با توجه به رگ دستت رنگ لباستو انتخاب کن!

یکی از مشکلاتی که شاید اکثر مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، انتخاب درست لباس است. با نزدیک شدن به عید نوروز همه ما فکر خرید لباس هستیم اما نمی دانیم که باید چه رنگ و چه مدل لباسی بپوشیم. شما می توانید از روی رگ دست خود، رنگ لباستان را انتخاب کنید. رگ های دست رنگ های مختلفی دارند. گاهی بنفش، گاهی سبز و یا گاهی آبی را روی رگ دست خود مشاهده می کنید که همه این رنگ ها می توانند نشانه ای برای انتخاب درست لباس شما باشند. در این مطلب از باملین به شما آموزش میدهیم که چطور از روی رنگ رگ دستتان لباستان را انتخاب کنید.

 

رنگ رگ آبی؛ پوست سرد

اگر پس از مشت کردن دستتان، متوجه شدید که رنگ رگ دست‌هایتان آبی است، باید بدانید که رنگ پوست شما سرد است. کسانی که رنگ پوستشان سرد است، بهتر است به سراغ آن دست از رنگ‌هایی برای انتخاب لباس بروند که نشان از رنگ جواهرهای طبیعی، مثل زمرد و یاقوت کبود و فیروزه دارند. بعلاوه، اگر بخواهید لباس‌های مونوکروم خنثی هم بپوشید، یک انتخاب عالی کرده‌اید. اگر می‌خواهید روی مُد باشید، رنگ آلبالویی تیره که در سال ۱۴۰۳ و ۲۰۲۴ به شدت ترند شده‌اند نیز برای کسانی که رنگ پوست سرد دارند به شدت مناسب است. اما، پوشیدن لباس‌هایی که حرارت و گرما را انتقال می‌دهند، مثل زرد و نارنجی، ابدا به شما توصیه نمی‌شود چراکه با رنگ پوست شما در تضاد است.

رنگ رگ سبز؛ پوست گرم

اگر پس از مشت کردن دستتان، متوجه شدید که رنگ رگ دست‌هایتان سبز است، باید بدانید که رنگ پوست شما گرم است. کسانی که رنگ پوستشان گرم است، بهتر است به سراغ آن دست از رنگ‌هایی از دل طبیعت بروید که از فلزاتی مثل طلا به دست آمده‌اند. هرچه رنگ لباس‌های شما با گرما ارتباط بیشتری برقرار کند، آن رنگ لباس بیشتر به شما خواهد آمد. یکی از خاص‌ترین رنگ‌های اصیل ایرانی که به افراد با رنگ پوست گرم به شدت می‌آید، رنگ اُخرایی است. اما اگر میخواهید کمی به رنگ‌های ترند شده فکر کنید به سراغ رنگ اصلی سال ۲۰۲۴ یعنی هلویی بروید. در کنار هلویی، مرجانی، بژ و قهوه‌ای نیز از جمله رنگ‌های خاصی است که افراد با رنگ پوست گرم می‌توانند بپوشند. در مقابل این رنگ‌های خیره کننده برای افراد با رنگ پوست گرم، بهتر است آنان اصلا به سراغ آن رنگ لباس‌هایی که تناژ سرد دارند، نروند؛ یعنی دسته رنگ‌های آبی.

رنگ رگ بنفش؛ پوست خنثی

اگر پس از مشت کردن دستتان، متوجه شدید که رنگ دست‌هایتان بنفش است، باید بدانید که رنگ پوست شما خنثی است. کسانی که رنگ پوستشان خنثی است، اکثر رنگ لباس‌ها را می‌توانند داخل کمد خود داشته باشند. افراد با رنگ پوست خنثی، اکثر رنگ‌های کلاسیک را با آسودگی خاطر می‌توانند تجربه کنند و از پوشیدن آن‌ها لذت ببرند. از رنگ‌هایی مثل بژ و کریج گرفته تا رنگ‌های لاکچری‌تر مثل سبز سیج، مناسب برای افراد با رنگ پوست خنثی است. از جمله رنگ لباس‌های خاصی که برای سال ۲۰۲۴ به افراد با رنگ پوست خنثی توصیه می‌شود، رنگ‌هایی مثل سبز یشمی و کهربایی است که جلوه‌ای خاص به چهره‌شان می‌بخشد. بعلاوه، افراد با رنگ پوست خنثی، می‌توانند با خیال راحت انواع لباس‌ها با رنگ نود را بپوشند. این رنگ لباس‌ها هرگز از مد نمی‌افتند و همواره می‌توانند کمد لباسی جاودانه به شما بدهند.

نکته: ممکن است که شما رنگ پوستی سرد یا گرم داشته باشید، اما، رنگ مورد علاقه شما در آن دسته از رنگ لباس‌هایی که مطابق با رنگ پوست شما است، نباشد. این برای همه افراد می‌تواند مایوس کننده باشد، اما باید به شما بگوییم که این گونه دسته‌بندی‌ها ایستا نیستند، گاهی ممکن است فردی که رنگ پوست سردی دارد، به شدت در لباس‌هایی با تناژ گرم بدرخشد. بنابراین، به هر رنگ لباسی که با آن ارتباط برقرار می‌کنید تن بدهید و به دنبال چهارچوب‌هایی خاص نباشید.