مناسب ترین گیاهان برای نگهداری در حمام است که به مراقبت چندانی نیز نیاز ندارد. اکالیپتوس و فیلودندرون برگ قلبی نیز از جمله دیگر گیاهان مناسب برای نگهداری در حمام هستند. با این حال، مراقب رشد کپک در حمام های خیلی مرطوب باشید.

۲- پنجره ها را عایق بندی کنید

اگر حمامتان پنجره دارد، از عایق بندی برای جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل و خروج هوای گرم حمام به بیرون استفاده کنید. پنجره های دو یا سه جداره گزینه خوبی برای جلوگیری از اتلاف انرژی هستند. می توانید از کرکره های پنجره نیز استفاده کنید. این کرکره ها از موادی ساخته شده اند که به طور کامل عایق صدا و حرارت است و به گرم نگه داشتن فضای حمام شما کمک می کنند. استفاده از درز گیر پنجره نیز در چنین شرایطی می تواند موثر باشد.

۳- هنگامی که از دوش استفاده نمی کنید، فن ها را خاموش کنید

فن ها در بیرون کشیدن رطوبت و بخار اضافی حمام پس از حمام یا دوش گرفتن عالی عمل می کنند. اما همزمان هوای گرم را نیز از حمام خارج می کنند. سعی کنید تنها زمانی که دوش حمام باز است، فن را روشن کنید؛ خصوصا اگر فن حمام شما در نزدیکی سقف یعنی مکان تجمع گرما قرار دارد.

۴- از سردوش بزرگ استفاده کنید

هنگام انتخاب دوش حمام، اغلب ما به فشار و ظاهر سر دوش توجه می کنیم و اندازه سردوش برایمان چندان اهمیتی ندارد. در حالی که یک سردوش حمام بزرگ آب گرم را به طور گسترده‌ در حمام پخش می کند و به گرم تر نگه داشتن فضای آن کمک زیادی خواهد کرد.

۵- از حوله خشک کن استفاده کنید

هیچ حسی بهتر از این نیست که پس از خارج شدن از حمام، با یک حوله گرم و نرم روبرو شوید. نصب یک حوله خشک کن در حمام، علاوه بر گرم کردن حوله ها به گرم شدن فضای حمام نیز کمک می کند. یک حوله خشک کن با کیفیت می تواند با راحتی تمام فضای حمام را گرم کند. با این حال، پیش از نصب مساحت حمام را در نظر بگیرید و یک حوله خشک کن متناسب با فضای حمام خود انتخاب کنید.

۶- لوازم نرم را به حمام اضافه کنی

حمام‌هایی که با کاشی های خنثی و سفید رنگ تزئین شده اند، اغلب سرد هستند. قرار دادن اثاثیه نرم در حمام تا حد زیادی به گرم نگه داشتن این فضا کمک می کند. در واقع لایه بندی منسوجات می تواند در هر فضایی اثر عایق و گرم کنندگی داشته باشد. می توانید از یک تشک حمام و پرده حمام برای گرم تر کردن فضای حمام استفاده کنید.

۷- یک سیستم گرمایش از کف راه اندازی کنید

استفاده از سیستم گرمایش از کف به ترجیح شخصی شما بستگی دارد. اما مطمئناً می تواند به گرم نگه داشتن حمام در فصول سرد سال کمک کند. این روش سخت ترین گزینه برای افزایش قدرت گرمایش حمام است، اما اگر در حال بازسازی منزل خود هستید، می توانید روی آن حساب باز کنید.