با این روش تو خونه خودتون برق لب درست کنید | طرز تهیه برق لب طبیعی و گیاهی در خانه

لیپ گلاس یا برق لب یکی از لوازم آرایشی مهم است که تاثیر زیادی در زیبایی خانم ها دارد. در واقع لیپ گلاس یک بالم لب چند منظوره است که علاوه بر درخشانی لب ها، کار رطوبت رسانی را نیز انجام می دهد و کمی رنگدانه نیز به لب ها اضافه می کند. اگر بتوانید برق لب طبیعی و گیاهی را خودتان در خانه درست کنید مطمئنا علاوه بر صرفه جویی در خانه، یک مهارت عالی برای آرایش خودتان به دست آورده اید. در این مطلب از باملین می توانید طرز تهیه برق لب طبیعی و گیاهی خانگی را بخوانید.

 

۱- طرز تهیه برق لب با وازلین

۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) وازلین را درون یک ظرف قابل استفاده در مایکرووی بریزید. یک قاشق غذاخوری رژ لب با رنگ دلخواه به ظرف حاوی وازلین اضافه کنید. می توانید از سایه چشم یا رژگونه نیز برای رنگ دادن به برق لب خود استفاده کنید. اگر می خواهید از مواد طبیعی برای رنگ دادن به برق لب خود استفاده کنید، پودر چغندر یا پودر کاکائو گزینه های مناسبی هستند.

 

 

می توانید از یک تا دو قطره اسانس دلخواه نیز برای افزودن عطر و بوی خوش به برق لب خود استفاده کنید. مخلوط را به مدت ۱۰ تا ۳۰ ثانیه درون مایکروویو قرار دهید تا ذوب شود. در صورت ذوب نشدن تایمر مایکروویو را روی زمان بیشتری تنظیم کنید. پس از اینکه مواد درون ظرف کاملا ذوب شدند، به کمک یک قاشق آنها را بخوبی مخلوط کنید. برای ساخت این برق لب می توانید از ظروف رژ لب قدیمی، لوله چاپستیک یا یک ظرف کوچک درب دار استفاده کنید. موادی که بخوبی مخلوط کردید را درون ظرف بریزید و آن را درون یخچال قرار دهید تا بخوبی سفت شود.

۲- طرز تهیه برق لب با روغن نارگیل

۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) روغن نارگیل را به همراه یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) کره کاکائو درون یک ظرف مخصوص مایکروویو قرار داده و به مدت ۱۰ ثانیه داخل مایکروویو بگذارید تا ذوب شوند. در صورت ذوب نشدن می توانید تایمر مایکروویو را روی زمان بیشتری تنظیم کنید. سه عدد کپسول ویتامین E را باز کرده و مایع درون آنها را خارج کنید. اگر دوست دارید یک برق لب رنگی یا معطر داشته باشید، می توانید از ۱ تا ۲ قطره از اسانس مورد علاقه و یک قاشق غذاخوری رژ لب یا پودر چغندر یا پودر کاکائو استفاده کنید. مخلوط را حدود ده دقیقه هم بزنید و سپس آن را درون یک ظرف رژ لب قدیمی، لوله چاپستیک یا یک ظرف کوچک درب دار بریزید و درون یخچال قرار دهید تا سفت شود.

 

برای افزودن رنگ به برق لب خود می توانید از این مواد طبیعی کمک بگیرید:

قرمز: پودر چغندر

نارنجی: پاپریکا آسیاب شده

زرد: زنجبیل آسیاب شده

صورتی: پودر هیبیسکوس

سبز: پودر ماچا

قهوه ای: پودر کاکائو