با این دستور پخت دیگر مرغ بوی بد زهم نمی دهد! + آموزش کامل

به گزارش سایت باملین، اگر قصد دارید زرشک پلو با مرغ درست کنید با این دستور پخت دیگر طعم زهم مرغ نمی گیرد. پس در ادامه با ما همراه باشید

تا به امروز چند راه را برای گرفتن بوی بد از مرغ رفته‌اید؟ کدام تجربه‌ها را به کار بسته‌اید؟ آیا جواب داده‌ است؟ این یک راه را هم امتحان کنید و مطمئن باشید یک مرغ خوشمزه و خوشبو خواهید داشت که اصلا اثری از بوی زهم که ندارد هیچ، عطر بی نظیری هم خواهد گرفت!

مواد لازم برای تهیه زرشک پلو با مرغ بدون بوی زهم:

ماده غذایی مقدار
مرغ یک کیلو
سرکه ۲/۳ پیمانه
پیاز بزرگ یک عدد
کره یک قاشق غذاخوری ‌
لیموی تازه    نصف یک عدد
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
آلو ۱۰ عدد
زعفران دم کرده    به میزان سخاوت شما
شکر ۲ قاشق غذاخوری
پودر زنجبیل نصف قاشق مرباخوری
نمک و فلفل سیاه از هر کدام نصف قاشق چایخوری  

 

راز مرغ بدون بوی زهم

طرز تهیه: 

حتما با خودتان می‌گویید همه این ادویه‌ها را هم استفاده کرده‌اید و باز هم از بوی مرغ خلاصه نشده‌اید! اما نه! این مدل استفاده کردن متفاوت است! امتحانش که ضرر ندارد!

در ظرف مورد نظرتان که هم می‌تواند ماهیتابه باشد و هم قابلمه آب جوش بریزید. سرکه را هم به آب اضافه کنید و مرغ‌ها را داخلش بیندازید. اجازه بدهید ۲-۳ دقیقه مرغ‌ها در این محلول آب و سرکه بجوشند. بعد از این مدت آنها را بیرون بیاورید و باز هم بشویید!

پیاز را خلالی برش بزنید و در یک ماهیتابه بریزید. ظرفی که انتخاب می‌کنید باید در اندازه‌ای باشد که پیازها کاملا کف را که ‌بپوشانند هیچ، روی همدیگر هم قرار بگیرند. مرغ‌ها را روی پیازها بچینید و نمک، فلفل سیاه، شکر، پودر زنجبیل، کره، روغن زیتون و آلوها را هم روی آن ریخته و در ظرف را بگذارید.

کار شما دیگر در این قسمت تمام است. مرغ را باید به امان خودش رها کنید تا با ادویه‌ها و طعم‌ها دست دوستی داده و یک غذای بی نظیر برای شما بسازند! حرارت گاز را روی ملایم قرار بدهید و اجازه بدهید ۴۵ دقیقه بپزد. این مرغ با آبی که پیاز می‌اندازد خواهد پخت و نیازی به اضافه کردن آب ندارد.  بعد از طی این مدت آب نصف لیمو و زعفران دم کرده را اضافه کنید و مرغ‌ها را زیر و رو کنید و مجدد در ظرف را ببندید تا مدتی دیگر هم پخته شود.