با این معجون سرماخوردگی و گلودرد رو نابود کن!

با شروع فصل زمستان افراد زیادی دچار سرماخوردگی می شوند و گلو درد شدیدی سراغ آنها می آید. شاید شایع ترین بیماری در بین مردم همین سرماخوردگی باشد و اکثر افراد به آن مبتلا شده اند و با گرفتاری های آن آشنا هستند. گلو درد علاوه بر دردی که به شما متحمل میکند از غذا خوردن شما و حتی صحبت کردن جلوگیری میکند. برای درمان این موارد کافیست از درمان خانگی شیر و عسل و دارچین استفاده کنید تا معجزه آن را ببینید.

 

 

معجون شیر و عسل و دارچین

با آغاز فصل سرما، بیشتر افراد دچار سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شوند و نیاز به استفاده از درمان‌های طبیعی بیشتر می‌شود. یکی از این درمان‌های طبیعی و مؤثر ترکیب جادویی شیر، دارچین و عسل است.

از معجون شیر دارچین عسل برای درمان سرماخوردگی، سرفه و گلودرد می‌توان استفاده کرد.

 

 

این نوشیدنی خوشمزه و مقوی را می‌توان برای کودکان نیز استفاده کرد.

 

یکی از خواص ادویه دارچین با طبع گرم، تسکین درد است. علاوه بر این، خواص ضد باکتریایی، ضد میکروبی و ضد ویروسی دارچین و عسل همراه با شیر گرم باعث می‌شود  گلودرد و همچنین عفونت گلو را تسکین بخشد.

این ترکیب فوق العاده انرژی بخش به بدن شما کمک می‌کند که انرژی کافی برای مقابله با بیماری را داشته باشد.

طرز تهیه:

برای تهیه این نوشیدنی ابتدا شیر را داخل شیرجوش می‌ریزیم و روی حرارت کم قرار می‌دهیم و چوب دارچین به آن اضافه می‌کنیم. مخلوط را تا نزدیک دمای جوش گرم می‌کنیم، سپس شعله را خاموش می‌کنیم تا شیر کمی از دما بیفتد (دمای بالا خواص عسل را از بین می‌برد.)

چوب دارچین را از شیر خارج کنید.

 

در این مرحله شیر را داخل لیوان مورد نظرمان می‌ریزیم و عسل طبیعی را به آن اضافه می‌کنیم؛ شیر دارچین عسل شما آماده است.

به جای چوب دارچین نیز می‌توانید از پودر دارچین استفاده نمایید.