با این نکات طلایی میتونی بهترین رنگ مو رو درست کنی! | نکات مهم ترکیب رنگ مو

برای رنگ کردن موها باید نکات مختلفی را رعایت کنید تا بتوانید به رنگ دلخواه خود برسید. رنگ کردن مو کار ساده ای نیست و اگر با تکنیک های آن آشنا نباشید احتمالا رنگ مد نظرتان را در نتیجه کار مشاهده نکنید. ترکیب رنگ مو نیاز به دانش، مهارت و تجربه دارد که در این مطلب از باملین نکاتی را درباره آن بیان خواهیم کرد که با رعایت این نکات می توانید به ایده آل ترین نتیجه در رنگ مو برسید. البته این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر تجربه بیشتری در این کار داشته باشید، بهتر می توانید از نکات طلایی ترکیب رنگ مو استفاده کنید.

نکاتی که درباره ترکیب رنگ مو باید بدانید

بهترین راه برای خلاصی از سفیدی و یکنواختی رنگ موها این است که موهایتان را رنگ کنید تا موهایتان زیباتر شود و ظاهر جوانتری داشته باشید.

مهمترین نکته که باید به آن دقت کنید این است که میتوانید دو یا سه رنگ را با هم ترکیب کنید نه بیشتر زیرا اگر رنگ های زیادی را با هم ترکیب کنید تقریبا ثبات رنگ از بین میرود و بی نظمی ایجاد میشود.

رنگ موهای کارخانه های مختلف را نمیتوانید با هم ترکیب کنید زیرا کارخانه های مختلف تولید رنگ مو فرمول های خاصی دارند و شما نباید آن ها را با هم ترکیب کنید.

رنگ موها به دو دست کلی تقسیم میشوند:

  • نیمه دائم
  • وقت

رنگ موی موقت خودش به دو دسته تقسیم میشود:

  • رقیق ها
  • غلیظ ها

رنگ موهای موقت رقیق به صورت مایع هستند و به موها رنگ بسیار ملایمی میبخشند اما رنگ موهای موقت غلیظ رنگ تیره تری به موها میدهند. رنگ موهای رقیق به شکل اسپری مورد استفاده قرار میگیرند و بی خطر هستند. رنگ موهای غلیظ هنگام تعریق باعث رنگ دادن مو به پوست میشوند و به بالش و لباس مالیده میشوند.

همانطور که میدانید رنگ موهای موقت زیاد در برابر آب مقاوم نیستند و کافیست یکبار آن ها را بشویید کاملا پاک میشوند.