با این ۵ ترفند پیشخوان و اپن آشپزخانه را همیشه تمیز نگه دارید!

شاید شما هم این مشکل را داشته باشید که هر فردی در خانه وسایل خود را روی پیشخوان یا اپن آشپزخانه رها میکند و همین موضوع باعث شلوغی این مکان خواهد شد. بی نظمی شدیدی که روی پیشخوان آشپزخانه به وجود می آید می تواند باعث آزار ذهنی شما شود و خانم خانه همیشه از این موضوع ناراحت خواهد بود. اما برای سازماندهی و نظم دادن به پیشخوان آشپزخانه ترفندهای مختلفی وجود دارد که در این مطلب از باملین به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

۱- تمیز کردن کابینت ها

یک قدم به عقب بردارید و ابتدا کابینت ها را تمیز کنید و لوازم غیر ضروری را از کابینت ها خارج کنید. این کار فضای زیادی را برای قرار دادن لوازم مختلف در اختیار شما قرار می دهد و فرصت خوبی برای تمیز کردن قسمت های مختلف کابینت آشپزخانه خواهد بود. در واقع دلیل اصلی شلوغی کانتر، پیشخوان و میزها نداشتن فضای کافی برای قرار دادن لوازم درون فضای کابینت است و با مرتب کردن و جا دادن لوازم درون فضای کابینت می توان از شلوغی و در هم ریختگی پیشخوان و کانتر جلوگیری کرد.

 

 

 

۲- قرار دادن اقلام مختلف در مکان مناسب

برای اقلام مختلف درون کابینت فضای مناسبی را در نظر بگیرید. برچسب گذاری ظروف ذخیره‌سازی نیز مفید است. تعیین مناطق مشخص برای اقلام مختلف مرتب کردن فضای درون کابینت را تسهیل می کند. به عنوان مثال، کمدها و قفسه های نزدیک به ماشین ظرفشویی را به ظروف روزمره و مواد شوینده اختصاص دهید تا دسترس تر قرار بگیرید.

 

 

۳- مرتب کردن کانتر و پیشخوان

هر شب پنج دقیقه را صرف مرتب کردن و تمیز کردن فضای کانتر و پیشخوان آشپزخانه نمایید. هر شب چند دقیقه وقت بگذارید و پیشخوان آشپزخانه را از هرچیزی که به آن تعلق ندارد، پاکسازی کنید. اگر این کار را مرتبا انجام دهید، همیشه یک کانتر و آشپزخانه تمیز و مرتب خواهید داشت.

۴- محدود کردن فضای پیشخوان به اقلام روزانه

سازماندهی یک فضای کوچک مستلزم نظم و انضباط است. شما نمی توانید تمام ظروف آشپزی، تخته های خرد کن و لوازم آشپزی را همیشه بیرون از کابینت ها نگهداری کنید. زیرا فضای زیادی را اشغال خواهند کرد و استفاده از فضا را به مساله ای غیر عملی تبدیل می کنند. سعی کنید فقط اقلامی را که هر روز از آنها استفاده می کنید، مانند چای ساز و توستر را روی پیشخوان قرار دهید. نیازی نیست فضای کانتر را با لوازمی که ماهی یک بار به سراغشان می روید، اشغال کنید. یک فضای مخفی برای قرار دادن انواع سرخ کن، مخلوط کن و لوازمی که کمتر استفاده می کنید، در نظر بگیرید. با چیدمان خلاقانه اقلام کاربردی مانند جا ادویه ای ها، روغن و جای شکر، چای و قند زیبایی فضای آشپزخانه را دوچندان کنید.

۵- استفاده از قفسه های دیواری

تصور کنید که یک طراح دکوراسیون داخلی هستید و با یک دید تازه به فضای آشپزخانه خود نگاه کنید. این کار از اشتباهات طراحی و به هدر رفتن فضا جلوگیری می کند. از خود بپرسید که چگونه می توان از فضای عمودی برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی استفاده کرد. انواع شلف های مدولار، قفسه های شناور، قفسه های آویز، آویزهای پشت درب کابینت و قلاب های دیواری برای ذخیره سازی لوازم مختلف بر روی فضای عمودی عالی هستند.