با دمنوش‌های انرژی زا و نشاط آور خانگی آشنا شوید

دمنوش‌های گیاهی می‌توانند به ورزشکاران در فرآیند بهبودی، تسکین درد و بازیابی انرژی کمک کنند. نوشیدن آب و استفاده از دمنوش‌هایی مانند زردچوبه برای کاهش التهاب و تقویت مفاصل، یا چای سبز برای افزایش متابولیسم و انرژی، مفید هستند.

به گزارش باملین، دمنوش‌های انرژی زا و نشاط آور خانگی، چه در ابتدای روز باشد و ما در جستجوی انرژی و تمرکز ذهنی برای شروع کارهایمان باشیم، و چه در بعدازظهر که شاید به فکر استراحت با یک کتاب خوب یا یک پیاده‌روی آرامش‌بخش باشیم، نیاز به یک نوشیدنی یا دمنوشی که هم انرژی بخش باشد و هم موجب شادابی ما شود، احساس می‌شود.

اگرچه بسیاری از ما ممکن است به سراغ نوشیدنی‌های حاوی کافئین مانند قهوه یا چای ماچا برویم، در مواقعی که با استرس و اضطراب مواجه هستیم، کافئین ممکن است چاره‌ساز نباشد. در چنین شرایطی، بهترین راه‌حل برای ترکیب انرژی و آرامش، دمنوش‌های نشاط آور است.

بسیاری هنگام فکر کردن به نوشیدنی‌های طبیعی انرژی‌زا، فوراً به سمت نوشیدنی‌های پروتئینی مخصوص ورزشکاران یا نوشابه‌های انرژی‌زا می‌روند. اما کمتر کسی به فکر دمنوش‌ها می‌افتد که معمولاً برای آرامش استفاده می‌شوند. با این حال، دمنوش‌ها می‌توانند بهترین جایگزین برای نوشیدنی‌های حاوی کافئین و سایر انرژی‌زا‌ها باشند.

این نوشیدنی‌های گیاهی با توجه به ترکیبات گیاهی موجود در آن‌ها، می‌توانند انرژی لازم را برای شما فراهم آورند، آرامش بخشند، درد‌ها را تسکین دهند و خاصیت درمانی داشته باشند.

دمنوش‌ها با تنوع بی‌نظیری که دارند، از انواع گیاهان دارویی، گل‌ها، ادویه‌ها، و میوه‌های خشک تهیه می‌شوند و طعم‌ها و خواص گوناگونی را ارائه می‌دهند. این نوشیدنی‌های گیاهی، بسته به ترکیبات موجود در آن‌ها، می‌توانند تجربه‌ای متفاوت از انرژی پایدار و آرامش را به شما ارائه دهند.

در ادامه به معرفی دمنوش‌هایی میپردازیم که نشاط آور و انرژی زا هستند.

دمنوش نعناع فلفلی و زنجبیل

ترکیب نعناع فلفلی و زنجبیل، دمنوشی انرژی‌زا است که خلق و خو را بهبود بخشیده و به تقویت تمرکز و عملکرد هضم کمک می‌کند. این دمنوش با بهبود گردش خون و اکسیژن‌رسانی، خستگی را رفع می‌کند.

دمنوش بادرنجبویه و لیمو ترش

این دمنوش با طعم تازه و طبیعی خود، عملکرد شناختی را تقویت کرده و خستگی را از بین می‌برد. لیمو ترش حس شادابی را افزایش داده و به حفظ سطح هیدراتاسیون بدن کمک می‌کند.

دمنوش بابونه و دارچین

دمنوش بابونه و دارچین، با خواص آرام‌بخش بابونه و خواص دارچین در کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی، روزی پر از انرژی و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دمنوش‌های انرژی‌زا برای ورزشکاران

دمنوش‌های گیاهی می‌توانند به ورزشکاران در فرآیند بهبودی، تسکین درد و بازیابی انرژی کمک کنند. نوشیدن آب و استفاده از دمنوش‌هایی مانند زردچوبه برای کاهش التهاب و تقویت مفاصل، یا چای سبز برای افزایش متابولیسم و انرژی، مفید هستند.

ماچا

ماچا، با کافئین بالا و ال‌تیانین، به کاهش استرس و افزایش تمرکز کمک می‌کند.

رزماری

رزماری به بهبود عملکرد شناختی و تقویت انرژی کمک می‌کند.

اسطوخودوس

دمنوش اسطوخودوس، با خواص آرام‌بخش خود، به آرامش ذهن و بدن کمک کرده و تمرکز را افزایش می‌دهد.

عرق‌های گیاهی انرژی‌زا

عرق بهارنارنج

عرق بهارنارنج، با خواص آرام‌بخش و تقویت‌کننده قلب و اعصاب، یکی از بهترین دمنوش‌های انرژی‌زا در طب سنتی است.

عرق آویشن

عرق آویشن، با طبع گرم و خواص تقویت‌کننده سیستم ایمنی و ضدعفونی‌کننده مجاری تنفسی، انتخابی عالی برای بهبود انرژی است.

گیاهان دارویی انرژی‌زا برای افزایش قدرت بدنی

فلفل قرمز تند

فلفل قرمز، با تأثیرات مثبت بر گردش خون و افزایش انرژی، گزینه‌ای عالی برای بهبود قدرت بدنی است.

جینگو بیلوبا و جینسینگ

این دو گیاه با تقویت سیستم ایمنی و بهبود جریان خون به مغز، به افزایش انرژی و قدرت بدنی کمک می‌کنند.