با این روش رنگ لباس و مدل مو را ست کنید + تصاویر

هر لباس که می پوشید نشانگر شخصیت و آراستگی شماست پس باید به اندازه کافی علم پوشش و نحوه ست کردن پارامترهای مختلف ظاهری خود را داشته باشید. ست کردن رنگ مو و لباس یکی از نکاتی است که می تواند تاثیر زیادی در پوشش و استایل شما داشته باشد. در این مطلب از باملین به نکات مهمی که می توانید در رعایت ست کردن رنگ مو و لباس هایتان به کار بگیرید پرداخته ایم.

 

موهای قهوه ای تیره

موهای شما پررنگ و اشباع‌شده است، بنابراین رنگ‌هایی که بیشتر به شما می‌آیند، رنگ‌هایی هستند که به‌طور توأمان براق و اشباع باشند مانند سرخابی، قرمز و فیروزه‌ای. این رنگ ها سبب زیباتر جلوه کردن موهایتان می‌شوند.

اگر به پارچه های طرحدار علاقمند هستید بهتر است از آنها عاقلانه استفاده کنید. این لباس‌ها در کنار رنگ موهایتان ویژگی‌های چهره شما را برجسته می‌کند.

سعی کنید رنگ‌هایی مثل بژ را برای لباستان انتخاب نکنید زیرا شما را رنگ‌پریده نشان می‌دهند. تنها استثنا در این میان مربوط به افراد با رنگ پوست تیره است که کاملاً با رنگ های صورتی، هلویی، ارغوانی و حتی طیف رنگ های نئونی می‌آید.

موهای بلوند

موهای بلوند با آبی سرمه ای و شتری عالی به نظر می‌رسند. رنگ های خاکی و همچنین رنگ‌های پاستلی مانند آبی روشن، صورتی و هلویی برای شما ایده آل هستند.

اگر می‌خواهید از لباس های طرح دار استفاده کنید، به سراغ الگوهای سایز کوچک بروید. طرح‌های بزرگ به راحتی می‌توانند ظاهر شما را تحت الشعاع قرار دهند.

مشکی ممکن است بهترین انتخاب نباشد زیرا حضور شما را کمتر به چشم می‌آورد و و شاید باعث شود خجالتی به نظر برسید. در عوض بهتر است که آن را با رنگی نزدیک‌تر مانند آبی سرمه ای، جایگزین کنید.

موهای قرمز

رنگ موی شما برخلاف موبلوندها و مو قهوه ای ها هرگز یک رنگ خنثی محسوب نمی‌شود بلکه پررنگ و جسورانه است، بنابراین باید در انتخاب کمد لباس خود محتاط باشید تا زیاده‌روی نکنید.

به جای مشکی، آبی بپوشید. این رنگ مکمل قرمز است، بنابراین شما را زیبا نشان می‌دهد. می‌توانید از رنگ های خاکی و روشن مانند شکلاتی، مرجانی، سبز آبی و شتری استفاده کنید. رنگ سبز هم که بهترین انتخاب برای شماست.

آنچه باید از آن اجتناب کنید رنگ سیاه است زیرا می‌تواند ظاهر شما را تحت الشعاع قرار دهد. از رنگ های پاستلی هم دوری کنید، آنها برای رنگ موی پررنگ شما مناسب نیستند.

موهای مشکی

رنگ موی شما بسیار پررنگ است و به همین دلیل رنگ هایی بیش از همه به آن می‌آیند که آنها هم تا همین اندازه پررنگ باشند. مشکی، سفید، آبی، بنفش، سبز و حتی لباس‌های طرح دار آن چیزی است که هنگام خرید باید به دنبال آنها باشید.

از رنگ های کمرنگ که باعث می‌شوند رنگ پریده به نظر برسید دوری کنید. تنها استثنا رنگ های پاستلی خیلی روشن هستند که می‌توانند تضاد فوق العاده‌ای با موهای تیره شما ایجاد کنند.

موهای خاکستری و پلاتینی

چه بخواهید تغییراتی را که با افزایش سن در رنگ موهایتان ایجاد می‌شود در آغوش بکشید و چه تصمیم به رنگ کردن موهایتان به این رنگ جذاب را داشته باشید، در مورد ترکیب خاکستری و نقره‌ای جای نگرانی ندارید. سعی کنید از رنگ های متضاد مانند سیاه و سفید استفاده کنید. همچنین می‌توانید از رنگ های پررنگ مانند مشکی، آبی سرمه ای، بنفش یا سفید استفاده کنید. دیگر گزینه های عالی رنگ های نقره ای، آبی کبود و یاقوتی هستند.

با این رنگ مو لباس‌هایی به رنگ استخوانی یا خاکستری را انتخاب نکنید زیرا باعث می‌شوند به چشم نیایید. و آخرین توصیه: رنگ‌های با تناژ سبز هم مناسب شما نیستند، زیرا می‌توانند موهایتان را متمایل به سبز نشان دهند.