با این ۴ اشتباه گیاهان آپارتمانی را نابود نکنید!

گیاهان آپارتمانی از مهمترین و کاربردی ترین المان های دکوراسیون داخلی منزل هستند که در این روزها طرفداران زیادی را دارند. برای نگهداری از این گیاهان آپارتمانی باید راهکارهای مختلفی را امتحان کنید و علم کافی نسبت به این موضوع را داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است با اشتباهات رایج در نگهداری از گیاهان آپارتمانی، گیاه خود را نابود کنید.

اگر در منزل یا محل کارتان از گیاهان آپارتمانی استفاده می‌کنید باید اشتباهاتی که منجر به مرگ گیاهان آپارتمانی می‌شوند را بدانید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

گیاهان خانگی راهی عالی برای زیباسازی منزل هستند و حس آرامش و تازگی به فضا می‌بخشند؛ اما گاهی اوقات ما فراموش می‌کنیم که مراقبت صحیح از این گیاهان داشته باشیم؛ در ادامه این مطلب از باملین با ۴ اشتباهی که به هیچ عنوان نباید در نگهداری از گیاهان آپارتمانی مرتکب شوید آشنا می شوید.

 

قرار دادن در معرض نور نامناسب

زمانی که گیاه را خریداری می‌کنید، باید از فروشنده بپرسید که گیاهتان به چه نوع نوری نیاز دارد. بعضی از گیاهان نیاز به نور زیاد و بعضی نیاز به نور کم دارند؛ پس باید این دو تفاوت را بشناسید، در غیر این صورت به گیاه آسیب وارد می‌شود.

قرار دادن گیاه در محیط خشک

اگر گیاه را در یک مکان خشک مثلا نزدیک به کولر گازی یا نزدیک به دستگاه گرمایش قرار دهید، به آن آسیب وارد می‌کند.

 

تغییر دادن مداوم جای گیاه

گیاهان زمانی که در یک محل مشخص و ثابت باشند، ریشه می‌زنند. این که شما بخواهید مدام جای شان را تغییر دهید، به آن‌ها آسیب وارد می‌کند.

زیاد عوض کردن گلدان

وقتی که صحبت از عوض کردن گلدان می‌شود، بسیار مهم است که این کار را در زمان صحیح و فقط تایمی انجام دهید که گیاه واقعاً آماده است؛ یعنی اگر ریشه‌ها از قسمت منافذ زهکشی بیرون زده اند، باید گلدان را عوض کنید؛ در غیر این صورت نیاز نیست که مدام این کار را انجام دهید.