با خوردن تخم مرغ لاغر شوید! | تخم مرغ چه تاثیری در کاهش وزن دارد؟

طبق مطالعات جدید محققان در زمینه سلامت تغذیه مشخص شده که افرادی که صبحانه تخم مرغ را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی با کالری محدود می‌خوردند، نسبت به کسانی که الگوی غذایی مشابهی داشتند، وزن بیشتری از دست دادند. اما نمی توان فقط با اضافه کردن تخم مرغ به صبحانه انتظار کاهش وزن داشت و باید بدانید که چه نوع رژیم غذایی داشته باشید. در ادامه این مطلب از باملین خواهیم گفت تخم مرغ چه تاثیری در کاهش وزن دارد.

 

آیا تخم مرغ به کاهش وزن کمک می‌کند؟

این سوال همان چیزی بود که محققان در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۸ به آن پاسخ دادند. این مطالعه افرادی را که از رژیم‌های غذایی کم انرژی استفاده می‌کردند با صبحانه تخم‌مرغ مقایسه کرد.

صبحانه‌ها شامل کالری یکسان بود. یک گروه تخم‌مرغ و یک گروه نان شیرینی را به رژیم غذایی فعلی خود اضافه کردند. تنها پس از گذشت هشت هفته، افرادی که در گروه صبحانه تخم‌مرغ قرار گرفته بودند، ۶۵ درصد بیشتر از گروه صبحانه نان شیرینی وزن کم کردند.

علاوه بر این، افرادی که در گروه صبحانه تخم‌مرغ قرار گرفتند، به طور متوسط ​​۱۶ درصد چربی بدن را در مقایسه با سایر گروه‌ها از دست دادند. از دست دادن چربی بدن برای سلامتی مهمتر از کاهش وزن است زیرا حرکت آزاد چربی در بدن به بیماری قلبی و سکته منجر می‌شود. حتی داشتن وزن بیشتر می‌تواند به این معنی باشد که شما عضله به دست آورده‌اید و چربی از دست داده‌اید.

با خوردن تخم مرغ لاغر شوید! | تخم مرغ چه تاثیری در کاهش وزن دارد؟

مطالعه دیگری بر روی مردان بالغ در سال ۲۰۱۰ نشان داد افرادی که صبحانه تخم مرغ می‌خورند در وعده غذایی بعدی کمتر گرسنه هستند و در ۲۴ ساعت آینده کالری کمتری در مقایسه با افرادی که صبحانه نان شیرینی می‌خورند دریافت کرده‌اند. اگرچه دو وعده غذایی کالری مشابهی داشتند، اما در گروه قبلی تغییرات قند خون کمتر و هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) کمتری در سیستم آن‌ها در مقایسه با گروه صبحانه نان شیرینی وجود داشت.

در سال ۲۰۱۶، گروه دیگری از محققان اثرات یک صبحانه حاوی پروتئین را بر روی کودکان ۸ تا ۱۰ ساله مورد بررسی قرار دادند. این مطالعه نشان داد کودکانی که صبحانه تخم‌مرغ مصرف می‌کردند در مقایسه با صبحانه غلات یا جو دوسر، کالری کمتری در ناهار مصرف می‌کردند. این موضوع به افراد کمک می‌کند تا به طور طبیعی وزن خود را حتی بدون رژیم فعال کنترل کنند.

توصیه: سعی کنید تخم‌مرغ را به صورت آبپز به همراه دورچین سبزیجات مصرف کنید.