با این مدل لباس مجلسی دخترانه بچه‌گانه برای تالار فرزندان شما در عروسی می درخشند!

لباس مجلسی دخترانه بچه گانه در مدل ها و طرح های مختلفی تولید می شود. احتمالا دختران شما هم این ذوق را دارند که برای عروسی، تولد و یا هر جشنی لباس مجلسی بپوشند. مطمئنا که پدر و مادرها هم مانند بچه ها این ذوق را دارند و دوست دارند که با خرید یک پیراهن مجلسی خاص برای دخترشان، او را زیباتر از همیشه ببینند و یک روز به یاد ماندنی را برایش رقم بزنند. برای خرید پیراهن مجلسی دخترانه بچه گانه باید نکات مهمی را بدانید تا بتوانید بهترین لباس مجلسی را برای دخترانتان بخرید. در این مطلب از باملین به بررسی نکات مهم برای خرید لباس مجلسی بچه گانه دخترانه می پردازیم.

 

کاربرد پیراهن دخترانه مجلسی

اول از همه باید بدانید که کودک شما قرار است این پیراهن مجلسی را در چه نوع میهمانی بپوشد؟ قرار است آن را در یک جشن تولد ساده و یا یک جشن عروسی بزرگ بپوشد و یا می‌خواهد آن را در  یک میهمانی کوچک خانوادگی بر تن کند؟

لازم نیست برای یک جشن تولد خانوادگی و یا میهمانی‌های کوچک، لباس مجلسی بر تن فرزند خود کنید. لباس‌های نیمه ‌مجلسی و اسپرت هم در این گونه میهمانی‌ها مناسب خواهند بود. حتما باید بدانید که این نوع لباس بچه گانه در چه فصلی قرار است استفاده شود. یعنی دختربچه‌ی شما نیاز به پیراهن بهار و تابستانی دارد یا می‌خواهد از پیراهن پاییزی و زمستانی استفاده کند. با دانستن این جزئیات انتخاب برای شما نیز راحت‌تر خواهد شد.

اگر میهمانی مورد نظر شما رسمی نیست، می‌توانید از پیراهن‌های ساده‌تر بدون تور و مروارید و یا آستین‌های پف دار استفاده کنید. اگر مجلس شما رسمی است، پیراهن توردار دخترانه، پیراهن عروس دخترانه و پیراهن حریر دخترانه انتخاب‌های شایسته و مناسب هستند. درباره زرق و برق‌هایی مانند مروارید و نگین سن دخترتان را در نظر بگیرید. اگر دختر شما نوجوان است و پیراهن دخترانه نوجوان می‌خواهد که این موارد مسئله ساز نیست اما اگر فرزند شما خردسال است، باید متوجه خطر جدا کردن و قورت دادن این نوع نگین‌ها و مروارید‌ها توسط او باشید.

 

اهمیت رنگ پیراهن دخترانه مجلسی

انواع لباس بچه گانه در رنگ‌های روشن و شاد تولید می‌شود. اکثر پیراهن‌های مجلسی بچه‌گانه نیز در رنگ‌های روشن و شاد دوخته می‌شوند. سفید، صورتی، آبی‌ روشن رنگ‌های بسیار پرطرفداری در بین کودکان هستند. بچه‌ها پیراهن عروس بچه گانه را نیز خیلی دوست دارند. معمولا این نوع لباس در رنگ سفید جلوه‌ی زیباتری دارد. در حالت کلی برای انتخاب رنگ بهتر است به رنگ پوست دختر دلبندتان توجه کنید تا متوجه شوید چه رنگی بیشتر به او می‌آید. می‌توانید در مجالس رنگ پیراهن دخترتان را با رنگ پیراهن خودتان نیز هماهنگ کنید و ستی زیبا برای خودتان و فرزندتان بیافرینید.

 

جنس پیراهن کودک مهم است

پیراهن‌ دخترانه مجلسی معمولا در جنس‌های براق و یا لطیف که نمود زیباتری دارند، استفاده می‌شود. معمولا این لباس با حریر و یا ساتن دوخته می‌شود. براق بودن جنس ساتن باعث می‌شود که پیراهن حتی اگر ساده باشد، زیبا و با شکوه به چشم بیاید. جنس حریر برای پیراهن چین دار دخترانه بسیار مناسب است. کودکان پیراهن‌هایی که قسمت دامن آن پف دار است را بسیار دوست دارند. این نوع لباس برای میهمانی و مجالس رسمی مانند عروسی بسیار مناسب هستند. اما در اکثر موارد این نوع لباس کودک شامل تور، اکلیل، پولک، گیپور، مروارید، پاپیون و نگین نیز هستند. در واقع از این موارد برای زیبایی بیشتر و رسمی‌تر شدن این نوع لباس استفاده می‌شود و کودکان نیز به این زرق و برق‌ها علاقه‌ی خاصی نشان می‌دهند.

 

توجه به قد پیراهن دخترانه مجلسی

پیراهن مجلسی در هر دو قد کوتاه و بلند تولید می‌شود. پوشیدن پیراهن کوتاه برای فرزند شما مناسب‌تر است زیرا پیراهن بلند دخترانه ممکن است راه رفتن را برای کودک سخت کند و یا حتی او را زمین بزند. پیراهن کوتاه دخترانه معمولا فانتزی‌تر و زیباتر نیز به چشم می‌آیند. اگر پیراهن دخترتان خیلی کوتاه است می‌توانید از جوراب شلواری و یا ساق شلواری نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که با پیراهن دخترانه مجلسی فقط از ساق شلواری و یا جوراب شلواری ساده استفاده کنید زیرا نوع طرح‌ دار آن مجلسی نیست و جزو دسته اسپرت محسوب می‌شود.

 

دقت به یقه و آستین

دوخت لباس مجلسی بسیار مهم است. لباس مجلسی بچه گانه باید خوش دوخت باشد تا در تن کودک ایست خوبی داشته باشد و زیبا به نظر برسد. دو عامل مهم در دوخت پیراهن دخترانه مجلسی آستین و یقه هستند. پیراهن دخترانه آستین حلقه‌ای، پیراهن دخترانه آستین مچی و پیراهن دخترانه آستین سه ربع محبوب‌ترین انواع پیراهن دخترانه بچه گانه هستند. نوع دیگری آستین وجود دارد که کودکان معمولا به آن علاقه بسیاری نشان می‌دهند و خود را در آن پرنسس احساس می‌کنند؛ بله در مورد پیراهن آستین پفی دخترانه صحبت می‌کنیم. یقه هم در زیبایی لباس تاثیر به سزایی دارد. یقه گرد و یقه ب ب محبوب هستند. پیراهن یقه خشتی دخترانه نیز بر تن کودک شما بسیار زیبا به نظر می‌رسد و قطعا کودک در آن راحت نیز هست.

 

اکسسوری‌های لازم برای پیراهن مجلسی دخترانه

حالا که پیراهن مناسب مجلسی برای کودک خود انتخاب کردید، نوبت به ست کردن آن با اکسسوری‌های کودکانه است. هماهنگی بین رنگ پیراهن و اکسسوری‌ها بسیار مهم است. در میهمانی‌ها کودک شما از کفش، کیف، گل سر، تل، دستبند، گردنبند و ساعت استفاده می‌کند. بهتر است برای خوش پوشی او کیف و کفش با هم ست باشند. بهتر است از رنگ‌های خنثی مانند سفید استفاده کنید. تل و گل سر تزیین شده با مروارید و نگین می‌تواند روی موهای او زیباتر با شکوه‌تر به نظر برسد.

فراموش نکنید که اکسسوری‌ها در استایل کودک شما تاثیر بسیار زیادی دارند اگر از آنها با رنگ مناسب استفاده نکنید، پیراهن زیبای کودک شما نیز به چشم نخواهد آمد. در تابستان و بهار از صندل‌های دخترانه و در پاییز و زمستان از بوت و نیم بوت استفاده کنید.فراموش نکنید که کفش‌های اسپرت جایگاهی در استایل مجلسی ندارند.