با این ترفند کتونی های سفیدتون همیشه تمیز میمونن! | یاد بگیر چطوری کتونی سفید رو بشوری

قطعا یکی از دغدغه هایی که با خرید کتونی سفید برای همه پیش می آید، نحوه تمیز کردن آنهاست. کتونی سفید بعد از مدت زمان خیلی کوتاهی کثیف شده و آن زیبایی و کیفیت اولیه خود را از دست می دهد. بنابراین باید مراقبت زیادی از کتونی سفید داشته باشید و با اولین لکه ای که روی آن افتاد به فکر تمیز کردنش باشید. اما اگر بعد از مدتی با کلی لکه سیاه و کثیفی روی کتونی سفید مواجه شدید اصلا نگران نباشید و این مطلب از باملین را که آموزش تمیز کردن کتونی سفید هست مطالعه کنید.

 

  • شامپو

آب ولرم را با مقداری شامپو مخلوط کنید و با مسواکی که دیگر لازم ندارید یا فرچه کوچک آن را بشویید. حتی اگر لکه‌های روغنی هم روی کفش شما افتاده باشد با این روش از بین خواهند رفت.

  • خمیر دندان

خمیر دندان یک شوینده بی نظیر برای لژهای سفید کفش است. با یک بار مسواک کشیدن روی آن کاملا متوجه عرض بنده خواهید شد! حتی اگر کتانی شما رنگی غیر از سفید دارد ولی لژهای آن سفید است از این کار دوری نکنید. امتحان کنید و لذت تمیزی‌اش را ببرید!

  • مایع سفید کننده

مقداری از مایع سفید کننده مثل وایتکس یا دامستوس و جیف را با کمی آب مخلوط کنید. و به آرامی روی کتانی سفیدتان بکشید. به طرز عجیبی نابودگر لکه‌های عمیق است. کفش شما انگار تازه از ویترین مغازه درآمده و به شما تقدیم می‌شود!

  • مایع ظرفشویی

برای تمیز کردن بندهای کتانی آنها را مدتی در محلول مایع ظرفشویی و آب قرار بدهید و بعد خوب بشویید. مثل روز اول خواهد درخشید!

  • سرکه سفید

اگر کفش شما گرد و غبار و کثیفی جزیی دارد زود به داد آن برسید تا به مرحله کثیفی عمقی نرسیده است! مقداری سرکه سفید را با دستمال روی کفش بکشید. تمام آلودگی‌ها از بین خواهند رفت!

  • نوشابه!

باورش سخت است؟! خب امتحان کنید تا ببینید! مقداری نوشابه را با آب گرم و کمی صابون مخلوط کنید و با یک برس نرم یا دستمال تمیز روی کفشتان بمالید.

 

  • پودر بچه

مقداری پودر بچه را با آب گرم مخلوط کنید تا شبیه خمیر شود. کفش را با یک دستمال تمیز کنید و از این خمیر روی آن بمالید. به آرامی این کار را انجام بدهید و بعد از مدتی آن را بشویید. نتیجه خیره کننده خواهد بود!

  • ماشین لباسشویی

کفش‌هایتان را هر از گاهی داخل ماشین لباسشویی بشویید. تمام زوایای آن کاملا تمیز خواهد شد. البته به خاطر داشته باشید که کفش را حتما در یک کیسه پارچه‌ای قرار بدهید و بعد داخل ماشین لباسشویی بگذارید. بهتر است برای شست‌وشو از برنامه دست‌شور یا کوتاه مدت ماشین‌تان استفاده کنید.

نکته مهم:

از هر روشی که برای شست‌وشوی کتانی سفیدتان انتخاب می‌کنید یادتان باشد حتما قبل از شروع به کار تمام گرد و خاک‌های روی آن را با یک پارچه نرم مرطوب از بین ببرید تا لکه‌ها و کثیفی‌های عمیق بهتر و آسان‌تر تمیز بشوند.