با این تمرین یوگا از شر چین و چروک صورتتان خلاص شوید!

زبانتان را در دهان رها کنید، چشمانتان را به سقف بدوزید و نفس عمیق بکشید و از دستان خود استفاده کنید تا هرچه بیشتر سر و گردن خود را به بالا بکشید. این یوگای صورت است و جایگزینی مناسب برای بوتاکس و جراحی پلاستیک صورت.

به گزارش باملین، فومیکو تاکاتسو این ورزش را به جهان معرفی کرد و در توضیح آن گفت: ” زمانی که عضلات صورت خود را تحریک می‌کنید باعث افزایش جریان خون در پوست صورت می‌شوید و این راهی است برای جلوگیری از پیری و افتادگی پوست. ” تکاتسو شش کتاب راجع به یوگا نوشته که حدود ۱۵ سال تمرین و تجربه خود را در این کتاب‌ها توضیح داده است.

 

“کوکو هایاشی” مربی یوگای صورت در لس آنجلس می‌گوید” زمانی که ۲۷ ساله بود جراحی فکر انجام دادم که باعث برهم ریخته شدن اعضای صورتم شد. زمانی که با یوگای صورت آشنا شدم سعی کردم ان را به طور حرفه‌ای یاد بگیرم و الان از مزایای آن استفاده می‌کنم. ”

 

هایاشی معتقد است این ورزش خطر پیری زودرس را کاهش می‌دهد و از به وجود آمدن چین و چروک در صورت و خط خنده جلوگیری می‌کند.

هنوز مشخص نیست یوگا از چه زمانی وارد دنیای ورزش شد، اما مقالاتی مربوط به این رشته درسال ۱۹۷۰ در آمریکا کشف شده است.

سؤالی که بسیار پرسیده می‌شود این است: آیا واقعا یوگای صورت کارگشا است؟

مطالعاتی در دانشگاه نورث وسترنر نشان داد که این تمرینات برای زنان میانسال بسیار کارآمد بوده است. این مطالعه اولیه بیان کرده که این ورزش در بهبود علائم پیری و چین و چروک‌ها در زنان میانسال مؤثر بوده، اما اینکه چه مدت زمان از این ورزش می‌تواند کمک کند هنوز در دست مطالعه است. اما کسانی که این تمرینات را انجام داده اند گفته اند بعد از این ورزش تفاوت را در صورت خود مشاهده کرده اند.

منبع: ای بی سی