با این ۵ ترفند خیلی راحت همه لباساتو مرتب داخل کمد بچین

شما هم با چیدمان لباس ها در کمد لباس مشکل دارید؟ نمی توانید به لباس هایتان در کمد نظم دهید؟ شاید نظم دهی به کمد کار سختی به نظر برسد اما شما با استفاده از ترفندهای مختلفی می توانید به خوبی به کمد لباس خود نظم دهید به طوریکه هر لباس مناسب هر فصل را به راحتی پیدا کنید. در این مطلب از باملین قصد داریم ۵ ترفند عالی و کاربردی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از آنها به کمد خود نظم دهید.

۱٫ کدام فصل؟ کدام لباس؟

ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام دهیم تفکیک لباس‌ها براساس فصلی است که در آن قرار داریم. این مساله دو دلیل دارد، اول از همه این که با جمع کردن لباس‌هایی که مناسب فصل نیستند، فضای بیشتری برای لباس‌های مورد نیاز فصل حاضر باز می‌کنیم و بعد سلامت لباس‌ها را حفظ می‌کنیم. می‌پرسید چرا؟ پاسخ این است که در برخی مواقع لباس‌های پشمی ممکن است در کنار لباس‌های نخی واکنش نشان داده و گوله گوله شوند. برای این منظور چمدان یا بقچه‌ای تهیه کنید و لباس‌هایی که مناسب فصل نیستند را درون آن قرار داده و در انبار یا بخش بالایی کمدها بگذارید. حالا فضای بیشتری دارید، آنقدر زیاد که باور نمی‌کنید.

۲٫ کدام لباس؟ کدام بخش؟

حالا وقت آن می‌رسد که لباس‌ها را بر اساس کاراییشان تفکیک کنیم. به عنوان مثال لباس‌های خانگی و لباس‌های بیرونی. در این صورت به هنگام بیرون رفتن دقیقا می‌دانیم که باید کدام کشو را باز کنیم یا به کدام بخش از کمد سر بزنیم. لباس‌ها بر اساس نوعشان نیز می‌توانند تفکیک شوند، به عنوان مثال شلوارها، دامن‌ها، پیراهن‌ها و غیره هر کدام می‌توانند کشویی خاص یا بخشی از کشو را به خود اختصاص دهند.

۳٫ تا کردنی‌ یا آویزان کردنی؟

به هنگام تفکیک لباس‌ها باید تشخیص دهیم که باید کدام لباس را آویزان یا تا کنیم. اکثرا لباس‌هایی که نیاز به اتوکشی پیدا می‌کنند باید آویزان شوند. این مساله به جنس پارچه هم بستگی دارد. هرچه لباس نخی‌تر باشد، بیشتر در معرض چروک شدن قرار می‌گیرد پس بهتر است که آویزان شود. در این میان روسری‌ها، مانتوها و اکثر لباس‌های بیرونی بیشتر به آویزان بودن نیاز دارند تا به موقع پوشیده شدن کاملا آماده باشند. باقی لباس‌ها را نیز به‌گونه‌ای تا کنید که کنار هم قرار بگیرند، نه روی هم. این کار باعث می‌شود که تمامی لباس‌هایتان جلوی چشم‌هایتان باشد و لازم نباشد برای پیدا کردن یک لباس، یک کمد را بهم بریزید.

۴٫ قفسه بندی یا چوب رختی؟

عموما کمدها میله‌هایی افقی دارند تا ما بتوانید به راحتی لباس‌ها را روی چوب رختی گذاشته و به میله آویزان کنیم، اما بهتر است بخشی از کمد را قفسه بندی کنیم برای قرار دادن کیف‌ها یا لباس‌هایی که ممکن است هر لحظه به آن‌ها نیاز داشته باشیم. قفسه‌ها از هر چیزی بیشتر دم دست ما هستند. اما فراموش نکنید که قفسه‌های داخل کمد محل مناسبی برای قرار دادن کفش‌ها نیستند، بهتر است برای آن‌ها از یک جاکفشی کم‌جا کمک بگیریم. به جز قفسه برای لباس‌هایی که این روزها بیشتر از آن استفاده می‌کنیم، رگال‌ها هم گزینه خوبی هستند. اگر فضای مناسبی داخل اتاق خواب پیدا کردید یک رگال تهیه کنید و در آن فضا قرار دهید. برخی از این رگال‌ها فضایی برای قرار دادن کیف و کفش‌های ست با لباس خاص را نیز دارند؛ این یعنی ست لباس امروز شما آماده است. با این کار شما کمتر به کمد مراجعه خواهید کرد و کمدها منظم‌تر باقی می‌مانند.

۵٫ کدام لباس؟ کدام اولویت؟

در این بخش می‌خواهیم یک ایده جذاب به شما بدهیم که نه تنها به کمد شما نظم می‌بخشد بلکه حس بخشندگی را نیز در شما افزایش می‌دهد. سه فضای مناسب پیدا کنید و لباس‌هایتان را بر اساس این سه فضا تفکیک کنید. لباس‌های در اولویت، لباس‌هایی که ماهی یکبار می‌پوشیم و لباس‌هایی که ماه‌ها است نپوشیدیم. یک هفته تا یک ماه به خودتان فرصت دهید، اگر اصلا به دسته سوم سر نزدید آن‌ها را دور بریزید یا به کسی ببخشید (هدیه دهید). این کار به راحتی شر بسیاری از لباس‌ها که نسبت به آن‌ها دودل هستید را کم می‌کند و بسیاری از انرژی‌های خوب را به اتاق شما برمی‌گرداند.