با خوردن این میوه پاییزی چربی سوزی کنید و لاغر شوید!

به گزارش باملین گریپ فروت از میوه های پاییزی است که شباهت زیادی به پرتقال دارد، اما درشت تر از آن بوده و به رنگ های سفید، صورتی و قرمز است. این میوه برخی اوقات به اندازه یک طالبی است و با توجه به خواص خود توصیه شده که آن را برای چربی سوزی در صبح هر روز به صورت ناشتا میل کنید.

یک نوع از روش های مؤثر، شامل استفاده از گریپ فروت است. برخی از مطالعات معتقدند که این میوه می تواند بعد از چند ماه مصرف و تلاش، برای کاهش وزن مفید باشد. با در نظر گرفتن احتمال کاهش وزن با مصرف گریپ فروت، تقاضای بیشتر از این میوه اتفاق افتاده است. بنابراین، کشت این گیاه به تازگی افزایش یافته است تا این نیاز را تامین کند. شاید بعضی از مردم هنوز درباره گنجاندن گریپ فروت در رژیم غذایی روزانه خود مطمئن نیستند.

گریپ فروت غنی از ویتامین C 

این میوه به دلیل مقادیر بالای ویتامین C معروف و شناخته شده است. بنابراین، می تواند به حفظ و بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند. همچنین، این امر به اطمینان از حفظ سلامتی بدن کمک خواهد کرد.

گریپ فروت برای جلوگیری از انباشت چربی

محتوای فیبر موجود در گریپ فروت به جلوگیری از تشکیل و انباشت چربی کمک می کند و به بهبود عملکرد سیستم گوارش نیز کمک می کند. بنابراین، انرژی به حداکثر تبدیل می شود و هیچ کالری برای ذخیره چربی در بدن باقی نمی ماند.

گریپ فروت برای کمک به بهبود هضم و راحتی سیستم گوارش

گریپ فروت حاوی فیبر است. فیبر عملکرد سیستم گوارش را آسان کرده و به هضم غذا از روده کمک می کند و در تبدیل غذا به انرژی و دفع مواد مغذی بی اهمیت، نقش بسزایی دارد. مصرف این میوه از جذب چربی جلوگیری می کند و به تدریج منجر به کاهش وزن می شود.

گریپ فروت برای تحریک هورمون ها 

یکی دیگر از مزایای گریپ فروت برای رژیم غذایی این است که تولید تعادل هورمون ها در بدن را تحریک می کند. تعادل هورمون ها، روند فرایند گوارشی و بهینه‌سازی متابولیسم بدن را افزایش می دهند؛ بنابراین، به کاهش وزن نیز کمک خواهد کرد.

گریپ فروت منبع غنی از آنتی اکسیدان ها 

گریپ فروت به عنوان یک منبع ضد اکسیدان شناخته شده است. بنابراین، مصرف آن به از بین بردن و خنثی کردن اثر مخرب رادیکال های آزاد کمک می کند و به جلوگیری از بروز نشانه های زود هنگام پیری و بهینه‌سازی سیستم بدن در حفظ وزن بهینه کمک می کند.

گریپ فروت برای کمک به کاهش وزن 

با مصرف گریپ فروت، می توانید به کاهش وزن کمک کنید. از آنجا که محتوای میوه بدون کربوهیدرات است، باعث بهینه‌سازی متابولیسم بدن و ایجاد انرژی می شود. بنابراین، مصرف منظم و هر روزه آن مناسب خواهد بود.

گریپ فروت منبع ویتامین E 

گریپ فروت، منبع خوبی از ویتامین E است که باعث می شود پوستی سالم و سلامت داشته باشید. این میوه از خانواده مرکبات، گزینه فوق‌العاده ای برای رژیم غذایی شما خواهد بود و تاثیر بسزایی در سلامت بدن و داشتن ظاهری جوان تر دارد.

گریپ فروت سرشار از مواد معدنی مختلف 

این میوه حاوی مواد معدنی مختلفی است که در حمایت از یک رژیم غذایی سالم مفید هستند. نصف گریپ فروت، دارای ۳۲۵ گرم پتاسیم، ۲۵ میکروگرم فولات، ۴۰ میلی گرم کلسیم و ۱ میلی گرم آهن و مقدار قابل توجهی ویتامین C می باشد. گریپ فروت به بهبود متابولیسم کمک می کند و در حفظ وزن مناسب عملکرد خوبی دارد.

گریپ فروت برای کمک به آرامش ذهن 

مصرف گریپ فروت برای آرام شدن ذهن نیز مناسب است. گریپ فروت برای شما ذهنی آرام به ارمغان می آورد و به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند. بنابراین، اگر هر روز صبح مقداری گریپ فروت مصرف کنید، باعث تقویت روحیه، خوشی و آرامش شما خواهد شد.

گریپ فروت برای سم زدایی بدن 

مصرف یک لیوان آب گریپ فروت روزانه، به از بین بردن و دفع سموم و مواد مضر از بدن کمک خواهد کرد. بنابراین، مصرف منظم آن باعث حفظ سلامتی بدن خواهد شد.

یکی دیگر از خواص گریپ فروت این است که حرکت روده را در زمان هضم غذا حفظ می کند؛ بنابراین، این میوه برای بهینه‌سازی سیستم گوارش مفید است و کمک می کند که فرایند گوارش سالمی داشته باشیم.

گریپ فروت همچنین برای کمک به جذب مواد مغذی مهم در بدن مفید است، از جذب چربی جلوگیری می کند و ویتامین و مواد معدنی مهم را بیشتر جذب می کند؛ این برای حفظ سلامت بدن در طول رژیم غذایی مناسب و خوب است.

 

نسخه های درمانی طب سنتی از خواص دیگر گریپ فروت

گفتنی است علاوه بر خود میوه، آب و پالپ میوه، عصاره گریپ فروت نیز خواص درمانی فراوان دارد و برای همین از آن در انواع محصولات آرایشی بهداشتی پوست استفاده می شود.

متخصصان طب سنتی توصیه می کنند که چنانچه فصل زمستان مبتلا به عفونت ریه و بینی می شوید؛ بهتر است از بخور آب گرم با عصاره گریپ فروت استفاده کنید، به این دلیل که باعث باز شدن مجاری تنفسی و نیز ضدعفونی سینوس ها می شود.

یکی دیگر از موارد مصرف گریپ فروت تسکین درد است؛ به این روش که چند قطره از عصاره گریپ فروت را مخلوط با روغن نارگیل روی پنبه استریل ریخته و با آن موضع دردناک بر روی پوست بدن خود را به خوبی و آرامی ماساژ دهید.

برای جلوگیری و مبارزه با رشد کپک و حفظ تازگی مواد غذایی، عصاره گریپ فروت را به آنها اضافه کنید.