اشتباهات رایج در آرایش کردن که سن شما بیشتر نشان می دهد!

افراد زیادی هستند که وقتی آرایش می کنند حداقل چندین سال سن خود را بیشتر می کنند و بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می دهند. قطعا آرایش به شما کمک می کند تا زیباتر نشان داده شوید ولی باید این آرایش با نکاتی همراه باشد که سن شما بیشتر نشود. در این مطلب از باملین قصد داریم بایدها و نبایدهای آرایش و زیبایی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید با آرایشی زیبا سن خود را کاهش دهید نه اینکه سنتان بیشتر نشان داده شود.

 

۱- خط چشم خیلی تیره

خط چشم برای تاکید بر شکل چشم استفاده می شود و استفاده از خط چشم خیلی تیره با برجسته تر کردن خطوط و چین و چروک های اطراف چشم، سن شما را بالاتر از آنچه هست، نشان می دهد. افزایش سن موجب افتادگی بیشتر پوست ناحیه اطراف چشم می شود و استفاده از خط چشم تیره موجب جلب توجه بیشتر چشم ها شده و افتادگی ها را بیشتر نمایان می کند. سایه چشمی را انتخاب کنید که رنگ طبیعی چشم را نمایش می دهد. برای اینکه ظاهر چشم هایتان را جذاب تر و جوان تر کنید، از سایه های روشن تر مانند خاکستری و قهوه ای استفاده کنید. برای چشمان آبی از سایه قهوه ای مسی و برای چشمان سبز از سایه آلویی یا بنفش تیره استفاده کنید.

۲- انتخاب کانسیلر اشتباه

استفاده از کانسلیر اشتباه خطوط ریز و چین و چروک های اطراف چشم را برجسته تر کرده و می تواند چهره شما را چندین سال پیرتر نشان دهد. یک کانسیلر مایع با خاصیت آبرسانی به پوست از خشکی و پیر به نظر رسیدن پوست شما جلوگیری می کند. علاوه بر این، اگر از کانسیلر در امتداد خط مژه های پایینی استفاده شود، سن شما بالاتر نشان داده خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق فقط برروی حلقه های تیره زیر چشم تمرکز کنید و مستقیما در زیر خط مژه پایینی از کانسیلر استفاده نکنید. این کار به حفظ حالت چشم ها و کمتر نشان دادن سن کمک می کند.

۳- خط چشم پهن

خط چشم اگر به درستی کشیده شود، به برجسته تر و زیباتر نشان دادن چشمان شما کمک می کند. خط چشم پهن، یکی از اشتباهات رایج آرایشی است که چشمان شما را کوچکتر و سن شما را بالاتر نشان می دهد. سعی کنید به جای این کار از خطوط نازک تر برای کشیدن خط چشم استفاده کنید. این کار چشمان شما را ظریف تر جلوه می دهد. از استفاده از مدادهای خشک برای خط چشم کشیدن خودداری کنید. زیرا ظاهر آرایش شما را خشک و تکه تکه کرده، نمای زیبایی ندارد و پس از مدتی اثری از آن باقی نمی ماند.

۴- خط چشم کشیدن پلک پایین

اگر به درستی خط چشم نکشید، چشمان شما به جای زیباتر شدن، کوچک و بد شکل به نظر می رسند. از کشیدن خط چشم بر روی هر دو پلک بالا و پایین خودداری کنید. برای کمتر نشان دادن سن و زیباتر نشان دادن چشمان خط چشم را به قسمت پایینی چشم هایتان نزنید و چشمک آن را به سمت بالا انحنا دهید. زیرا اگر انحنای خط چشم به سمت پایین باشد، سن شما بالاتر نشان داده می شود.

۵- عدم استفاده از پرایمر

پرايمر، یک ماده‌ آرایشی است که قبل از میکاپ اصلی روی صورت استفاده می‌شود و باعث افزایش پوشانندگی و ماندگاری آرایش می شود. این محصول آرایشی با صاف نمودن و پوشاندن منافذ پوست، مقدار مصرف کرم پودر را تا حد زیادی کاهش می دهد و باعث می شود کرم پودر روی صورت بخوابد. اگر از پرایمر استفاده نکنید، آرایش شما ماندگاری زیادی نخواهد داشت و در طول روز از بین می رود. پرایمری را انتخاب کنید که حاوی مواد آبرسان باشد و علاوه بر روشن و شفاف کردن رنگ پوست، موجب نرمی، آبرسانی و افزایش دوام آرایش شود.

۶- استفاده از سایه چشم پودری

سایه های چشم پودری اغلب در داخل چین و چروک و نواحی خشک پوست قرار می گیرند و آنها را برجسته تر از آنچه هست، نشان می دهند. به جای این کار از سایه های چشم کرمی استفاده کنید. این نوع سایه ها حالت کرمی و مخملی دارند و ماندگارتر از سایه های چشم پودری هستند. سایه‌های کرمی معمولا پایه ای براق دارند، مرطوب کننده هستند و می توان بدون پرایمر از آنها استفاده کرد.

۷- ابروهای نازک

ابروها قاب چهره هستند و این قدرت را دارند که ظاهر شما را کاملا تغییر دهند. انتخاب مدل ابروی مناسب می تواند به اصلاح عیوب جزئی مانند درشت نشان دادن چشمان ریز کمک کند. تا چند سال پیش ابروهای نازک مد بودند. اما اکنون هر چه ابرو ضخیم تر باشد، طبیعی تر به نظر می رسد و سن شما را کمتر نشان می دهد. ابروهای مرتب حتی چهره بدون آرایش را هم زیبا و جوان می کند. به کمک یک صابون ابرو، ابروهایتان را به شکل دلخواه درآورید و نقاط خالی بین آن را به کمک سایه یا مداد ابرو پر کنید.

۸- براق کردن چشم

استفاده از لوازم آرایشی براق چین و چروک های اطراف چشم را برجسته تر کرده و موجب می شود چشمان شما بیش از حد جلب توجه کند. این کار به جای اینکه چشمان شما را روشن تر و شاداب تر نشان دهد، پوست اطراف آن را خشک و بدشکل می کند. کمی درخشان کردن پوست اطراف چشم ایده بدی نیست. استفاده از رنگ های خنثی و ظریف نیز به زیباتر نشان دادن چشمان شما کمک می کند.

۹- نادیده گرفتن فرم چشم

همه چشم ها فرم یکسانی ندارند. انتخاب آرایش چشم متناسب با فرم و حالت چشم ها، راز یک آرایش زیبا و بدون نقص است. اگر چشمان کوچکی دارید، از سایه های روشن تر برای خط چشم استفاده کنید. با این کار سفیدی چشمان شما نمایان تر شده و چشمانتان برجسته تر به نظر می رسد. با استفاده از تکنیک های مختلف خط چشم می توانید زیبایی چشمانتان را بدون توجه به اندازه و ظاهر نمایان کنید.

۱۰- استفاده از هایلایتر بعد از رژگونه

استفاده از هایلایتر پس از رژگونه یک عمل رایج آرایشی است. این کار در بیشتر مواقع ضروری نیست. استفاده از هایلایتر درست پیش از رژگونه یک خط قابل مشاهده بین رژگونه و هایلایتر ایجاد کرده و ظاهر آرایش شما را نازیبا جلوه می دهد. هایلایتر با هدف ایجاد یک توهم نوری با لایه بندی استفاده می شود. از رژگونه در آخرین مرحله آرایش استفاده کنید. این کار موجب می شود تا هایلایتر کمی بدرخشد و آرایش شما را زیباتر کند.